Novinky v on-line právní poradně

On-line právní poradna na serveru Právník.cz nyní nabízí 3 varianty vložení dotazu:

 • běžný dotaz – vyřízení do 5 pracovních dní – cena 85 Kč (99 Kč přes SMS)
 • přednostní dotaz – vyřízení do 1 pracovního dne – cena 390 Kč
 • urgentní dotaz – do 2 hodin v pracovní dny 8:00-14:00 – cena 950 Kč

Administrativní poplatek lze uhradit několika způsoby:

 • on-line platební kartou (VISA, Maestro)
 • on-line peněženka GoPay
 • superCASH – vklad hotovosti na terminálech SAZKA
 • bankovní převod (tuzemský v rámci ČR)
 • zasláním speciálně zpoplatněné SMS zprávy (pouze běžné dotazy)

Pokud tedy opravdu spěcháte na vyřízení nějakého vašeho právního dotazu, vložte dotaz do poradny, zvolte urgentní dotaz, následně uhraďte poplatek platební kartou či vkladem hotovosti na terminálech SAZKA (tzv. superCASH), a pokud tak učiníte v pracovní době nejpozději ve 14:00, do 2 hodin máte od nás na e-mailu odpověď.

Poradna nabízí zodpovídání jednoduchých dotazů z oblastí:

 • občanské právo
 • obchodní právo
 • pracovní právo
 • rodinné právo
 • trestní právo

Máte-li zájem o vložení více dotazů či si chcete neomezeně prohlížet odpovědi na všechny dotazy v poradně, můžete využít předplacených služeb.

Máte-li zájem o rozsáhlejší právní služby (právní pomoc, sepsání či revize smlouvy aj.), kontaktujte partnerskou advokátní kancelář Mgr. Lucie Jindrová.

14 komentářů u „Novinky v on-line právní poradně

 1. miluše skoupilová

  zasílám tímto varování!!! již 3 týdny mám zaplaceno 85,- za dotaz na právní radu a N I C. píši hledám a zse nic. telefon nenajdete a právník neradí ani nereaguje. pozor na ně!!!!

 2. Denisa

  Dobrý den, byla jsem předvolána do advokátní kanceláře k projednání dědictví. Dědictví bych se chtěla vzdát, bylo mi řečeno, že na tu schůzku musím a tam se ho vzdám. Je to dost daleko, lze to udělat písemně bez účasti na té schůzce? Proplatí mi někdo náklady na cestu, kdybych tam přeci jen jela?

  Děkuji

  Denisa

 3. linda linda

  dobrý den, s přítelem stavíme rodinný dům a na jaro budeme kolaudovat.přítel je rozvedený a má 2děti.my zatím děti nemáme, ale plánujeme.

  můj dotaz zní, pokud se s přítelem něco stane, zda mají jeho děti z 1.manželství nárok na náš společný majetek.pokud ano, jak se může tomuto nároku předejít, např.tím, že při kolaudaci se napíše dům jen na jednoho vlastníka, a to tedy na mě a mezi sebou stačí sepsat notářsky ověřenou smlouvu, že jsme vlastníci oba dva nebo existuje ještě jiné řešení?již během stavby jsem oba vedeni jako investoři.

  jedná se mně o to, abych nebyla nucena dům prodat, pokud by mělo dojít k majetkovému vyrovnání.

  předem děkuji za odpověď.

 4. kateřina meissnerová

  dobrý den chci se zeptat jak mám postupovat-reagovala jsem na inzerát o koupi kabelky,paní mi poslala její učet a já jí poslala peníze,paní mi už měsíc tvrdí že nic nedostala,byla jsem i v bance a tam mi potvrdily že peníze byly odeslány na učet,nemám peníze ani kabelku

 5. K.Z.

  Dobrý den,

  mám dotaz, je mi 16 let a chtěla bych se

  nechat zplnoletnit, ale nechci svatbu ani

  miminko. Lze nechat zplnoletnit z jiných

  důvodů? například omezování. Doma to s

  rodiči opravdu nejde a mám možnost bydlet u

  plnoletého přitele. Musí se zplnoletněním

  rodiče souhlasit?

  Děkuji za odpověď.

 6. Julie

  Můj dotaz se týká toho, zda jsou peníze z pronájmu družstevního bytu, který jsem nabyla před sňatkem společným jměním. Peníze jsem použila na chod domácnosti, jídlo, oblečení, děti….Manželovy příjmy ze zaměstnání byly značně vyšší (já byla na rodičovské). On si ze svého ušetřil, já nic vše šlo na rodinu. Nyní se chci tedy zeptat, zda peníze z mého výhradního majetku (pronájmu bytu získaného před svatbou) byly jen moje a mám nárok na to, aby mi manžel část vrátil?

 7. Tomáš Macek

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat a zároveň poprosit o radu zda je v případě nevyplacení mzdy mým zaměstnavatelem za měsíc listopad lepší varianta "zrušení pracovního poměru ve zkušební době bez udání důvodu…" nebo počkat do 15. ledna kdy skončí splatnost vyplacení listopadové mzdy a podat "okamžité zrušení pracovního poměru z důvodu nevyplacení mzdy…" a požadovat tak zároveň odstupné?? Upozorňuji, že jsem ve zkušební tříměsíční době a můj datum nástupu byl právě listopad 2014 tak nevím zda i ve ZD lze uplatňovat nárok na náhradu/odstupné.

  Děkuji, hezký den!

 8. Jakub hosi

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaký mám právo o snížení nebo prominutí poplatku za delší studium na vš, jsem pobíratelem sirotčího důchodu, bydlím na koleji a již s rodičem nebydlím. Chtěl jsem se zeptat zda má škola právo pro doložení výplatní pásky moji matky. ¨děkuji za odpověď

 9. Martina

  Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o Vaše stanovisko k uvedené věci. Budu ráda, když si uděláte chvilku času a napíšete mi Váš názor.

  Za manželství v r.2009 bylo zřízeno na manžela stavební spoření,díky kterému byl vzat překlenovací úvěr u ČS na koupi bytu.Po rozvodu r. 2012 jsem závazek platby převzala já,smlouva zůstala na bývalého,jelikož v rámci vyrovnání mi byt zůstal.V dohodě mimosoudního vyrovnání z 21.10.2013 právnička bývalého uvedla:Účastníci prohlašují,že na jméno bývalého byly a budou naspořeny na překlenovacím úvěru číslo smlouvy xxx finanční prostředky 120 tisíc,které přejdou do výhradního vlastnictví bývalého. Můj právník toto přehlédl u podpisu smlouvy.Nyní mne vyzývá právnička bývalého,abych plnila a částku 120 tisíc převedla bývalému. 120 tisíc bude na překl. úvěru v říjnu 2016,kdy se překlopí do standartního úvěru,jenž budu já dál splácet.Tyto peníze nemůže bývalý ani já vybrat.Ptám se, jestli je výše uvedené ustanovení v dohodě o vyrovnání platné a vymahatelné.Zda-li jsem povinna mu peníze dát.Jestli se nejedná o bezdůvodné obohacení či jaký postup by jste mi radil.

  Děkuji. Martina

 10. notarskesluzby.cz

  Předně dědickým řízením jsou pověřeni notáři jako soudní komisaři, nikoliv advokáti. Pokud se hodláte vzdát dědictví, musíte být notářem poučena, jaké to má právní následky. Poučení i odmítnutí dědictví by šlo realizovat i písemně, musíte se ale na tom dohodnout s notářem, který vyřizuje dědictví. Doporučuji též seznámit se s tím, jak probíhá dědické řízení:

  http://pravni-poradna-zdarma.blogspot.cz/2012/11/jak-probiha-dedicke-rizeni.html

 11. Notářské Služby

  Protože nejste manželé, dům budete mít v podílovém spoluvlastnictví. Potomci partnera jsou neopominutelní dědicové. Vyloučit je můžete tím, že partner Vám daruje svůj podíl na nemovitosti. Další variantou je sepsání závěti Ve Váš prospěch. Podíl neopominutelného dědice se podle nového občanského zákoníku, který bude platit od 1.1.2014, dále snižuje.

 12. právní vrba

  Pokud nemáte své společné jmění manželů nějak modifikováno (zúženo soudem nebo notářským zápisem), tak platí, že výnosy z majetku jen jednoho z manželů jsou v jejcih společném jmění manželů. Stejně tak výdělky každého z manželů patří jim oběma (patří do jejich SJM a stejný režim mají i úspory.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>