brigáda a úřad práce

Forum Fóra Pracovní právo Pracovní smlouvy a dohody brigáda a úřad práce

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 4 roky, 6 měsíců.

• Autor

lucy

Dobrý den, mám takový problém, jsem vedená na úřadu práce (žádné dávky nepobírám), od února – poslední týden v únoru začnu chodit na brigádu a potřebuji se odhlásit z úřadu práce. Dnes – 31.1. jsem byla podepsat dohodu o pracovní činnosti (v předstihu), ve které je uvedeno, že práci začnu vykonávat dnes, tzn. 31.1. ale opravdu tam jdu až na konci měsíce. Kdy se mám z pracovního úřadu odhlásit?

• #56779 Reply

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

jakoukoliv brigádu či jinou výdělečnou činnost musíte nahlásit v den začátku této výdělečné činnosti. Pokud jste podepsala DPČ k datu 31.1., měla jste to hned ten den nahlásit na úřadě práce. Pokud jste to neudělala, doporučuji tak učinit co nejdříve, jinak se vystavujete riziku postihu.

• #56780 Reply

Petr Louskal

Dobrý den,

byl jsem registrován na ÚP, ale nepobíral jsem žádné dávky ani příspěvky, jen mi platil zdravotní pojištění. Včas jsem ale neoznámil nástup do tzv. nekolidujícího zaměstnání, proto jsem se dobrovolně z ÚP odhlásil, abych se vyhnul sankci v podobě možnosti se znovu na ÚP přihlásit až po 3 měsících.

Pokud se tedy na ÚP přihlásím hned za měsíc, nemohou nějakým způsobem zjistit, že jsem byl +-14 dní zaměstnán v nekolidujícím zaměstnání, aniž bych to včas neoznámil? Děkuji za odpověď

• #56781 Reply

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pokud se na ÚP znovu zaevidujete, budete pravděpodobně opět vyplňovat žádost o podporu v nezaměstnanosti. Zde byste měl uvést i ono nekolidující zaměstnání, jehož nástup jste předtím nenahlásil. Pokud ÚP vše zamlčíte, vystavujete se samozřejmě riziku, že to ÚP zjistí – například na základě udání – a poté s Vámi zahájí správní řízeni.

• #56782 Reply

Petr Louskal

Dobrý den,

především děkuji za odpověď. Právě, že podporu pobírat nehodlám. Nekolidující zaměstnání mám v plánu nahlásit, jde mi jen o to, zda úřednice budou řešit, poté co uvidí DPP na které je datum z doby, kdy jsem byl na ÚP, že jsem to předtím nenahlásil, ale to je asi osoba od osoby.

• #56783 Reply

ivzez

Já bych to nedoporučovala riskovat. Podle mne by bylo lepší se znovu zaevidovat až po ukončení DPP.

Odpověď na téma: brigáda a úřad práce
Informace o uživateli: