Forum

Forum Fóra

48 komentářů u „Forum

 1. Lenka Novotna

  Dobrý den,mám takový dotaz.Je možnost zjistit,jestli nevzniká dluh na nájmu .Vlastníkem bytu je můj otec,je bohužel vážně nemocný
  ve stavu takzvaně vegetačním.Já mám v bytě trvalý pobyt,ale dlouho už tam nebydlím.Teď v bytě žije jeho manželka(má tam také jen trvalý pobyt,na dekretu zapsaná není).Vzhledem k tomu že nemá  tak velký příjem,tak mám obavu aby nevznikal na najmu dluh!S otcovou ženou nemáme dobré vztahy,tak se snažím předejít zbytečným problémům!Nejdříve jsem se proto chtěla zeptat,
  jestli je možnost takovou informaci vůbec dostat?V případě,že ano tak bych samozřejmě tuto situaci řešila osobním jednáním.A upřesnila bych vám bližší info.Předem děkuji za odpověď s pozdravem

 2. Miloslav

  Dobry den, v sprpnu jsem dostal prvni zakaz rizeni a nevedel jsem o tom na to mi v lednu mesic pred koncem zakazu chytli a odebrali ridicak. Dostal jsem pokutu a 12 mesicu zakaz o dva mesice pozdeji mi prislo,ze jsem dosahl 12bodu. Byl jsem si dnes zazadat o vraceni rp a bylo mi to schvaleno,jen je tam ted zas problem,ze je tam vlastne to vybodovani. Nechapu jak jsem se mohl vybodovat dva mesice po tom co mi odebrali ridicak a ani jsem neridil? Jak mohu postupovat a jake mam moznosti o navraceni? Dekuji

 3. KAMILA

  Dobrý den,
  prosím Vás, partner je od 10.8.2015 zaměstnán u nejmenované s.r.o. jako údržbář, minulý pátek byl s kolegou pokárán za kouření na střeše areálu a dnes obdržel dopis, že byl přistižen jak kouří v areálu závodu, a že mu za to bude odebrána pohyblivá složka platu, 20% na dobu 3 měsíce od září 2015. Partner je zdrcen, všichni tam chodí kouřit, jen je ještě nikdo neoslovil. Myslíme si, že postih je příliš přísný. Lze uložit takový postih, aniž by zaměstnanci o jeho existenci věděli před tím? Vytýkací dopis se chlubí ustanovením zákona č. 262/2006 Sb. zákoníku práce s odkazem na personalistiku společnosti a kouření považuje za závažné porušení povinností vyplývajících z právních předpisů, vztahujících se k zaměstnancem vykonávané práci. Nabývá toto rozhodnutí automaticky plnění i bez souhlasu zaměstnance? Hraje zde nějakou roli fakt, že partner k pracovní smlouvě nedostal specifikaci pracovní činnosti a úkonů (Příloha 1 chybí), není si jist, zda podepisoval nějaké směrnice o dodržování bezpečnosti práce (každopádně na ně nebyl vedoucím upozorněn) a celková bezpečnost práce a zajištění správného a v počtu dostatečného nářadí je ve firmě velmi nekvalitní a nedostatečné? Dopis končí výhrůžkou, že bude-li se toto opakovat, bude partner vyhozen na základě paragrafu 52 odst. g), h) nebo paragr. 55 Zákoníku práce. Opravdu je to takhle možné? Není uzákoněno nějaké první varování a pak teprve sankce? Kde je určeno, že postih musí být v takovém rozsahu? Budu Vám velice vděčná za pomoc, plat bez odměn a bez 13 a 14 platu je šílený a na Vánoce je to pro děti velké zklamání.

 4. Petra Smolová

  Dobrý den,měla bych otázku ohledně dědictví. Zemřela mi teta roku 2013, konalo se dědictví a vše připadlo mému strýci. Týden po skončení dědictví zemřel i strýc. Děti už neměli. strýc měl 3 sourozence, Ti ale dědictví odmítají, pravděpodobně i jejich děti. Odmítají z důvodů dluhů po zesnulém strýcovi. Mohu se do dědictví přihlásit já, nebo můj bratr? Před strýcovou smrtí jsem se o strýce starala, byl v těžkém stavu invalidity, nemohoucí, ležící. Ale nežila jsem s ním víc jak rok. Pouze půl roku. Děkuji za odpověď.

 5. Kamila

  Dobry den chtěla bych se zeptat a informovat ohledně zrušení otcovských prav na nez. dítě. Syn má 5let. Jeho biologicky otec se nestara od 2let syna. vyžívné platí jednou za 4měsíce. Nejeví žádný zájem o syna má svoji novou rodinu. Já mám taky nového přítele už 3roky. A mě by zajímalo jak mam napsat žádost na soud ohledně zrušení otce v rodném listě a jestli mam šanci že my to soud schválí. Před děkuji za jakou koliv vaší odpověd.

 6. Stanislav Hanuš

  Dobrý den,
  reklamuji TV ve společnosti Okey Elektro. Obrátil jsem se na servis kam byla TV odeslána s tím jak na tom TV je a zda-li půjde opravit. Servisem mě bylo sdělena závada a důvod jejího vzniku s tím, že nemám nárok na záruční opravu a případnou opravu si musím uhradit sám.

  Popis závady: Světlé půlkruhy ve spodní části obrazovky.
  Příčina závady dle servisu: používání TV v nevhodném prostředí(zakouřené)
  Oprava: Kompletní rozebrání LED panelu, vyčištění …

  Kdo stanovuje jaké je vhodné a nevhodné prostředí a určuje jestli se smí kouřit a nebo ne? Pokud by tedy společnost Sharp uváděla ve svých podmínkách, že se TV nesmí používat u lidí kteří jsou kuřáci, asi by toho moc neprodala.

  Servisnímu technikovy jsem odpověděl že v místnosti s TV nekouříme a TV byla instalována rok a půl na závěsném držáku v obývacím pokoji.

  Dále se mi nelíbí, že by mělo být do TV takovýmto způsobem zasahováno a mám obavy z jejího následného úmrtí obrazovky TV a neuznání nároku na vrácení peněz nebo výměnu zboží, protože se již opravovala způsobem jakým uvádím výše.
  Prosím Vás o radu jak v tomto případě postupovat, zda-li mám TV převzít a opravu zaplatit, nebo na koho se popřípadě obrátit.

 7. Eva Megerlová

  Dobrý den mam takovou prosbu před rokem a pul nám zemřela matka. A po mamince zůstalo dědictví a to být. Mám ještě tři sourozence Já ze sestrou jsme se vzdali dědictví. Ale bratří jsi každý zdědili půlku bytu v kterým do teď bydleli spolu. A teď ten jeden bratr se rozhodl bydlet sám protože mezi nimi nejsou dobré sourozenecké vztahy. A ten bratr který zůstává vtom zděděném bytě tak chce od toho bratra který se stěhuje aby mu platil půlku nájmu protože tam vlastní pul bytu. Já si myslím že je hloupost aby mu platil pul nájmu když tam nebude platit. Určitě musí platit roční dan ale určitě ne nájem. Ještě jsem se chtěla zeptat co musí udělat bratr proto kdyby chtěl vyplatit svojí polovinu bytu. Děkují předem

 8. Ivan

  Dobry den

  Chcel by som sa opytat : Mam pracovnu zmluvu s CZ firmou.vykon prace : Praha ale uz nejaku dobu som v zahranici u klienta no nedostavam ziadne diety ani som nepodpisoval cestak.myslite ze mam pravo na vsetko co obnasa sluzobna cesta? Diety,najom,cestovne

 9. Dana Neumann

  Dobrý den, kde je možné stáhnout návrh na majetkové vyrovnání mezi manželi? Děkuji. Dana

 10. Jarda

  Dobrý den: mužete mi prosím poradit, získal jsem in.duchod 3st. Zaměstnání kde pracuji 20 let nemohu vykonávat,musim dát vypověď? A sám? nebo mi jí musí dát zaměstnavatel? mám nárok na nějaké odstupné? Mám nárok na dvouměsíční prům.plat při dvouměsíční výpovědí lhůtě? jak musí znít text ve výpovědi (dle jakého paragrafu zákoníku práce ) na případné pozdější přijetí na úřad práce (případná podpora v nezaměstnanosti) se zaměsnavatelem jsem za dobře žádný problem nemám.
  Děkuji za odpověď.

 11. Veronika

  Dobrý den,
  můj manžel vlastní polovinu baráku i se zahradou, kde máme svůj vchod a druhou polovinu má jeho matka. Jelikož sní není k žití a vyštvala nás tak moje otázka zní: je-li možné do naší půlky dát nájemníka či kamarádku, která je v nouzi, ale problém je ten, že na celý barák jsou jedny hodiny a samozřejmě ona bude proti tomu dělat vše možné, aby tam zůstala sama a mimochodem než jsme se odstěhovali jsme udělali novou střechu a fasádu…..nedala ani korunu přitom tvrdila, že vše jde na půl. Nyní bydlíme v bytovce a vůbec nevíme jak to udělat, aby to nebylo protiprávní.

 12. abcd

  PŘEDÁNÍ DÍTĚTE OTCI VE SVÁTEK

  Dobrý den,

  jak to funguje, když si má otec (mimo jiné) dítě vyzvedávat dítě každé úterý ze školky a každou středu vracet dítě zpět do školky a v úterý je zrovna státní svátek a dítě do školky nejde. Kde si tedy má otec dítě vyzvednout a v kolik hodin. S matkou je domluva velmi těžká, pokud nemusí, dítě otci raději nedá vůbec a odmítá dát náhradní termín.. Dítě (3,5r) se na otce těší a má ho velmi rádo.

  Velmi děkuji za odpově

 13. Havlíček Pavel

  Dobrý den.Chtěl bych se zeptat,jestli je možné,abych nesměl svůj byt v osobním vlastnictví prodat 6týdnů po řádném ukončení smlouvy s realitní kanceláří?Realitní kancelář,která můj byt nedokázala během trvání smlouvy prodat,po mě požaduje provizi. Děkuji za odpověď.

 14. Claudie Felgenhauerová

  Dobrý den,

  Mám na Vás dotaz ohledně pracovního úrazu. Pracovní úraz se mi stal 29.9.2014 díky zminovanému pracovnímu úrazu jsem od 17.10.2015 vedená jako Invalidní důchodce ( pracovní neschopnost končila 16.10.2015 ). V zaměsnání jsem dostala výpověd z důvodu že pro mě nebyla nalezená žádná vhodná práce kterou bych ve svém zdravotním stavu mohla vykonávat. Dostala jsem tedy od zaměsnavatele 12. měsíční odstupný který by mi měli vyrovnat ted v Prosinci 2015.

  A dostávám se do problému z kterého nevím kudy kam jelikož je mi 23 let tak se v těchto vcech vůbec neumím orientovat a proto žádám o vaší pomoc.

  1) Od 1.1. 2015 mám být vedená na pracovním úřadě když jsem četla růžné internetové stránky o tom jak mám být vyplacená
  tak vlastnně vždy ( každý měsíc bych měla mít 100% ) což jestli dobře chápu bych měla být vyplácená častečný invalidní důchod + peníze z pracáku + bych měla být vyplacená pojištovnou ( Koperativa ) … Jak je to když tedy v prosinci načerpám 12.měsíční odstupní ?

  2) Dále bych se chtěla informovat o tom jak dlouho přibližně trvá když mi doktor vyplní obodování a odevzdám to podniku jak dlouho budu přibližně čekat na vyplacení pojištovnou ?

  3) V průběhu nechopnosti jsem brala peníze od úřadu které mi chodili domů + peníze od pojištovni které mi místo každý měsíc byli poprvé vyplaceni až od 7-8 měsíce neschopnosti a pak vždy po 3 -4 měsících ted mi poslední částka přišla od 1.6.2015 do 31.8.2015 … Zbytek jsem vlastně ještě nedostala … A na podniku mi řekli že budu vyplaceá potom dohormady už i s obodováním

  Nechi abych v tomto nějak pochybila tak se chci zeptat vás aby jste mi poradili jelikož si opravdu nevím rady … a už nevím kudy kam žádám o pomoc touto cestou abych věděla co přesně mám dělat.

  Děkuji Felgenhaueorvá Claudie

 15. Bedrich

  Dobry den mam dotaz,mel jsem minuly rok jako ridic dodavky v EU nekolik nehod vsechny nehody jsou uz pojistovnou vyrizene (pojistka z odpovednosti)zamestnavateli vznikla skoda 80000,-kc rozvazali jsme zpolu pracovni pomer na dohodu za mesic a 9 dni me dluzi na vyplate 30000,-kc ale bylo me zdeleno ze mi vse strhl na dluh tak jsem se chtel zeptat zda ma na to pravo dekuji za odpoved.

 16. Martin

  Dobry den
  Mám dotaz: V e schopu jsem si objednal zboží které jsem neobdržel. Česká pošta mně nekontaktovala. Prodejce mně kontaktoval až emailem ,,je naší povinností Vás informovat, že z Vaší strany došlo k porušení kupní smlouvy. Tato kupní smlouva byla uzavřena dne 2016–01–26 12:31:53 pomocí prostředků komunikace na dálku (závazná internetová objednávka č. 123173434 ) mezi Vámi a provozovatelem eshopu prostřednictvím internetového obchodu
  S odkazem na naše obchodní podmínky práva prodávajícího Vás touto cestou informujeme, že jste povinen uhradit vzniklé náklady na dopravu Vámi objednané a následně nepřevzaté zásilky, a to nejpozději do 7 dnů.
  Upozorňujeme, že pokud k proplacení výše uvedených nákladů nedojde, bude tato pohledávka bezodkladně předána smluvní agentuře pro vymáhání pohledávek a dlužná částka tak bude navýšena o odměny za vymáhání pohledávek.“
  Kontaktoval jsem prodejce s tím že email ani sms jsem neobdržel a dostal jsem odpověď :
  my jsme vás informovali sms a emailem o odeslání zásilky s číslem zásilky. V tomto případě
  pošta neposílá sms, ale zpravidla vkládá do schránky oznámení.
  Pokud jste od pošty nic nedostal, s tím my bohužel nic neuděláme.
  Nám se zásilka vrátila zpět a náklady nám pošta naúčtovala. Jelikož my jsme nepochybili,
  požadujeme od vás zaplatit náklady na dopravu.
  Děkujeme za pochopení.“
  Prosím o radu jak postupovat.
  Děkuji M.Lapka

 17. Jarda

  Dobrý den,v roce 1998 jsem se oženil a s manželkou jsme koupily rodinný dům,který jsme v roce 2005 prodali a koupily si byt 3+1 který je psán na bývalou manželku a já jsem se s ní rozvedl v roce 2010 a chci se zeptat jestli mám ještě nějaký nárok na vypořádání majetku a nebo jestli mám nějaký podíl na tom bytě který jsme společně koupily v době trvání manželství a který je psán právě na ni (nevím jakto že byt byl psán jen na ni a ne společné jmění manželů-to jsem nepochopil když jsme ho kupovali společně v době manželství).Pokud mám nějakou možnost tak prosím o radu jak bych měl postupovat.Veškeré kupní smlouvy mám já u sebe. Předem velice děkuji za radu.
  Ještě jsem zapoměl dodat že na koupi bytu nám přispívala moje babička částkou 100000,-

 18. morkus

  Dobrý den,
  s manželkou neprožíváme zrovna šťastné období a manželka to řeší úprkem s dcerkou k její mamince.
  Lze se proti tomu nějakým způsobem bránit, aby tam necestovala?

 19. petr vrany

  Dobry den.potrboval bych prosim poradit.vzal sem si ctsri pujcky nebankovni a prisel sem o praci a nemam z ceho splacet.jak mam prosim postupovat, abych se nedostal do vetsich dluhu.dekuji petr vrany

 20. Blanka N.

  Dobrý den, ráda bych se zeptala. Máme s manželem byt – každý ideální polovinu, dále máme hypotéku také na půl. Teď se budeme rozvádět, manžel byt nechce prodat, chce tam zůstat a dál platit hypotéku sám. Manžel mi řekl, že nemám nárok na nic, než jen na půlku toho, co již bylo zaplaceno na hypotéce. Můžete mi prosím říct, jak to je,zda mám nárok i na vyplacení z bytu, když je na něj hypotéka, nebo ne ?
  Moc děkuji za odpověď. Blanka Nováčková

 21. Lenka

  dobry den,najemnik chce v mem byte novou koupelnu,pry nefunguje odpad,chce novou mini vanu,se zastenou,umyvadlo,nove trubky atd ,vycislil to na minimalni castku 20tisic korun,co mohu delat,kdyz nesouhlasim? podílí se popripade nejakou castkou? dekuji predem za info.

 22. Marimham

  Une bonne condition physique elimine le besoin d’exercice d’assouplissement ou la periode d’echauffementVrai ou FauxQuelques unes des erreurs d’entrainement les plus frequentes a ne plus commettre pour se remettre en forme ou la garder. http://santemeds.com/acheter-wellbutrin-xl-fr.html Les personnes avec des problemes de sante mentale peuvent obtenir de meilleurs et de nombreux recuperer completement.

 23. Alice

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda strážník může zjišťovat informace o minulosti osoby, která mu „vadí nebo překáží“, vzhledem ke své profesi a tyto informace použít ve svůj prospěch třeba i v soudním procesu? Jedná se o zneužití pravomoci úřední osoby? Děkuji

 24. Marimham

  Son but est de promouvoir le bienetre mental, de prevenir les troubles mentaux, de dispenser des soins, d’ameliorer les chances de retablissement, de promouvoir les droits fondamentaux et de reduire la mortalite, la morbidite et le handicap chez les personnes atteintes de troubles mentauxIl poursuit quatre objectifs cles: http://santemeds.com/produits-medecine-relaxants-musculaires-fr.html Ce pheacutenomegravene de vieillissement de la population srsquoaccompagne drsquoune diminution des aidants naturels puisque drsquoapregraves les projections deacutemographiques de lrsquoInsee le nombre de personnes de agrave ans, qui aujourdrsquohui constituent la majoriteacute des aidants, devrait augmenter seulement que de environ entre et Le maintien agrave domicile des personnes acircgeacutees deacutependantes neacutecessitant de trouver des solutions en matiegravere de prise en charge, le gouvernement preacutevoit donc dans le cadre du laquo plan de solidariteacute grand acircge raquo de deacutevelopper lrsquooffre de soins infirmiers agrave domicile de en cinq ans.

 25. Jan

  Dobrý den,
  obracím se na Vás s dotazem, před týdnem jsem zakoupil osobní auto Audi A3 z roku 1997, vozidlo jsem si při koupi prohlédl a provedl zkušební jízdu (vše v pořádku), prověřil jsem si i přes PC diagnostický přístroj zdali vozidlo nemá žádné vady, krom čidla teploty bylo vozidlo bez problému. S prodávajícím jsem se domluvil na slevě 7tis. V tuto chvíli se mi z auta začal ztrácet olej, předpokládám že se může jednat o skrytou závadu. Ve smlouvě je uvedeno, že kupujícímu nebyli zatajeny žádné závady a že stav vozidla odpovídá jeho stáří a počtu ujetých kilometrů. K tomu přímo prodávající není majitelem vozidla ( pouze pojistitel ) nicméně k vozu jsem dostal kupní smlouvu kde je prodávající nějaká paní a notářsky ověřenou plnou moc k přepisu vozidla, která je taktéž psaná na paní. Iniciály skutečného prodávajícího nikde v kupní smlouvě uvedené nejsou.Ke všemu je ve smlouvě uvedeno, že jsem povinen vozidlo převést do 7 pracovních dnů, což jsem prozatím neučinil.
  Chci se tedy zeptat zdali mám nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení finančních prostředků?
  Předem Vám děkuji za radu.

  S pozdravem Malý

 26. Jan Ohlásil

  Dobrý den,

  dostal jsem se do situace, kdy otec je vlastníkem 1/3 rodinného domu. Dalšími dvěma vlastníky jsou teta a strýc, který trvale bydlí v jedné krajní třetině domu. Otec je ochoten na mne svou třetinu přepsat. Já se svou družkou bychom si rádi vzali hypotéku, tento starý dům zrekonstruovali. Současně bychom z hypotéky chtěli vyplatit tetu, která s tímto souhlasí. Rád bych se zeptal jak ideálně postupovat? Mám na sebe nechat přepsat třetinu domu, poté dům rozdělit na tři bytové jednotky a bytovou jednotku, kterou by vlastnila má teta od ní poté pomocí hypotéky odkoupit? Můžete mi prosím objasnit jak postupovat při rozdělení domu na bytové jednotky? Děkuji, Honza Ohlásil.

 27. Andrea

  Dobrý den,
  potřebovala bych poradit, soused v naší bytovce má na zahradě garáž, která patří k jeho bytu, a chce si na ní udělat nástavbu, jakýsi bungalov, který má v úmyslu pronajímat, garáž má na svém pozemku, ale kolem je společný pozemek domu. Garáž stojí přímo před našimi okny a kdyby jí zvýšil, sahala by až k nám do oken, vzdálenost od domu je cca 7m, výhled i klid by byl pryč, je nějak možné, aby si to jen tak udělal a je tomu možné zabránit?
  Jedná se o CHKO, jestli to má nějaký význam…
  Díky za případné rady.

 28. Aneta

  Dobrý den, před rokem jsme se nastěhovali s přítelem do bytu jako nájemníci.
  Byt byl nevybaveny, celý opraveny, novy. Byli a stále jsme prvními nájemci.
  Před nedávnem se nám začala zvedat a dělat vzduchová boule na plovoucí podlaze v obývací místnosti primo u dveří. Boule je taková, ze musíte seslapnout podlahu, aby jste otevřeli dveře.
  Věc jsme oznámili pani, ktera nám byt pronajímá.
  Ta předala celou záležitost právníkovi a ten nám poslal rozhodnuti, ze je to naše chyba a ze si máme podlahu opravit.
  S čímž samozřejmě nesouhlasime, protože jsme s podlahou nic neudělali a podlaha začala cestovat bez našeho zásahu. Prosím o vas názor na naší situaci. Děkuji

 29. Laura

  Dobrý den před rokem jsem koupila dum který chci zbourat na domě je umístěna Rozvodova skříň kde je napojena cela obec požádala jsem Cez aby ji odstranily myslela jsem si ze ji tam dali neoprávněně když jsem nikde nenašla ve vypíše z katastru ze je to věcne bremeno. Bylo mi oznámeno ze na to mají právo bez souhlasu majitele domu a ať si zařídíme předložkou kterou si zaplatím tak nevím na co mam právo ta skříň mi překáží v demolici a vydávat peníze za něco co jsem nepovolila nechci. Mam nějakou šanci bránit se. Dekuji

 30. Adéla Boušová

  Dobrý den, bydlíme s přítelem v bytě ve druhém patře. Dole pod námi jsou jedni sousedi. Stalo se, když jsme prali, tak nám hadice vyskočila z pračky a voda vytekla na zem a jednou spárou až dolů k sousedům. Nemáme žádné pojištění na tuto událost, tak se chci zeptat, jak máme postupovat. Byli jsme se u nich podívat, mají flek na stropě a prý to nateklo do elektrických vláčků. Vysuší je, uvidí a když tak je dají do opravy. Prosím o jakoukoli radu. Děkuji

 31. ursuliahwhali

  Dans votre espace de consultation de voyance en ligne vous pourrez obtenir des réponses claires et précises quant à vos doutes et incertitudes sur votre avenir, votre problème de couple, financiers ou professionnels. Des voyants spécialisés en voyance de l’amour répondent à vos questions immédiatement. Vous trouverez des solutions en étant guidé par le médium ou le voyant de france et des domtom de votre choix. Consultez les avis ursuliah déposés par les consultants au sujet des voyants et médiums. Prenez en main votre futur et votre avenir sentimental, soyez informé des évenements à venir en consultant nos voyants et médiums sur le chat voyance, en voyance par téléphone, voyance audiotel ou en voyance par email !
  chat voyance gratuit suisse

 32. Žofie

  Dobrý den, před 2,5 lety jsem si našla přítele, který se ke mě nastěhoval. Bydlím v zrekonstruovaném rodinném domě. Přišel pouze s oblečením. Po 4 měsících jsem si vzala na sebe půjčku, abychom si koupili auto, které napsal na sebe. Po 16 měsících jsem si půjčku navýšila, aby mohl splatit svou půjčku, kterou si vzal než se semnou seznámil. Nyní jsme se rozešli a on mi nechce zaplatit ani půjčku ani dát auto, spokojila bych se alespoň s polovinou. Mám nějakou šanci.
  Děkuji za odpověď

 33. Dita

  Dobrý den,potřebuji poradit.Od 15.4.2016 jsem byla zaměstnaná na HPP jako manažerka s platem 28000kč hrubého.31.10.2016 jsem podala výpověď,2.12.jsem měla úraz a tudíž neschopenku od 2.12.2016.V průběhu měsíce prosince jsem otěhotněla a půjdu na rizikové těhotenství.Nevím jak nadále postupovat-zda-li po rehabilitacích ukončit neschopenku u obvodní lékařky a následující den si ji nechat vystavit u gynekoložky.Zda-li po přerušení první neschopenky mi bude i nadále platit neschopenku bývalý zaměstnavatel(nebo SSP)a v jaké výšši a jak je to v danné situaci s mateřskou dovolenou.Předem děkuji s pozdravem DITA

 34. Michaelbinia

  HI! I am doing activation all models of LAUNCH. I am able to make full PRO 3 version from the EASY IDIAG.
  No longer need to buy expensive red head. Now its is enough to buy EASY DIAG and it will turn into XPRO3S 2016 YEAR MODEL.
  Did a lot of work in the evaluation of cryptography and protection methods. Gained full acces to the functionality of the software special functions: programming, coding. Main programm doesnt have icons and that means better and faster programm work.
  Available languages:English, German, French, Russian, Turkish, Swedish, Spanish, Serbian, Romanian, Portuguese, Polish, Persian, Korean, Japan, Italian, Hungarian, Finnish, Dutch, Danish, Czech, Croatian, Arabic.
  Only my program can be compared to the original programm. Application of those people, who are faking license numbers, wont work properly and special functions wont work on many of the car list.

  THIS IS WORKING ONLY FOR ANDROID DEVICES. ( guaranteed works only on android 5.x.x. working on android 6.x.x!! ) ALL SERIAL NUMBERS.

  P.S: eveyrone will recieve latest version of programms. even if the updates are coming every month, you wil still recieve the latest updates!

  Please note: think of this device as multi-brand computer. it is not the same as the official dealership device! You can do a lot with my device, but it still wont have the capabilities of official device.
  Inncorect use of this device can cause a lot of problems: you can erase keys, restore the ECU so it will work in restricted access mode and after that you will neend the official programm. Use it carefuly, read the instructions and if you are not sure about something, dont press random buttons!

  Have launched our own server. Many bugs have been fixed from original software and adopted for more convienient and faster connection with your vehicle.

  One year activation with online free updates (technical support 24/7)

  As we have You informed before, You are protected from 3rd part fraud.

  Please NEVER share Your device number on any internet forum.

  Our software will be updated as soon as you will connect through Bluetooth with Your Android device.
  Please follow on screen instructions and make an updates. (do not refuse updates if available)

  Also we are permanently working to improve our online services. Do not hesitate to write to us Your suggestions and advices.

  We reply via email ASAP.

  Newest updates will be available in English. If Your devices are in other languages, just change it to English by default, and You’ll get the latest version. Later You might switch it to Your language and previous version will be uploaded automaticaly as soon as You make an update (only online subscription). Server will not check Your location, just Your language preferences, no matter where You are. special price for wholesale buyers from :5,10,15,20,30 devices please p.m Support products:
  EasyDiag For Android, EasyDiag For IOS, EasyDiag 2.0, IDIAG, DIAGUN III, ICarScan, GOLO, DBScar, V, V+, V+(2016), V(2016), Pro, PRO(2016), PRO3, PRO3S, PRO4, ProS, 5C,The latest news can turn into Diagun3 device XPRO3

  FREE TRIAL UPGRADE TO 1 MAKE OF CAR!

  Skype: Update Launch
  WhatsApp: +7953-822-30-15

 35. Mr Roland Hilson

  Dobrý den, vážený pane,

  Hledáte investora?
  Hledáte finanční prostředky na financování projektu?
  Potřebujete půjčku k zahájení podnikání nebo zaplatit účet?

  Poskytujeme půjčku jednotlivcům, organizacím, společnostem apod. Nabízíme půjčku ve výši 2% ročně.

  Nabízíme * Financování projektů / * Podnikové úvěry / * Osobní půjčky

  Kontaktujte nás pro více informací: Rolandhils2@gmsil.com

  s pozdravem

 36. vadimZosim

  Спасибо за помощь! Добрый человек от сюда помог – посоветовал.
  Доказательство. Попробую, обещают гарантии, подписывают договор, да и бабло берут после получения результата.

 37. SpencerSnach

  Car shopping is something that most people have to accomplish at some point in life. The event could be a great one, or it might be quite stressful. The next article contains ideas you may use when you are car shopping and wish to take full advantage of the ability skup aut rybnik.
  Never go with the set price of a car when you’re car shopping. Usually people price things knowing that they’ll must lower it if the buyer gets there. In case you are paying with cash, it doesn’t hurt to share with them that either. Individuals who see a ton of money will probably permit it to choose less.
  Before commencing your automobile shopping journey map out precisely how much of any payment you can pay for. Make time to write out a spending budget to see how much cash is left over every month. Using this method a stride, it is possible to avoid entering into a situation in which you put a monetary strain on your financial budget.
  Don’t forget to investigate the price of parts for the vehicle before you purchase it. Some cars, especially imports, cost significantly more to keep up than others. Investigate the price of parts that need replacing frequently, like tires, brakes, and windshield wiper blades. Research the expense of alternators, spark plugs, and other engine components, too.
  When you are considering a pre-owned car, it is recommended to have a CarFax report. The CarFax report will let you know when the car has been around in an accident. In case the car has been around a crash, you probably want to keep searching and never buy that car.
  Think ahead when you are planning on building a car purchase. Will not make your mistake of getting a vehicle without considering whether it could be practical for future use. Buying a sports vehicle will not likely make much sense if you are planning to get a family anytime in the future.
  When you shop for cars, set-aside sufficient time to obtain the process completed. You’ll need plenty of time to dedicate to shopping in order to avoid a rushed deal. You need to let yourself have several hours to make a decision. In case you are pressed for time, you ought to leave and return the subsequent day.
  Usually do not pay for plenty of extras when you are purchasing a car. Sure, it could be nice to obtain loads of fun features in your new car, but do you need them? Every toy or gadget you add jacks up the buying price of the vehicle considerably. Decide what you actually need, and merely stick to that.
  Be aggressive and assertive. You are going to inevitably end up negotiating the buying price of your car or truck, so don’t be afraid to push a little. Be ready to walk away from the dealership if you aren’t making progress. Leave the offer alone for a couple of days, then contact the salesman again. If they already know that you are able to move on, they will be more prone to accept your offer or perhaps to counter-offer using a more reasonable price.
  You must not anticipate to necessarily leave from a dealership with a vehicle. You could be surprised to discover the vehicle you desire is easily available from an exclusive owner or small lot. Check advertisements on the web and proceed through newspapers for more information in regards to the vehicles available in your town.
  In case you are trading your car or truck in, accept it to some detail shop and possess the upholstery and carpets cleaned along with a wash and wax. Achieving this one thing normally can net you several hundred dollars or higher in trade-in value compared to a car that isn’t clean.
  While the dealership that you get your vehicle through will offer financing, look at your choices. Have a loan quote through your bank or even a lending institution. Oftentimes, they will offer better rates compared to dealership. This will allow you to bring those quote on the dealership’s financial officer and negotiate a reduced rate.
  Take time to find the car that you want before going to the dealership. Discover the available choices for this car. Furthermore, research to find out what other consumers are paying for that car together with the options that you want. By doing this, you can better expect to receive the dealer to offer the car for what it’s worth.
  You can purchase a vehicle online, skipping the dealership and allowing you to avoid high-pressure sales tactics. This really is even easy for new cars on some lots, so do your homework and find the auto you need. Obviously, you won’t be able to have a test drive when you never check out the lot, though.
  There are lots of things you can do to make your vehicle shopping experience a positive one. Use whatever you learned in the following paragraphs to have the car of your own dreams, all while handling little stress. It really is possible to have a nice car enjoy yourself performing it.

 38. Kurtiscot

  Car shopping is something that most of us have to perform at some point in their lives. The ability could be a great one, or it could be quite stressful. The next article contains ideas you can utilize if you are car shopping and wish to get the most from the ability autokomisy świętokrzyskie.
  Never opt for the set price of a car when you’re car shopping. Usually people price things understanding that they’ll need to lower it as soon as the buyer gets there. If you are paying with cash, it doesn’t hurt to tell them that either. Folks that see a ton of money are more likely to permit it to choose less.
  Prior to starting your automobile shopping journey map out just how much of a payment within your budget. Take the time to create an affordable budget and discover the amount of money is left over on a monthly basis. As a result one step, you are able to avoid getting into a scenario the place you put a monetary strain on your financial budget.
  Don’t forget to check out the cost of parts for any vehicle before you purchase it. Some cars, especially imports, cost far more to keep up than others. Investigate the fee for parts that degrade frequently, for example tires, brakes, and windshield wiper blades. Research the price of alternators, spark plugs, as well as other engine components, too.
  When you are in the market for a pre-owned car, it is recommended to obtain a CarFax report. The CarFax report will tell you when the car has been around in any sort of accident. When the car has been doing a car accident, you probably want to keep searching rather than buy that car.
  Think ahead when you plan on setting up a car purchase. Will not have the mistake of getting an automobile without contemplating whether it will be practical for future use. Buying a sports vehicle will never make much sense if you are intending to experience a family anytime in the future.
  When you shop for cars, set aside sufficient time to obtain the process completed. You’ll need lots of time to dedicate to shopping to prevent a rushed deal. You have to let yourself have several hours to decide. When you are pressed for time, you ought to leave and return these day.
  Will not pay for many extras when you are purchasing a car. Sure, it might be nice to obtain a thrilling time features within your new car, but do you need them? Every toy or gadget you add jacks up the buying price of the car considerably. Evaluate which you really need, and merely adhere to that.
  Be aggressive and assertive. You are going to inevitably wind up negotiating the price tag on your automobile, so don’t hesitate to push a little. Be prepared to walk out of the dealership if you aren’t making progress. Leave the offer alone for a couple of days, and then contact the salesman again. If they already know that you are willing to move on, they will be more likely to accept your offer or to counter-offer using a more reasonable price.
  You must not plan to necessarily move on from a dealership using a vehicle. You could be surprised to discover that this vehicle you need is readily provided by a private owner or small lot. Check classified ads online and experience newspapers to find out more regarding the vehicles available in your town.
  If you are trading your car in, carry it to some detail shop and have the upholstery and carpets cleaned together with a wash and wax. Accomplishing this one important thing normally can net you several hundred dollars or even more in trade-in value in comparison to a car that isn’t clean.
  As the dealership that you just get your vehicle through will offer financing, look at the options. Have a loan quote from your bank or a lending institution. Oftentimes, they are going to offer better rates compared to dealership. This will enable you to bring those quote to the dealership’s financial officer and negotiate a lower rate.
  Spend some time to discover the car that you want before heading to the dealership. Discover the options for this car. Furthermore, research to discover what other customers are purchasing that car with all the options that you would like. By doing this, you can better expect to obtain the dealer to promote you the car for the purpose it’s worth.
  You can purchase an automobile online, skipping the dealership and letting you avoid high-pressure sales tactics. This can be even feasible for new cars on some lots, so shop around and look for the auto you would like. Obviously, you won’t be able to require a test drive if you never check out the lot, though.
  There are lots of actions you can take to produce your vehicle shopping experience a positive one. Use everything you learned in this article to get the car of your dreams, all while coping with little stress. It is possible to get a nice car and have fun performing it.

 39. Tereza S.

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, jaké ekonomické faktory mohou působit na míru využití vyvlastnění. Předem děkuji za odpověď.

 40. Jan

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat na problémy s naším pronajímatelem bytu. Prvním problémem je, že ve smlouvě máme jako součást bytu uvedený sklep, jenže nám k němu nebyly předány klíče s tím, že do měsíce předány budou (už je to 7 měsíců a stále nic) – máme nárok na slevu z nájemného? Druhým problémem je, že nemáme přístup k vyúčtování za energie. Tyto problémy mají společné to, že majitel bytu s námi není ochoten žádným způsobem komunikovat – neodpovídá na sms, e-maily a ani nezvedá telefony. Jak máme tedy postupovat, když není možné ho nijak kontaktovat?

  Děkuji za odpověď.

 41. Filip

  Mám otázku a prosím o radu. Stal se mi pracovní úraz ve firmě na brigádě. Doopravdy se stalo, že řidič mi vjel na nohu. Normálně jsem stál a dělal jsem co mám dělat a najednou jsem se otočil a jel na mě řidič, který řídil vysokozdvižný vozík. Já jsem zrovna byl v tak špatném úhlu, že mě řidič neviděl a než jsem stihl uskočit, tak mi vjel na nohu a polámal mi kosti na chodidlu.
  No a vedoucí po mě chce, abych u doktora řekl, že jsem zakopl a jak jsem zakopl, tak mi vjel na na nohu.

  Nikdy jsem nic takového neřešil, ale podle mě to vedoucí chce zahrát, aby to vypadalo, že si za to můžu já sám, aby mi nemuseli platit více za úraz, žádám o radu. Děkuji.

 42. Pavel

  Dobrý den, mám dotaz. Cca před třemi lety pracovala moje bývala přítelkyně, jako obchodní zástupce jedné
  kominické společnosti. Bez mého vědomí sepsala a podepsala ochodní smlouvu na mé jméno na její služby v rozsahu na pět let s roční platbou 500kč. Po nějaké době mě společnost tel. kontaktovala pro oveření platnosti smlouvy, kde jsem se o smlouvě dozvěděl. Aby neměla problémy zalhal jsem jim, že o smouvě vím. Je i tak tato osoba trestně odpovědná a soudně postižitelná? A jaká je promlčecí lhůta. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>