chybné vyplácení výživného zaměstnavatelem otce

Forum Fóra Rodinné právo Děti chybné vyplácení výživného zaměstnavatelem otce

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Martina a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

• Autor

Martina

Dobrý den.

Protože bývalý manžel neplatil řádně výživné, nechala jsem mu "dát exekuci" na plat. Rozhodnutí z 27.1.2006 Letos v červnu jsem si zažádala o zvýšení výživného / zpětně od listopadu 2006 / a soud rozhodl v můj tedy ve prospěch dcery. Z původních 3000,- Kč bylo zvýšeno na 4000,- Kč. Za období 11/06 – 5/07 vznikl dluh 7000,- Kč, který měl být ve splátkách posílám s řádným výživným – 14×500,- Kč.Rozhodnutí mělo začít platit následující měsíc od nabytí právní moci rozsudku – tj.21.7.2007. Zvýšené výživné + dluh za období 11/06 – 5/07 mělo být vypláceno od srpna 2007. Bohužel se tak nestalo, vyčkala jsem tedy do dalšího výplatního termínu. Ani zde jsem se nedočkala, byly poslány částky 3000,- Kč. Tak jsem si dne 24.9.2007 podala žádost u místního okresního soudu o prošetření, proč není výživné řádně vypláceno. V době podání činil dluh 3000,- Kč.

Následně mi v říjnu bylo vyplaceno 4000,- Kč a za listopad nebylo vyplaceno nic. Takže do dnešního dne činí dluh 8000,- Kč.

Od soudu jsem zatím také písemné vyjádření neobdržela. Zavolala jsem si tam a bylo mi řečeno, že zaměstnavatel povinného na jejich výzvy nereaguje. Ale že ho stejně nemohou donutit, aby výživné platil řádně a včas. Z jejich pozice mu mohou dát max.pokutu, že jim neodepisuje.

Opravdu neexistuje způsob, jak zaměstanavatele povinného přimět, aby výživné platil? Jako samoživitelce je pro mě důležitá každá koruna. Každým měsícem dluh narůstá. Jsem již zoufalá.

Mohu tímto požádat o pomoc, radu jak mám postupovat, abych byla úspěšná.

Děkuji Valtrová

Odpověď na téma: chybné vyplácení výživného zaměstnavatelem otce
Informace o uživateli: