smlouva o vypořádání majetku po rozvodu

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod zruseni trvaleho bydliste smlouva o vypořádání majetku po rozvodu

#25474 Reply

jitka

Dobrý den,

prosím Vás,poraďte mi,1.nejsem si jistá jestli stačí v našem případě smlouvy o vypoř. majetku po rozvodu ověřit podpisy jen na úřadě nebo musí smlouvu napsat notář a následně nám podpisy ověřit.Spějeme k rozvodu,s manželem víc než 6.měsíců nežijeme ve spol. domácnosti, dvě nezletilé děti mám již svěřené do své péče + výživné na děti taky rozhodnuto soudem.Nyní sepisujeme smlouvu o vypoř. majetku po rozvodu,manžel mi nechává vše, pouze si nechává veškeré podíly své firmy,veškerá pasiva i aktiva 2.firmy a nechá si auto do konce 6.měsíce r.2008,které pravidelně měsíčně splácí původnímu majiteli.Od 7.měsíce 2008 předá auto mě s tím, že já budu od té chvíle majitelem a pravidelně měsíčně splácet ještě dlužnou celkovou smluvenou částku.Jedná se o závazek k třetí osobě?Musí být v tomto případě naše smlouva sepsána u notáře? 2.Také ve smlouvě více konkretizuji věci,které mi zůstanou,protože na manžela jsou 3exekuce,které splácí a v nejbližsí době budou splaceny,ale než nás rozvedou,kdo ví, jestli nebudou další?Proto ve smlouvě konkretizuji a uvádím i RD,který jsem sice nabyla před manželstvím,v dědictví po otci,vlastníkem jsem já ale některé exekutory to prý nezajímá.Čili mohu ve smlouvě uvést i RD a konkretizovat to,co manžel nazývá zařízení jednotlivých pokojů?Vím, že zpětně ještě 3 roky mohou exekutoři za bývalou manželkou.Děkuji moooooc za promptní odpověď