Veřejný ochránce práv

Jaké je poslání veřejného ochránce práv?(dále jen ochránce)

Veřejný ochránce práv v České republice působí podle zákona č. 349/1999 Sb., o Veřejném ochránci práv, ve znění zákona č. 265/2001 Sb. (dále jen „zákon“), k ochraně osob před jednáním úřadů a dalších institucí, vykonávajících státní správu, pokud:

 • je takové jednání v rozporu s právem nebo
 • neodpovídá principům demokratického právního státu a dobré správy nebo
 • jsou-li tyto orgány nečinné.

Jakých institucí se může podnět týkat?

 

 • Ministerstev a jiných správních úřadů s působností pro celé území státu a správních úřadů jim podléhajících
 • České národní banky, pokud působí jako správní úřad,
 • Rady pro rozhlasové a televizní vysílání,
 • okresních úřadů a měst při výkonu působnosti okresních úřadů,
 • obcí při výkonu státní správy, nikoli tam, kde obce rozhodují ve vlastní působnosti,
 • Policie České republiky s výjimkou vyšetřování,
 • Armády České republiky a Hradní stráže,
 • Vězeňské služby České republiky,
 • zařízení, v nichž se vykonává vazba, trest odnětí svobody, ochranná nebo ústavní výchova a ochranné léčení,
 • veřejných zdravotních pojišťoven,
 • orgánů soudu při výkonu státní správy (zejména otázka průtahů v řízení, nečinnost soudů a nevhodné chování soudců).

Kam pravomoc ochránce nesahá? Čím se zabývat nemůže?

Zákon sice poskytuje ochránci rozsáhlá oprávnění provádět v jednotlivých věcech nezávislá šetření, nemá však právo a nemůže v žádném případě nahrazovat činnost orgánů státní správy a nemůže měnit nebo rušit jejich rozhodnutí. Při zjištění pochybení však může požadovat od úřadu či instituce, aby sjednal nápravu. Zákon také nedává ochránci právo vstupovat do soukromoprávních sporů mezi občany (včetně sporů mezi zaměstnanci a zaměstnavateli), do soudního rozhodování sporů, není odvolacím místem a ani jinak nemůže ovlivňovat výkon soudní moci. Působnost ochránce se tak nevztahuje na:

 • Soudy všech stupňů a typů v jejich rozhodovacích pravomocích, dále pak na
 • Parlament, prezidenta republiky a vládu,
 • Nejvyšší kontrolní úřad,
 • zpravodajské služby České republiky,
 • orgány činné v trestním řízení,
 • státní zastupitelství.

Jak má vypadat podnět?

I když samotné vyřizování podnětů ochráncem není svázáno mnoha formálními pravidly, zákon ukládá, zejména v zájmu ochrany osob před neoprávněným zásahem do jejich práv, dodržení několika náležitostí podnětu. Jejich respektování ihned při prvním kontaktu pomůže nejen ochránci ale i stěžovateli tím, že se zabrání zbytečné korespondenci, spojené s doplněním podnětu, a tím se celá věc značně urychlí. Podnět může být učiněn písemně nebo také ústně do protokolu v sídle veřejného ochránce práv v Brně. V současné době nelze podněty přijímat elektronickou poštou.

Je třeba, aby podnět podala sama osoba, která se dožaduje ochrany svých práv, nelze podávat podnět ve prospěch jiných svéprávných osob. V případě, že je podáván podnět v zastoupení jiné osoby, je třeba oprávněnost tohoto úkonu doložit její písemnou plnou mocí či jiným dokladem s uvedením rozsahu oprávnění.

Podněty podle uvedeného zákona lze podávat písemně na adresu: Kancelář veřejného ochránce práv, Údolní 39, 602 00 Brno, nebo osobně v místě KVOP do protokolu. Písemný podnět je možno osobně přinést do podatelny KVOP.

Podnět by měl vždy obsahovat:

 

 • Vylíčení podstatných okolností, včetně sdělení, zda věc, a s jakým výsledkem, byla předložena také jinému orgánu,
 • označení úřadu či úřadů,
 • doklad o tom, že úřad, jehož se podnět týká byl neúspěšně vyzván k nápravě,
 • jméno, příjmení, bydliště stěžovatele,u právnické osoby název, sídlo a osobu oprávněnou jejím jménem jednat,
 • pokud se podnět týká rozhodnutí, je třeba, aby stěžovatel přiložil jeho stejnopis (kopii).

Jak bude ochránce postupovat s vadným podnětem?

Určité formální, či obsahové vady, které podnět vykazuje, mají vliv na jeho projednání. Ochránce musí podnět odložit, pokud věc, které se podnět týká, nespadá do jeho působnosti (tj. nesměřuje proti jednání orgánů a institucí, uvedených v bodě 2) anebo se netýká osoby, která podnět podala.
Ochránce může podnět odložit, jestliže

 • nemá zákonem předepsané náležitosti (bod 5) a stěžovatel je ve stanovené lhůtě nedoplnil,
 • je zjevně neopodstatněný,
 • od právní moci rozhodnutí nebo od opatření či události, kterých se podnět týká, uplynula v den doručení podnětu doba delší jednoho roku,
 • věc, které se podnět týká, je projednávána soudem nebo již byla soudem rozhodnuta,
 • jde o podnět ve věci, která již byla ochráncem přešetřena a opakovaný podnět nepřináší nové skutečnosti.

zdroj : www.ochrance.cz

29 komentářů u „Veřejný ochránce práv

 1. hana

  Mam zkusenost, ze ochrance mne napsal, ze muj balkon respekt. vypln

  nosice sklenene vyplne patri vlastnikovi. I kdyz jsem mu zasilala zapis z jednani stavebniho uradu na SBD, kde se pise, ze balkon patri do spolecnyuch casti domu a muj blakon, ze bude opraven jiz v r. 2001

  do 15. 9. 01. Jak jen muze ochrance, ktery nezna podklady z SBD urcovat, ktera vec je spolecna a ktera ne. Na zaklade vyhl. c. 85/97 min. fin. se jasne hovori o placeni za vsechny casti vystavby. Zakon

  c. 72/94 Sb o vlast. bytu, obc. zak. definuje balkon oddelelitelny a jako vedlejsi cast.

  Smlouvo ma osprave hovori, ze prislusenstvi patri do spolecnych casti domu. Ministerstvo pro mist. rozvoj 3 x potvrdilo, ze balkony patri do spoecnych casti domu, predala jsem min. vsechny doklady.

  Od kvetna do rijna 02 jsem byla vzdy na min. 2 x tydne.

  mohu dostat poradu.

 2. hana

  Mam zkusenost, ze ochrance mne napsal, ze muj balkon respekt. vypln

  nosice sklenene vyplne patri vlastnikovi. I kdyz jsem mu zasilala zapis z jednani stavebniho uradu na SBD, kde se pise, ze balkon patri do spolecnyuch casti domu a muj blakon, ze bude opraven jiz v r. 2001

  do 15. 9. 01. Jak jen muze ochrance, ktery nezna podklady z SBD urcovat, ktera vec je spolecna a ktera ne. Na zaklade vyhl. c. 85/97 min. fin. se jasne hovori o placeni za vsechny casti vystavby. Zakon

  c. 72/94 Sb o vlast. bytu, obc. zak. definuje balkon oddelelitelny a jako vedlejsi cast.

  Smlouvo ma osprave hovori, ze prislusenstvi patri do spolecnych casti domu. Ministerstvo pro mist. rozvoj 3 x potvrdilo, ze balkony patri do spoecnych casti domu, predala jsem min. vsechny doklady.

  Od kvetna do rijna 02 jsem byla vzdy na min. 2 x tydne.

  mohu dostat poradu.

 3. Lucie Strnádková

  Chystám se koupit pozemek, u něhož je v katastru nemovitostí zaznamenáno zástavní právo z roku 1933. Netuším, jestli dluh jím zajištěný byl uhrazen, právo bylo zřízeno mezi sourozenci a z věřitelovy strany zřejmě nikdo nežije, popřípadě dědici nejsou známi. Zástavním právem je zajištěna pohledávka 20 tis.korun, pozemek (les) má dnes samozřejmě cenu asi 120 tis. Kč. Předpokládám, že pohledávka zůstává stále stejná anijak se nevalorizuje. Zajímalo by mě, jaká jsou reálná rizika koupě výše uvedeného pozemku. Děkuji

 4. zuzana damcova

  dobry den.jsem jeste na materske dovolene a minuly rok v zari zemrel muj pritel a otec ditete.je to spanel a na socialce mi rekli,ze ma dcerka nema narok na zadny sirotci duchod.ma vubec na rok na neco?ja dostavam celkem pres 2500 kc rodicovsky prispevek,540 kc pridavky a 700 kc socialni priplatek.pak jeste mi doplaci 300 kc do minima a dostavam 1900 na bydleni,ktere davam rodicum u kterych bydlim.mam narok na neco vic?vzdyt to je dost malo my s tim sotva vyjdeme.dekuji.

 5. Jana

  Jsem rozvedena temer 12let.Byvaly manzel si do dnesniho dne nezrusil trvaly pobyt.11 let jsem ho nevidela a v miste trvaleho pobytu se nezdrzuje.Chci prodat byt a problem je pry udajne v trvalem pobytu meho ex manzela.Jak postupovat,kdyz nevim,kde je a potrebuji jeho pobyt z prokazatelnych duvodu zrusit.Dekuji

 6. Jitka

  Dobry den,chtela bych Vas pozadat o radu v nasledujici zalezitosti.Otec meho pritele je alkoholik a ma dluhy – zatim radove tisice za neplaceni vody,elektriny atd. Existuje nejake opatreni,aby dluhy v pripade toho,ze je otec nebude splacet,nemusel platit muj pritel? Zalezi zde na tom, zda ma pritel trvale bydliste shodne s otcem? Plati u nej vyzivovaci povinnost, i kdyz je otec alkoholik musel by byt umisten do lecebny nebo sanatoria,ktere by si nebyl schopen platit. Pritel ma jeste bratra,ktery je momentalne ve vykonu trestu. Lze se nejak branit pripadnemu vydirani ze strany bratra ohledne financi? Velice Vam dekuji za Vasi odpoved. Jitka N.

 7. Soňa

  Dobry den,

  rada bych se zeptala jestli ma realitni kancelar pravo si narokovat na potencialnim klientovi zprostredkovatelske pravo sepsanim smlouvy, tak aby nemohl klient tu samou nemovitost koupit od jine realitni kancelare nebo primo od majitele? Je tato smlouva platna?

  Dekuji

  Soňa

 8. Petr

  Dobrý den. Můj známý si koupil od jednoho nejmenovaného autobazaru automobil značky Opel. Po zhruba 3 týdnech se projevily skryté vady motoru. Známý dal automobil do servisu a tam zjistili, že nejsou prozatím schopni vady odstranit a oprava může stát třeba až čtvrtinu nákupní ceny automobilu, za kterou jej známý pořídil. Přečetl jsem si smlouvu o koupi tohoto auta a zjistil, že ve smlouvě není nic uvedeno o záruční době. Záruka byla poskytnuta ústně. Známý by chtěl automobil reklamovat, ale otázkou je, jestli má na to právo, když ve smlouvě není nic uvedeno o záruce. Navíc smlouva obsahuje výmluvný dodatek:"Kupce byl seznámen s technickým stavem vozidla." Ptám se proto, uděluje-li náš právní řád majitelům autobazarů povinnost poskytovat záruku na prodané automobily?

 9. Romana

  Dobry den.Jsem svobodná matka se 4letou dcerou. Bydlíme u rodiču a v současné době jsem bez práce.minulý měsíc mě skončilo hmotné zabezpečení od UP. Pobírám výživné1700kč, přídavek na dítě 540kč, sociální příplatek700kč.Chtěla bych se zeptat,jestli mám nárok ještě žádat na jiné příspěvky a jaké. A kolik je životní minimum.Moc děkuji za radu.

  1. Marta

   Dobry den Romano, vyzivne na dospelou osobu + 4lete dite je 6330 kc. Zajdete si na obvodni urad, myslim ze se to jmenuje oddeleni socialnich davek v miste Vaseho trvaleho bydliste a zazadejte si o doplatek do zivotniho minima. Marta

 10. Jiří Kuchař

  Mám nasledující dotaz. Děkuji předem za odpovědi. Po rozvodu byly mé dvě dcery (15 a 13 let) svěřeny do péče matky, jíž pravidelně platím výživné v částce 3000 Kč. Sám jsem založil novou rodinu a narodilo se nám dítě, současná manželka je doma na rodičovské dovolené. Přesto, že se nám narozením dítěte změnily finanční poměry, vyživné na dcery mi nebylo sníženo, což jsem požadoval soudně. Dcery si pravidelně 1 za měsíc beru na víkend, o prázdninách je mám u sebe celý měsíc. Bývalá manželka "inkasuje" celou výši výživného a na tento pobyt finančně nepřispívá ani dětem neposkytne žádné kapesné. A tady je můj dotaz. Mám právo po matce požadovat alespoň částečný finanční příspěvek na výživu dětí právě v době prázdnin, kdy se o ně starám celý měsíc a ona tak výživné ode mě může použít úplně na jiné účely, než ke kterým jsou určeny? Což se i, jak mám zprávy, děje.

 11. damcova zuzana

  dobry den.chtela bych se zeptat.moje mamka si v cizine vydelala nejake penize,ale nechtela si zrizovat vlastni ucet,protoze ho jinak na nic nepotrebuje a tak je dala na muj ucet.jenze socialka si vsimla,ze tam ty penize mam a protoze jsem nemohla dokazat odkud ty penize jsou,tak mi odebrali vsechny penize.jenze mamka ty penize pouzila na prestavbu casti sveho domu takze ty penize uz tam nejsou.mohu znovu zazadat o ten prispevek na bydleni a ziv.minimum?dekuji

 12. petr hlousek

  je mi 14 let.,ašikanoval jsem slovne houlku.a telesne.neudelal jsemmu zadnej uraz. A mam jit do dijagnostickyho ustavu.Chtel bych pomoc.jestli mam nejake pravo,to odeprit?

 13. Květenský Bohumil

  Policie české republiky v Praze mne předvolala k podání vysvětlení přestupků nepřítomného pachatele (parkování u přechodu pře více než půl rokem) bez podání důkazů. Abych měl klid, protože při nezaplacení pokuty vyhrožují blíže nespecifikovaným opakováním následujících předvolání, zaplatil jsem si svoji svobodu za 300 Kč.

  Okamžitě jsem podal stížnost na postup polici i vymahajícího příslušníka jak u české policie, takt na ministerstvu vnitra. Včechny ůřady postoupily stížnost české polici v Praze, takže výsledek je jasný: neshledali v postupu žádných závad => policie může kohokoli z čehokoli na silnici obvinit.

  Totéž jsem podstoupil ombudsmanovi – tzv. "ochránci lidských práv". Dostalo se mi odpovědi, že jsem se pravděpodobně přestupku dopustil, protože není důvod nevěřit příslušníkům (proč by to dělali?). Ombudsnanovi již v jeho věku zjevně chybí cit pro presumci neviny, nebo trafika je bližší než právo.

  Toto vše jsem označil za počátek vznikajícího policejního státu a Stanislav Gros je toho očividným důkazem, řidič ministra vnitra není ministrovi podřízen. Proto si policie i ministerští vozatajové jezdí jak chtěji. Komunisti měli dvojí metr, ale nyní je každý metr jinak dlouhý, podle obsahu peněženky. Vybírat za neprokázané přestupky je podstatně jednodušší, než zvládnout opilé vrahy policistů.

  Ať se nikdo nediví, že starší generace vzpomína na komunisty, protože těch se aspoň někdo bál. Současní zloději, tuneláři a podvodníci se pouze smějí, protože vědí, že se dlouho nic dít nebude.

  Mladí většinou nemají problémy, protože se o nic nestarají.

 14. Jan

  Přeji,pěkný den, prosím poraďte mi, jak je možno postupovat při majetkovém vyrovnání u nemovitosti, kdo jsou dva spolumajitelé, oba jsou vlastníci ideální poloviny, každý ale užívá předem dohodnutou část objektu a je-li nutný souhlas druhého majitele, v případě, že druhá strana si nastěhuje další osobu(y). Děkuji za odpověď.

 15. Denisa

  Mam dotaz tykajici se me maminky,ktera ma problemy se svym zamestnavatelem. Prace pokojne,kterou sama vykonava jiz pres 20 let na stejnem pracovnim miste ji prinasi spoustu trapeni,jak citoveho, tak i financniho. Ma matka je velice dobreho ducha s obetavym srdcem,bohuzel nezkusena v jednani s lidmi nizsiho charakteru,jakym je prave dana firma. Jak je mi znamo dochazi zde k opakovanemu porusovani lidskych prav, umyslneho nedoplaceni jiz znacne nizkych vyplat,diskriminace,vyhruzek k propusteni ,apod. Dana firma si je vedoma situace ,se kterou s temito lidmi jedna a vyuziva jejich naivity ke svemu vlastnimu prospechu. Ma matka je nucena neustale zastupovat za ostatni osoby,ktere jsou nepritomny,zacez nedostava zadny financni pridavek,naopak je nucena praci vykonavat pod pohruzkou o jejim propusteni. Jiz nyni trpi znacnymi zdravotnimi problemy souvisejici s naplnem a rozsahem teto prace, spolu s citovym vydiranim. Ja osobne jsem znechucena zpusobem,s jakym tato dana olomoucka firma zachazi se svymi pracovniky. Je mi jasne,ze dochazi k porusovani lidskych prav a jsem vazne odhodlana tuto situaci resit pravni zalobou.Predtim nez se do neceho takoveho pustim rada bych vyslchla Vas nazor na dany problem.

  Velice dekuji.

  Denisa A.

 16. Jiří S.

  Dobrý den, můj dotaz se týká zajištění autorských práv. Chtěl bych vědět, jak se postupuje v případě, že člověk vymyslí produkt či zboží, který by chtěl vyrábět a prodávat. Jelikož však finančně by to bylo pro něj nemožné, chtěl by tuto myšlenku prodat velkým výrobcům, kteří by ji uvedli na trh. Jak je tedy možné prodat myšlenku nějakému podniku, aby bylo právně zajištěno vlastnictví myšlenky a mít patřičný zisk z prodeje. Děkuji vám za odpověď. Jiří S.

 17. kubincak tomas

  Dobry vecer,prosím prominte,prosil bych adresu kde me pomohou.jsem nezamestnany vedeny na ú.prace – soc. podpora 4,100 kc. ad nes mě soud vymeril alimenty 1000 kc. nemám dluhy ani pohledavky ,nájem 3,500 poplatk plyn a elektrika500 kc.Diky rodičum přežívam na stravě. Nevím na koho se obratit?poradte

 18. Jiří Pop

  V souladu se zák. č. 72/94 Sb. jsme měli požádáno o převod do os. vlastnictví. Družstvo tento nárok uznalo. Byl sjednán odklad uskutečnění převodu a po několika letech byl prodloužen na rok 2006. Lze převod provést již letos, nebo až v roce 2006 ? Je tento uvedený termín závazný ? Nebo je družstvo v případě přiznání nároku povinno uskutečnit převod kdykoliv ?

  S pozdravem

  Jiří Pop

 19. Jarmila Šenková

  Vážení, prosím o poskytnutí rady. Dlužné pojištění u VZP do roku 1995 je promlčeno, ale nevím za jakých podmínek a podle jakého paragrafu.Děkuji předem za Vaši odpověď na můj e-mail. S pozdravem Jarmila Šenková

 20. Hájek Jiří

  Dobrý den.

  Své vozidlo jsem svěřil k prodeji nejmenovanému autobazaru.Po určité době jsem byl bazarem informován o špatném akumulátoru a závadě na přístrojové desce.Podotýkám,že vozidlo bylo v naprostém pořádku.Nechal jsem akumulátor autobazarem vyměnit a souhlasil jsem z prohlídkou v autorizovaném servisu.Ze servisu jsem byl informován o vyhoření kompletní řidící jednotky a další škodě,která činní 45000Kč.Jak mám prosím momentálně postupovat?Mám právo na náhradu škody?Vím,že v bazaru vozidlo startovali startovacím zařízením při mrazu -20.

 21. Jana Svobodová

  Dobrý den,

  koupila jsem v červnu 2005 družstevní byt.

  Letos v dubnu byla provedena revize plynového zařízení z které vyplynula závada, kterou měl odstranit již předcházející majitel, mám podloženo dopisem z r.2003, který upozorňoval bývalého majitele k odstranění závady. Což do další revize v dubnu 2006 nebylo opraveno. Revizní technik, který letos prováděl revizi odhalil tuto skutečnost a tudíž jsem musela tuto skrytou závadu opravit na vlastní náklady. S bývalým majitelem se nelze dohodnout na úhradě této opravy.

  Můžete mi prosím poradit, jak se k tomuto problému postavit? Ve kterém zákoně se hovoří o skrytých závadách?

  Děkuji za Vaši odpověď

  Svobodová Jana

 22. Lenka

  Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat mam 5 letou holku a nyní 3 letého kluka, v lonskem roce jsem se svého zaměstnavatele ptala že bych rada zůstala doma i ten 4 rok, a na personalním mi řekla že nedělají žadné problemy ten 4 rok.Začatkem ledna kolem 8-10 ledna mi přišel domu telegram od zaměstnavatel že se mam dostavit podepsat dodatek ke smlouvě tak jsem tam byla a znovu jsem se ptala že bych rada byla do 4 let doma že kluk mi jde od zaří do školky,jinak 3 roky mu byly 2.2 2007 tak mi řekla že se mam dostavit koncem ledna a požadat o prodloužení,jenže mezi tím mi holka dostala neštovice a po 14 dnech je dostal i kluk manžel byl mimo město takže jsem se nemohla dostavit,neměla jsem hlídaní tak jsem tam zašla 1.2.a bylo mi řečeno že je pozdě že mi to nepovolí že jsem měla přijít dřív tak jsem řekla že jsem tam byla kolem 10.ledna tak mi to mohla udělat a to paní na personalním věděla že maj moje děti neštovice.Tak mi nakonec řekla že mam přijít podepsat vypověd, protože nemůžu okamžitě nastoupit do prace, protože mi kluka vemou do školky až od zaří, tak jsem se chtěla zeptat jak dlouho předem se musí zažadat o ten 4 rok rodičovskýho příspěvku.Předem děkuji Weihsová

 23. Jaroslav Klofát

  Dobrý den,

  chtěl bych se poradit, jak postupovat v řešení neřešitelné situace.

  Zhruba před 10lety jsme zakoupil nemovitost nedaleko Prahy za cca 400tisic korun. V dobré víře jsem nechal přepsat polovinu majetku, na dnes bývalou přítelkyni, která mi pomohla s koupí, částkou 50tisíc korun.

  Již téměř rok se znažím jí vyplatit, bohužel marně. Já bydlím v uvedené nemovitosti, kterou jsem o několikset tisíc zhodnotil, ona bydlí

  v družstevní bytě, v centru Prahy. A už nevím, jak bych to řešil, protože soudit se o "chalupu" nechci, táhlo by se to několik let a navíc mám pár let do důchodu. Ona vyplatit nechce, tak jsem ji navrhnul, že bych dole pro ní nechal postavit menši byt, že náklady na stavbu uhradím já, ale podmínka, je že po její smrti to přejde na osobu, mou vybranou – bývalé přítelkyni je kolem 67let. A že se uvede v katastru nemovitostí, jako věcné břemeno, aby byla chráněná, ale s tím nesouhlasí taky.

  Proto prosím o radu, jak z ní dostat polovinu nemovitosti. Jsem z té situace už zoufalý. Navíc jí v dobré víře dodnes přispívám na bydlení 2000kč a platím některé naklady a pojistku na mé auto, které ona provozuje.

  S pozdravem Jaroslav Klofát

 24. Stanislav Štumpf

  Dobrý den, jsem správce majetku a vedoucí údržby v jedné strojírenské firmě. Mám dotaz jakou nesu zodpovědnost, jestliže se např. při manipulaci s materiálem jeřábem dojde ke smrtelnému úrazu. Je nutné také vědět, že náš revizní technik odstavil jeřáb z provozu. Provoz ale by se bez jeřábu zastavil. Revizní technik předal negativní rev. zprávu uživateli (vedoucímu výroby) a mně. Jaký je můj podíl zodpovědnosti, kdyby došlo nedejbože k njaké nehodě? Děkuji moc za odpověď. Stanislav Štumpf

 25. Věra

  Dobrý den.

  Měla bych dotaz. Dcera byla pravomocně odsouzena za distribuci drog na 6,5 roku. Má dnes již 2,5 letého synka, který byl dán do dětského domova pro děti od 0 do 3 let. Jaká je možnost propuštění dcery na podmínku před uplynutím celého trestu, ev. jeho poloviny.Právě kvůli výchově syna a co by pro to měla udělat. Výkon trestu si odpykává ve věznici Světlá nad Sázavou. Děkuji za odpověď.

 26. jana tirolova

  chtela bych se zeptat otec me dcery byl zbaven rodicovske zodpovednosti co to vlastne znamena ma nani pravo a muze si pro ni nekdy prijit nebo ne dekuji

 27. Viktorie Procházková

  Prosím o radu ohledně tohoto tématu.

  Soudně bylo učené otcovství, i výše alimentů. Otec dítěte nezaplatil nic. Poté byla podána exekuce (po roce je stále bezvýsledná) a bylo podané trestní oznámení.I přesto otec dtěte nic nezaplatil, ani nejeví žádný zájem o dítě. Na policii mi řekli,že si to půjde pravděpodobně odsedět do vězení.Tím vlastně páchá trestní čin na dítěti.

  Proto prosím o radu, jak a kde sepsat zbavení, pozastavení, či omezení rodičovské zodpovědnosti. A jak velká je šance na úspěch.

  Moc děkuji za radu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>