Odpověď na téma: vznik společenství vlastníků

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti vznik společenství vlastníků Odpověď na téma: vznik společenství vlastníků

#107747 Reply

Barbara Nenapsalová

Dobrý den. Mám dotaz. Mám v Osobním Vlastnictí dva byty v Novém Jičíně ve stejné panelové jednotce.Kolem Srpna 2015 jsem podala inzerát o prodeji jednoho ze dvou bytů a podařilo se mi najít kupce. Sepsala se kupní smlouva vše se na obou stranách ,,jak na kupující tak i na prodávající“ se vše domluvilo.K určitému datu se měl byt s klíči předávat do rukou nové majitelky. Byt byl před předáním řádně vyklizen a připraven k předání nové majitelce,ale ke konci roku 2015 se nějak změnily požadavky,a zákon o prodeji bytů,společenství vlastníků a přepis z Katastru,atd…Tím pádem se prodej bytu zastavil, a prodej mohl pokračovat již v novém roce a to 2016.V Lednu na začátku roku 2016 se mělo dále pokračovat, ale vznikly nějaké nové úpravy a nároky na společenství vlastníků. Takže laicky řečeno. Pokud se všichni sousedé ve stejné panelové jednotce nedohodnou v jedno, nebude byt možno prodat a ani tím pádem přepsat na Katastru?
Děkuji za vaši odpověď a vysvětlení.