chyba registrátora domény

Forum Fóra Obchodní právo Internet chyba registrátora domény

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Míla a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

• Autor

Míla

Dobrý den, prosím o radu.

Měl jsem zaregistrovanou doménu s koncovkou eu. Chybou systému u registrátora jsem vsak o tuto doménu přišel a nyní ji má zaregistrovanou někdo jiny. Registrátor mi jako kompenzaci nabídl zadarmo stejnou adresu ovsem s koncockou org. Adresa pro me byla pomerne cenna, připravoval jsem pro ni celoevropsky projekt. Lze vyrukovat na registratora s necim jako je náhrada uslého zisku, kdyz cely projekt byl vlastne jenom v hlave?

Za případnou odpoved dekuji.

• #49796 Reply

Petr

Lze, podat trestní oznámení, a vymáhat náhradu škody, mě se stalo něco podobného, ale u převodu domény pod jiného registrátora.Jedna strana to převedla a druha to nejak zablokovala, a nakonec doslo k expiraci, a po tydnu jsem se dozvedel, ze ji nekdo jiz zaregistroval.

Určitě bych podal trestní oznámení, protože doména když je dost známá může mít cenu i 500 tisíc coz se hodne prodavaji na burzach domen, tyto domeny.Takze hodne stesti.

• #49797 Reply

Míla

Za doménu mi bylo na internetové burze domén nabídnuto 120 000. Ovšem je to pouze internetová anonymní nabídka, nevím jak lze této nabídce věřit. Dá se nějak oficiálně doména ocenit, tak abych měl v ruce důvěryhodný papír, že tato doména ma cenu takovou a takovou? Asi bych nejprve zkusil mimosoudni vyrovnání, ale potrebuju mít něco v ruce.

Odpověď na téma: chyba registrátora domény
Informace o uživateli: