Cena za právní služby

Forum Fóra Občanské právo Různé Cena za právní služby

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Daniel Petrik

Dobrý den,

mám takový specifický dotaz. Před nedávnem jsem potřeboval zkontrolovat kupní smlouvu na byt. Na internetu jsem si našel právníka v regionu se kterým jsem se domluvil na kontrole. Řekl mi že jeho cena je 800Kč/hod bez DPH. Já jsem souhlasil a poslal mu smlouvu. On smlouvu zkontroloval (celkem 11 stránek) a po té si naúčtoval cenu za 5 hodin práce, necelých 5tis s DPH. Mě ale pět hodin strávených na 11 stránkách připadá příliš. Musím mu to platit? Předem jsme si domluvili pouze cenu za hodinu, ale né za celou službu. Veškerá naše komunikace probíhá přes emaily. Děkuji za odpověď.

• #34160 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

v tomto případě zcela záleží na Vaší dohodě. Z vašeho dotazu však vyplývá, že byla zřejmě sjednána odměna 800Kč za hodinu, tzn. to není konečná cena, ale jde pouze o informaci o tom, kolik si účtuje za hodinu práce. Zda je 5 hodin práce na této smlouvě moc nemůžu hodnotit (neznám text smlouvy). Pokud částku hradit nechcete, asi jediné, co mohu doporučit, obrátit se se stížností na Českou advokátní komoru, která přiměřenost odměny prošetří.

Odpověď na téma: Cena za právní služby
Informace o uživateli: