autobazar neuznal reklamaci

Forum Fóra Občanské právo Různé autobazar neuznal reklamaci

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jiří Paleček a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Jana Czeczotkova

Dne 8.1.2008 jsem zakoupila vozidlo 4×4. Dne 14.1.2008 jsem vozidlo převezla zpět do bazaru a požadovala odstranění závady – nefunkčnost předního náhonu. Reklamace byla vyhodnocena jako nedůvodná a nebylo ji vyhověno z důvodu (vyjádření autorizovaného servisu), že závada je způsobena zkorodováním stávajících nábojů přední nápravy. Ke kupní smlouvě mi byl doložen záznam o technickém stavu vozidla, kde je uvedeno bez koroze. Po 30dnech mi prodávající vozidlo vrácel pouze s vyjádřením, že vozidlo neopraví (oprava cca 18tis.) a odstoupení od kupní smlouvy na místě odmítl. Vozidlo jsem nepřevzala a rovněž jsem odmítla podepsat, že si ho nepřevezmu pokud do protokolu neuvede důvod mého odmítnutí. Obracím se na Vás, jak dále postupovat, odvézt vozidlo z autobazaru a řešit soudní cestou?

• #33448 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, nic jiného Vám nejspíš nezbyde. Auto by jste měla mít k dispozici, jelikož bude vhodné nechat na něj vypracovat znalecký posudek. Tím by se mělo potvrdit, že se jedná o vadu, za kterou je odpovědný autobazar. Tento posudek by jste mohla nejprve doložit autobazaru (resp. jeho kopii) společně s předžalobní upomínkou a nabídkou smírného vyřešení. Pokud nebudou reagovat i nadále, pak podáte žalobu. Náklady řízení včetně odměny znalce požadujte po autobazaru. Nebudete-li vědět, jak sepsat žalobu, vyhledejte právníka a požádejte o sepis (popř. i o právní zastoupení), ať máte jistotu, že je žaloba v pořádku.

• #33449 Reply

Jiří Paleček

Před 4 měsíci jsem koupil ojetý vuz za pro mě nemalé peníze.Při koupi jsem na automobil dostal od bazaru zaruku na 6 měsícu na motor, převodovku, a elektronicke agregaty.Vozidlo začlo velmi kouřit tak jsem ho odvezl do servisu kde mě zdělily že je špatne turbo. Odvezl jsem tedy auto k reklamaci a nestačil jsem se divit. Auto mě převzali ale stim že se budu podilet na opravach. Chtěl bych vědět zda maji na podilení se na opravě narok. a jak tedy postupovat dal.děkuji P.

Odpověď na téma: autobazar neuznal reklamaci
Informace o uživateli: