Výroba programu-vlastnictví

Otázka:

Mám uzavřenou smlouvu s webmastrem o zajištění provozu prezentace, tvz. statické stránky.Ke statickým stránkám jsem si nechal u správce vyrobit prográmek tzv.aktualizace,pomocí něho jsem si sám aktualizoval své stráky dle potřeby a jeho výrobu uhradil.(provoz mě plně vyhovoval)
Již dva roky mě správce přesvědčuje o změně na tzv. redakční systém(výroba 17000,-kč,roční provoz 4500kč).Jelikož jsem nepřistoupil na jeho návrhy,tak program aktualizace bez mého souhlasu odebral a každou změnu musím přes něj hlásit za poplatek.Mám zato,že pokud jsem uhradil výrobu prog. aktualit,tak jsem jeho majitelem a nemohou ho odebrat.

Odpověď:

Vše záleží na konkrétních smlouvách, které máte uzavřené.
Jestliže jste program koupil a kupní cenu uhradil, je tento program ve Vašem vlastnictví. Nicméně použití tohoto programu může být omezeno, to však pouze z důvodů, které jsou upraveny ve smlouvě mezi Vámi a správcem.
Pro konkrétní řešení Vaší situace bych Vám doporučovala obrátit se na advokáta ve Vašem okolí, poskytnout mu uzavřené smlouvy k prostudování a následně s ním řešit možnosti, jak dále postupovat.