Bránění v návštěvě rodiče

Forum Fóra Rodinné právo Děti Bránění v návštěvě rodiče

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 3 měsíce.

• Autor

Jiří

V pripade ze matka brani sve dceri v kontaktu s otcem (nevpusteni do bytu) na koho se obratit?

Prohledavam na toto tema cely internet ale uz jsem zoufali a nevim kde najit odpoved.

Snad mi pomuzete prave Vy.

Dekuji

Jiří

• #28772 Reply

Eliška

Soud po rozvodu svěřil vnuky synovi a bývalé snaše určil návštěvy.Vnuci se s matkou však odmítají stýkat,zvlášť starší vnuk (12 let ) to špatně psychicky nese,nemluví s matkou už 4 roky.Mladší s ní nemluví 2 roky (8 let) Přesto FOD nutí děti k návštěvám.Před 6 lety matce soud vnuky odebral a měla jsem je ve výchově 5 let já.vloni se syn opět oženil a soud dal vnuky do opatrování synovi.Oba vnuci se na novou maminku zcela upnuli a teď čekají sestřičku.Tvoří kompletní šťastnou rodinu.Prosím dá se něco dělat,aby je matka i FOD nechal napokoji??Nikoho nezajímá jak na vnuky návštěvy matky psychicky púsobí.Děkuji

• #28773 Reply

Kamila Horká

Dobrý den,jsme s exmanželem rozvedený ale bydlíme v jedné domácnosti,máme 7letého syna, který s exmanželem nechce nikam chodit,jenom k jeho rodičům, ale jinak ven a na výlety jenom se mnou.Exmanžel už zuří a vyhrožuje, že to nechá určit přes soud, kdy bude mít syna on.Jak se to v takovém případě řeší, když žijeme v jedné domácnosti?Je možné, že by soud určil, že ex ho bude mít víkendy jednou za 14dní.A to s ním nebudu moct potom jít třeba v sobotu ani nakoupit, když to bude zrovna "ta" sobota kdy ho bude mít ex?

Moc děkuji za odpoveď.

• #28774 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

předpokládám, že bylo soudem rozhodnuto o svěření do péče jednomu z rodičů. Pak ten druhý má samozřejmě právo domáhat se soudem určeného styku, nejsou-li schopni se mezi sebou domluvit. Jestliže pak nastane zrovna ten víkend, kdy bude mít kontakt určen exmanžel, tak samozřejmě (pokud nebude souhlasit) s Vámi nikam syna nepustí – to je logické. kdybyste bydleli odděleně, tak by také měl syna celý víkend u sebe doma.

Odpověď na téma: Bránění v návštěvě rodiče
Informace o uživateli: