Vyživovací povinnost a zákaz styku s dítětem

Forum Fóra Diskuze ke článkům Diskuze ke článku ‚Vyživovací povinnost rodičů k dětem‘ Vyživovací povinnost a zákaz styku s dítětem

#22991 Reply

Jana Kumhalova

Jsem těhotná s mužem, o kterém jsem nedávno zjistila,že mě s největší pravděpodobností celý náš vztah podváděl a proto jsem se s ním rozešla. Bohužel pár dní po rozchodu jsem zjistila,že jsem těhotná a od chvíle kdy jsem mu to oznámila, mi začal velmi drsným způsobem vyhrožovat a pomlouvat,protože jsem odmítla jít na potrat. Mám z něho opravdu velký strach,protože i ke mě byl surový a ještě větší strach mám,aby neublížil mému dítěti,proto bych mu chtěla zakázat styk s mým dítětem. Ale nevím,co pro to mám udělat. Taky jsem se chtěla zeptat,jestli je povinnen mi finančně pomáhat v mateřství,když beru 5,5 tis. a vzhledem k malýmu si musím nutně najít vlastní byt a bojím se,že to všechno neutáhnu. Když jsem ho požádala o pomoc,tak mi řekl,že je to všechno má vina a ať si pomůžu sama. A ještě jsem se chtěla zeptat,jak to je s alimentama,když on se rozvádí a z manželství už má jedno dítě. Ve své hlavní práci bere cca 20 tis. a má i práci načerno, kde si vydělá i 20 tis.Můžu to nějak dokázat?