autorska prava

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jana Novakova a poslední změna je stará 8 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #50783 Reply

  Jana Novakova

  Dobry den,

  chtela bych se zeptat, zda ke svemu podnikani mohu pouzit obrazky napr. toma a jerryho, medvidka pu ci spidermana bez autorskych prav. Pripadne na koho se obratit k porizeni techto autorskych prav.Dekuji

 • #50785 Reply

  Karel Dlouhý

  Použít je nemůžete bez souhlasu vlastníka autorských práv (a záleží na tom, jakým způsobem je chcete použít).

  Na koho se obrátit? Na vlastníka autorských práv.

  Některý vlastník jakékoliv použití nedovolím,např.:

  Please Note that "Tom and Jerry" are TM and copyright Turner Entertainment (where the rights stand today via Warner Bros). All rights reserved. Any reproduction, duplication or distribution of these materials in any form is expressly prohibited.

 • #50786 Reply

  Jana Novakova

  Muzete mi tedy poradit, jak ostatni spolecnosti ziskali tato autorska prava?Napr. tapety, povleceni a dalsi ve obchodnich domech, na kterych je v soucasne dobe casto videt prave medvidek pu a dalsi postavy z walt disney? Chceme tyto motivy pouzit na fotografie jako soucast designu, ktery si sami vytvarime.

  Jeste jednou moc dekuji

 • #50787 Reply

  Karel Dlouhý

  Někde dohledat zástupce majitele práv nebo specializovanou kancelář

  např.

  http://www.art-copyright.cz/

  Nemusí to ale být jednoduché.

 • #50788 Reply

  Jana Novakova

  Dobre, rozumim. Problem bychom pak mohli mit se spolecnosti WD a spol. nebo i se soukromou osobou, ktera by treba chtela podat trestni oznameni?

Odpověď na téma: autorska prava
Informace o uživateli: