Bloková vyjímka nová pravidla pro servisy aut

Forum Fóra Ostatní Obecné Bloková vyjímka nová pravidla pro servisy aut

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Markéta Švorcová a poslední změna je stará 6 let, 9 měsíců.

• Autor

Vladimír Zvara

Dobrý den, prosím o Váš názor

Mám rok starý vůz značky chevrolet dosud byl provoz bez závad a tak nebyl nijak opravován a dnes jsem byl v autorizovaném servisu z důvodu vyžádání záruční opravy ABS u vozidla. Servisní pracovník se podíval do serv.knížky a vysmál se mě a řekl že o záruku na vůz jsem přišel z důvodu že pravidelnou roční servisní prohlídku neprováděl autorizovaný servis chevrolet, ale nějaký automechanik ve svém vlastním servisu. A pokud chci u nich závadu opravit že mě to bude stát cca.5000 Kč.Před chvílí jsem se na internetu dopátral že bylo vydáno Nařízení Komise(EU) č.461/2010 – nová bloková výjimka pro sektor motorových vozidel. Nařízení vstoupilo v platnost dnem 1. června 2010.

Když si toto nařízení čtu, tak si myslím že můžu pravidelné servisní prohlídky provádět kdekoliv aniž bych přišel o záruku na vůz.

Viz.:http://www.rpauto.cz/neznackovy-servis-noveho-auta-uz-nepovede-k-propadnuti-zaruky .

Mám napsat stížnost výrobci vozidla na servis a domáhat se opravy? Děkuji

• #77224 Reply

Markéta Švorcová

Měla jsem dnes naprosto stejnou zkušenost v Chevroletu na Kladně. A píšu stížnost na centrálu. Pan mechanik byl navíc neskutečně arogantní a nepříjemný, to bych nečekala když si koupím auto za 400 000.

Odpověď na téma: Bloková vyjímka nová pravidla pro servisy aut
Informace o uživateli: