barák

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti barák

Zvolené téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 3 měsíce.

• Autor

Klára Černá

Cgi se zeptat jak je to když rodinný dům patří sourozencům bratr má přítelkyni stou dceru a já mám přítele a dvě dcery, jak to bude když se bratrovi něco stane a nemá závět čí bude polovina baráku???

• #62230 Reply

Klára Černá

Když mi patří z poloviny rodiného domu půlka jaké jsou možnosti bydlení pokud bych tam bydlela se svým mužem a setra které patří druhá polovina tam nebydllí ale patří jí to musela bych jí vyplácet? Když se s manželem rozvedu bude mít nějaké právo na barák???

• #62231 Reply

Tomas prochazka

Moje pritelkyně je majitelka domu a chtěla by půlku nemovitosti napsat na mne.Problém spočívá v tom ,že nejsme doposud sezdáni.Nevim jak to udělat ,aby jsme neplatili přílis velké daně. Dekuji

• #62232 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

předně je otázka, zda-li se má jednat o darování nebo o prodej.

V případě darování můžete být od daně darovací osvobozen, pokud žijete s přítelkyní min. 1 rok ve společné domácnosti a o tuto společně pečujete. Pokud ne, budete platit darovací daň 7 %.

V případě prodeje činí daň z převodu nemovitostí 3 % + daň z příjmů za tento prodej.

• #62233 Reply

Dobrý den,

se svým mužem můžete užívat pouze onu polovinu domu. Pokud byste chtěla užívat celý dům, můžete se se sestrou domluvit tak, že jí budete hradit nájemné. Je také možné, abyste se stala výlučnou vlastnicí celého domu a sestře vyplatila její podíl.

v případě rozvodu záleží na tom, kdy jste polovinu domu získala. Pokud před sňatkem, nemá manžel na dům žádné právo.

• #62234 Reply

Tomas prochazka

dobrý den.

V případě našeho žití ve společné domacnosti mě zajíma,jestli tam musim mit trvalý pobyt,nebo stačí jen prohlašení.

Dá se prosím nějak ošetřit situace, když by ma přítelkyně zemřela? Půlka toho domu by byla má druhá půlka její dcery(má nevlasní). Jde mi o to ,aby mě nemohla v budoucnu vystěhovat a já se neocitl na ulici.Moc Vám dekuji.

• #62235 Reply

Pavel Walter

Dobrý den,

jsme vlastníky bytového domu. Kde je možné zjistit kdo je v našem domě hlášen k trvalému pobytu?

Děkuji za odpověď

• #62236 Reply

Dobrý den,

asi bych se obrátila na matriku příslušného obecního úřadu.

• #62237 Reply

Dobrý den,

zákon o daních z příjmů hovoří jen o "bydlišti".

Co se týče druhé věci, jak jste uvedl, každý z Vás by byl vlastníkem 1/2 domu; jak by Vás tedy mohla vystěhovat?

• #62238 Reply

Pavel Walter

Bohužel městský úřad nám sdělil, že se jedná o ochranu osobních dat a nemůže nám v tomto problému nic sdělit.

• #62239 Reply

Lukas Dostal

Dobry den,ja a moje rodina zijeme v RD se svoji matkou jiz 40let. Po te co mi zemrel otec doslo na dedictvi. 1/2 RD zustalo matce, 1/4 me a 1/4 sestre. Sestru jsem vyplatil a tak ted RD je z 1/2 muj a z 1/2 matky. Pri tomto prevodu nemovitosti byla sepsana zavet me matky tak, ze zbytek RD bude muj a sestru vyplatim castkou sepsanou v zaveti. Jenze ma matka bez me vedomosti nechala zmenit zavet a 1/2 RD nechala prepsat na dceru sestry. Opravdu si ji dokazala omotat kolem prstu. O RD se staram jiz 22 let veskera jeho udrzba a udrzba zahrady, vse platim sam. Je nejake vychodisko z tohoto problemu..?? Co navrhujete..?? Dekuji za radu

• #62240 Reply

Dobrý den,

lze navrhnout jen to, že Vám matka svou polovinu ještě za svého života daruje. Pokud ale říkáte, že si ji vnučka "omotala kolem prstu", těžko ji ke smlouvě přemluvíte.

Odpověď na téma: barák
Informace o uživateli: