Děkuji soudcům Nejvyššího soudu

Nehodlám to dlouho natahovat, pouze bych na tomto místě rád poděkoval soudcům našeho Nejvyššího soudu, protože se domnívám, že svým výrokem v kauze nakladatele díla „Můj boj“ konečně vyřkli, co si všichni již dlouho mysleli, ale báli se to říci veřejně: Hitlerův nacizmus je mrtvou ideologií! Nemáme se tedy čeho bát! Mrtvá ideologie nám již nemůže ublížit! To znamená, že tzv. hajlování mladých mužů s krátkým sestřihem vlasů se nevztahuje na rakouského malíře pokojů, ale pravděpodobně to bude oslava nějakého méně známého německého fotbalisty stejného jména. Jsem velice rád, že nám dal Nejvyšší soud jasně najevo, že hnutí holých lebek nemá nic společného s exponentem Třetí říše a že jejich nedobrá pověst je pouze dílem jim nepřejícím médiím.

Dosti ironie! Chápu, že Nejvyšší soud dospěl k názoru, že vydavatel nechtěl propagovat nacizmus ani jeho „velkého myslitele“, ale chtěl pouze vydělat nějakou tu korunu navíc, a proto by nebylo v souladu s právem nechat ho odsoudit za trestný čin. Způsob argumentace, který k tomu ale použil, je natolik nešťastný, že v očích laické veřejnosti dává zapochybovat o soudnosti soudců soudu (a co je nejhorší) nejvyššího.

7 komentářů u „Děkuji soudcům Nejvyššího soudu

 1. Zuzka

  Je mi teprve 19 let a nemám s nacismem moc zkušeností, ale myslím si, že vydání Mein Kampfu byla super věc. Sama jsem kousek této knihy četla a uznávám, že pro mě byla velmi těžko pochopitelná, a proto si myslím, že nehrozí žádné nebezpečí, že by si z ní někdo bral příklad, protože dnešní neonacisti nemají mozek na to, tohle všechno pobrat. Sama znám několik neonacistů a po rozhovorech s nimi jsem žasla, jak někdo může uznávat něco, čemu absolutně nerozumí. Jdou tupě s davem a vykřikují hesla, která ani nevědí, co znamenají. Kdyby tak bylo možné tyhle hloupoučké fanatiky poslat do doby, kdy Hitler vládl světu…asi by se hodně divili……Zuzka(Ze zřejmých důvodů neuvádím celé své jméno)

  1. Jindřich Herzog

   Mein Kampf,je kniha která vedla národ do války a spousta lidí zabíjelo a kdo ji z nich dokonale znal?Nelze tuto knihu podceńovat,nabádá lidi ke zlu a toho je všude kolem dost.

 2. *IWO*

  …nějak nevěřím na "mrtvé ideologie", podle kterých se vede politický boj, v jejichž jménu se vraždí a soudí. Prohlásit Benešovy dekrety, nacismus a komunismus za mrtvé, vyhaslé a vlastně nikdy nebyvší je sice krásná habaďůra, ale jsou tu s námi a straší tu dodnes.

 3. Pepik

  Konečně normální člověk s normálním názorem nejsem sice moc na práva ale historie nelže…

 4. Jolana

  Dobrý den chtěla jsem Vás poprosit o radu,

  1. zaměstnala jsem osobu se živnostenským listem (ŽL), při prvním vyplácení jsem náhodou přišla na to, že daná osoba má živnost přerušenou a vůbec mě o tom neinformovala.

  2. na faktuře musí být vždy vyznačena daň?

  Děkuji Jolana

 5. Milan Kroch

  Souhlasím s vámi..historie se vymazat nedá.Z této knihy se mi líbí jen pasáž o hlouposti lidí v tom že si myslí jak ovládají přírodu,a z doby protektorátu pořádek v administrativě.Například v dokladech,prac.knížky OP ap.Jako národ se máme ještě čemu učit.Když si položím na stůl prac.knížku z protektorátu a naší z padesátých let,nevím co si mám myslet.Velikost-vazba-kolonky-počet stran,asi to tak špatné neměli když jsou stejné.V žádném případě se jich nechci zastávat ale snažit se schovávat dobu která byla a navíc jsme převzali některé její znaky mi přijde srandovní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>