Další dítě po rozvodu

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod Další dítě po rozvodu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karel Dlouhý a poslední změna je stará 7 let, 10 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #28219 Reply

    Petr Baláš

    Dobrý den,mam přítelkyni a chtěli bychom miminko,jenže ona je rozvedená ještě ne ani rok a tvrdí mi že můžeme mít spolu dítě až za dva roky po jejím rozvodu,co je na tom pravdy?Děkuji za odpověď

  • #28221 Reply

    Karel Dlouhý

    Zákon o rodině:

    §51 (1) Narodí-li se dítě v době od uzavření manželství do uplynutí třístého dne po zániku manželství nebo po jeho prohlášení za neplatné, považuje se za otce manžel matky.

    Tedy po uplynutí 300 dnů od rozvodu již není důvod, proč byste nemohli mít dítě. (Můžete ho mít i dříve, ale je tam právě tato komplikace s případným popřením otcovství.)

Odpověď na téma: Další dítě po rozvodu
Informace o uživateli: