Odpověď na téma: Dědické nároky

Forum Fóra Občanské právo Dědictví Dědické nároky Odpověď na téma: Dědické nároky

#134257 Reply

Ondra S.

Dobrý den,

mám dotaz: moje teta uzavřela za nápadně nevýhodných podmínek smlouvu o úvěru z realitní společností, v roce 2011. Smlouva byla navíc zajištěna zástavou, jejím bytem 1+1, protože neplatila, byla vyzvána k vyklizení bytu, které však fakticky neproběhlo. Mezi tím se dotyčná realitní společnost stala majitelem bytu (viz. LV). Mezi tím teta zemřela a pozůstalí, její děti byly vyzváni k dědictví. Jeden advokát mi tvrdil, že neplatnost smlouvy o úvěru lze zpochybnit během dědického řízení. Je tato informace pravdivá? Do jaké lhůty lze zpochybnit smlouvu o spotřebitelském úvěru ze strany dědiců? V bytě, který dnes již vlastní jako zástavu realitní společnost bydlí s jejím vědomím druh mé tety, má právo na nějakou právní ochranu? Může ho realitka vystěhovat bez náhradního bydlení? Jednoho z dědiců tato realitka kontaktovala a nabízí koupě tohoto bytu za částku 170 000,- Kč? Koupila byste tento byt, který má hodnotu cca 600 000,- Kč. Děkuji předem moc za Vaši odpověď.