Stížnost k ESLD v pdf

Stížnost k ESLD lze stáhnout v pdf jako formulář, krom jiného i v češtině přímo na stránkách Evropského soudu pro lidská práva.
Na stránkách Evropského soudu pro lidská práva naleznete zdarma ke stažení texty „sdělení“, určeného těm, kteří se chtějí obrátit na Evropský soud pro lidská práva, „vysvětlující poznámku“, určenou těm, kteří budou vyplňovat formulář na stížnost podle článku 34 Úmluvy a samotný formulář stížnosti.
MS

7 komentářů u „Stížnost k ESLD v pdf

 1. Jana K.

  Dobrý den, prosím o rady. Je oprávněné, aby se pocital poplatek z prodlení z predchozího poplatku z prodlení, jelikož baba účetní společníků vlastníků nevede analytické účty a tudíž není jasné, co je nedoplatek a poplatek z prodlení.S výší samozřejmě nesouhlasíme. Jaké naležitosti musí mít dopis, ve kterém nám vyčíslily poplatek z prodlení, aby byl platný? A kdysi jsme se ve škole učily, že platba je automaticky přopsána na nejstarší dlužnou částku?Byla by-li to ještě pravda, tak bychom byly už davno v preplatku. Plati to jeste? Dekuji za odpoved, Jana K.

  1. Šéfredaktor

   Dobrý den, správně usuzujete, že poplatek z prodlení z poplatku z prodlení není možný. Žádný právní předpis nestanoví náležitosti dopisu s výzvou k zaplacení. Ale z logiky věci vyplývá, že by z něj mělo mít zřejmé na základě čeho je částka požadována a v jaké výši.

   Co se pak týče připsání příchozích plateb, Vaše myšlenka je správná pouze částečně. Tento princip platí obecně v občanskoprávních vztazích, tedy jednotlivé platby se započítávají nejprve na jistinu. Ovšem v obchodněprávních vztazích platí obecně princip opačný, tedy došlé platby jsou nejprve započítávány na úroky z prodlení. Samozřejmě, i zde záleží na vzájemném ujednání obou smluvních stran.

   Mgr. Lucie Jindrová

 2. jana machutova

  Mela bych dotaz je mozne kdyz jsem dala auto do servisu se zavadou vstriku o ktere vedel cely servis Ford CHAROUZ Melnik jen ja ne opravily uplne neco jineho nechali si zapaltit k dnesnimu dni 43800,-kc po ujeti 100 km se opetovne objevila zavada vstriku a ted pozaduji 50 000,-kc za opravu dekuji Machutova

 3. Vladimír Tišer

  V průběhu provozu nového vozidla Peugeot 607 HDI se mi vyskytlo více jak 21 závad, které byly v záruční době odstraněny. Zavada byla konstatována i soudním znalce. v současné době vozidlo užívám velmi málo a nadále jsou signalizovány závady. Před 19 měsíci jsem podal na prodejce žalobu, zaplatil soudní poplatek cca 50 000Kč, ale do dnešního dne soud nejednal. jaké mám možnosti urychlit soudní jednání.

  1. miloslava mojzisova

   pred dvema lety jsem resila podobny problem.Mate moznost,ze auto vratite zpet prodejci a budete po nem zadat zpet sve penize,ktere jste investoval do koupi jmenovaneho vozidla.Pak se vase zaloba stane ucinnou.Domnivam se ze soud nevi co ma resit,auto uzivate,tim se nepotvrzuje vase tvrzeni o tom,ze jmenovane vozidlo trpi zavadami.Drzim palce

  2. Vladimír Tišer

   Děkuji za sice opožděnou, ale milou odpověď. Již jsem absolvoval 2x soudní stání v Brně a od podledního ze dne 12.4.2007 zatím čekám na další vyzvu. myslím, že jediný poblém je v tom, že se soudím v Brně s firmou, která tam rovněž sídlí. již jsem si musel zakoupit jiné vozidlo a čekám na rozhodnutí. Velmi mi zaráží neochota a neobchodní jednání obchodního zastoupení Peugeota pro ČR

Komentáře nejsou povoleny.