Byt po matce-dědictvi

Forum Fóra Občanské právo Dědictví Byt po matce-dědictvi

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Notářské Služby a poslední změna je stará 3 roky, 10 měsíců.

• Autor

Standa

Zemřela mi matka,před pěty lety na mě přepsala chatu a byt.Mám však ještě sourozence,kterému nedarovala nic.Bratr se k matce vždy choval slušně.Chtěla jsem se zeptat,jestli mu budu muset něco vyplatit z chaty a z bytu i když to matka za života darovala mě.Půjde chata a byt do dědictvi po matce?Manžela matka nemá je rozvedená.

• #72783 Reply

Marie

Dobry den ,chtěla jsem se Váz zeptat,co znamená sbírka prohlášených závětí u soudu a jestli se závět po prohlášení označuje nějakou značkou.

• #72784 Reply

Walda

Dobry den,čtu tady mnoho Vašich přispěvku ohledně závětí.I já jsem si uložil závět před dvěma lety u notáře.Napsal jsem ji vlastnoručně.Když tedy notář dal moji závět do úschovny,hlásí to i soudu v místě mého trvalého bydliště,že jsem u něj závět uložil? Nebo až po moji smrti to oznamuje soudu?

Přeji pěkný den a dik za radu

• #72785 Reply

Notářské Služby

Pokud notář přijme závěť do úschovy, učiní o tom záznam do centrální evidence závětí, kterou vede Notářská komora ČR.

• #72786 Reply

Notářské Služby

To je interní záležitostí soudu.

Odpověď na téma: Byt po matce-dědictvi
Informace o uživateli: