cizí nemovitost na mém pozemku

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti cizí nemovitost na mém pozemku

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  právní vrba a poslední změna je stará 4 roky, 8 měsíců.

• Autor

Kateřina Barešová

Dobrý den, ráda bych od Vás dostala radu. V restituci mi vrátili pozemky, na jednom z těchto pozemků stála stavba, využívaná pro podnikatelské účely. Od počátku s vlastníkem nemovitostí problémy. V současné době vlastník nemovitost prodal, ale ona stojí na mém pozemku, tedy i přístup k nemovitosti je přes můj pozemek. Ráda bych věděla:

1. zda musím umožnit (ze zákona) přístup k pozemku

2. pokud je nemovitost na mém pozemku, zda nemám předkupní právo nebo jsem se někde dočetla, že od nějakého datumu je budova na cizím pozemku, součástí pozemku.

Můžete mi poradit, prosím

Děkuji Katka

• #63833 Reply

Oldřich Mišurec

Vlastním pozemek na kterém stojí nemovitost pořízená před rokem 1989.

1. Jak je s přístupem na můj pozemek

2. Jaký je vztah mezi mnou a majitelem nemovitosti

3. Jaké mám možnosti vůči majiteli nemovitosti

Děkuji O.M.

• #63834 Reply

právní vrba

Pokud nemáte na svůj pozemek přístup z veřejné komunikace, obraťte se na majitele pozemku, přes který byste přístup mohl mít; nevyhoví-li Vám, obraťte se na obec, pak na soud.

Pokud stavba na Vašem pozemku byla ve své době postavena legálně (stavební povolení, kolaudace apod.), jejího odstranění nedosáhnete – bude třeba vyřešit vztah mezi majiteli stavby a pozemku, třeba i za úplatu.

Můžete zkusit aby Vám soud přiřkl cizí stavbu na Vašem pozemku do vlastnictví za úhradu.

Odpověď na téma: cizí nemovitost na mém pozemku
Informace o uživateli: