byt

Forum Fóra Rodinné právo Různé byt

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petr Petr a poslední změna je stará 8 let, 11 měsíců.

• Autor

Jaromír Podzemský

Dobrý den, chtěl bych se touto cestou zeptat – žiji ve společné domácnosti s bývalou družkou. V listopadu si mám koupit tento byt do osobního vlastnictví. Bývalá družka má v současné době trvalý pobyt u mně. Když tento byt koupím, musím ji znovu přihlásit? Jsem toho názoru, že když si byt koupím, tak by se mě při sepsání smlouvy měli zeptat, jestli tam chci někoho přihlásit. Nebo se mýlím? S družkou již nežiji, ale nechce se odhlásit. Poté jako vlstník bytu ji můžu nechat vystěhovat a odhlásit? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Podzemský Jaromír.

• #31971 Reply

Petr Petr

Mezi mužem a ženou v nesezdaném partnerském svazku nevzniká žádné majetkové společenství, tzn. že i když druh a družka spolu žijí v dlouhotrvajícím vztahu, nabývají majetek každý do výlučného vlastnictví. Pokud je tedy byt váš, nemá na něj jmenovaná žádné právo, kdy pokud s bydlením dotyčné v bytě jako jeho majitel či uživatel nesouhlasíte, zaniká jí právní titul k užívání a jednoduše řečeno nemá zde co dělat. Pokud by se nevystěhovala dobrovolně, pak vám ale bohužel nezbude nic jiného než u soudu žalovat o vyklizení bytu.

Odpověď na téma: byt
Informace o uživateli: