bezhotovostní výplata mzdy

Forum Fóra Ostatní Obecné bezhotovostní výplata mzdy

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Barkmanová Miluše

Dobrý den, zaměstnavatel nám nechal podepsat dodatek k interní směrnici, ve které se píše, že zaněstnanec si nesmí nechávat posílat výplatu na jiný účet než na svůj vlastní. Máme s manželem společný účet a nevidím důvod, proč bych si měla zakládat další účet a platit bankovní poplatky. Na můj dotaz z čeho toto nařízení vychází mi bylo řečeno, že z novely ZP. V novele ZP jsem nic takového nenašla. Ani v zákonu o platu jsem nic takového nenašla. Můžete mi poradit zda něco takového existuje?

• #75267 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, v "zákonu o platu" to najít nemůžete, protože ten byl zrušen. Obecně platí, že mzda se vyplácí v pracovní době a na pracovišti, pokud není dohodnuto jinak. K tomu, aby byla mzda zasílána výhradně bezhotovostně (anebo to něčím podmiňovat), nemůže zaměstnavatel nikoho nutit. Takže s tím nemusí zaměstnanec vůbec souhlasit. Může tedy trvat i na tom, aby mu byla mzda vyplácena v hotovosti na pracovišti.

Odpověď na téma: bezhotovostní výplata mzdy
Informace o uživateli: