cestovní výdaje

Forum Fóra Pracovní právo Různé cestovní výdaje

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #37977 Reply

    Jan Formánek

    Dobrý den. Mám trochu komplikovanější (aspoň si to myslim) problém. Podle smlouvy je místem výkonu práce Uherský Brod. Pracuji ale ve Zlíně. Jediná věta ve smlouvě týkající se místa je: "Dále zaměstnanec souhlasí, že bude v případě potřeby vysílán na pracovní cesty v rámci druhu práce sjednané v této pracovní smlouvě" Když jsem se ptal na cestovní výdaje bylo mě řečeno že si na to můžu vydělat. Před několika dny po mě chtěl zaměstnavatel zpětně podepsat dodatek ke smlouvě o změně místa výkonu práce. Mám ze zákona nárok na nějaké finanční vyrovnání? Cestovné případně diety? Háček je ještě v tom že se tento problém týka mě a ještě jednoho zaměstnance, o výkendu jezdíme do práce rodinným autem, v týdnu jezdíme s dalším zaměstnancem (ten má místo výkonu práce Zlín), přitom cestovní výdaje platíme společně. Díky za radu jak postupovat. Jan Formánek

  • #37979 Reply

    Mgr. Oldřich Topka

    Dobrý den, jestliže jste byl k výkonu práce vysílán na jiné místo, než které máte uvedené jako nísto výkonu práce ve smlouvě, pak jde o pracovní cesty. Vzniká Vám tak nárok na jízdní výdaje (pokud jde o použití soukromého, a ne firemního vozidla) a stravné. Jestliže Vám tyto cestovní náhrady nebyly propláceny, pak jednal zaměstnavatele chybně. Můžete se pokusit dohodnout na dodatečném vyplacení, jinak budete muset podat žalobu o zaplacení.

  • #37980 Reply

    Jan Formánek

    Děkuji. Nebyl jsem si jistý jestli se zaměstnavatel větou "Dále zaměstnanec souhlasí, že bude v případě potřeby vysílán na pracovní cesty v rámci druhu práce sjednané v této pracovní smlouvě" nezbavil této povinnosti. Mohl bych vás ještě požádat o nějaký konkrétní odkaz (případně §) kde najdu informace o výši stravného, případně informace jakym způsobem se zaměstnavateli dokazují cestovní náklady. Díky Jan Formánek

  • #37981 Reply

    Mgr. Oldřich Topka

    Dobrý den, cestovní náhrady řeší část sedmá. zákoníku práce, konkrétně §151 a následující. V ostatním se již obraťte na mzdovou účetní ve Vaší společnosti.

Odpověď na téma: cestovní výdaje
Informace o uživateli: