Bezohledný podnikatel v sousedství

Forum Fóra Občanské právo Různé Bezohledný podnikatel v sousedství

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Nováková a poslední změna je stará 10 let, 5 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #32330 Reply

  MR

  Dobrý den,

  rád bych Vás poprosil o radu jak postupovat v případě, že můj soused chová dobytek a chlévskou mrvou a kyselým hnojem smrdí půl vesnice.

  Bydlím v obci Staré Město u Frýdku Místku, kde jsem před časem kouipil rodinný dům.

  Bohužel mým sousedem přes ulici je statkář, který chová přes 15 kusů dobytka a ostatní domácí zvířata. Nelibým zápachem či přímo smradem mi zamoří dům tak pětkrát denně, především tedy v noci.V teplých dnech si připadám jako bych si ustlal na hnoji. Bez přehánění mne u jednoho oběda natáhlo ke zvracení. Dnes jsme již trochu přišli na to které okna lze otvírat a které ne. Přesto mi nepřipadne normální, že mne někdo svou živností může takto otravovat život. Jedná se o každodení a vlastně i noční problém. Nechci nikomu přidělavat problémy, ale připadá mi to přinejmenším bezohledné. Dá se prosím tedy postupovat nějakou oficiální cestou vedoucí k vyřešení tohoto problému. Nebo považuje tuto situaci náš zákon jako jistý přestupek či omezení ostatních sousedů.

  Mockrát děkuji za Vaši pomoc.

  Pěkný den

  Marek Roček

 • #32332 Reply

  Nováková

  Zkuste se odvolat na zápachovou vyhlášku. Je však nutno sehnat více než 20 podpisů. Celé odevzdejte obci k přešetření

Odpověď na téma: Bezohledný podnikatel v sousedství
Informace o uživateli: