daň dědická

Forum Fóra Občanské právo Dědictví daň dědická

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Růžena Burianová a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Darja Vrátnáda

jak si vypočítám dědickou daň z domu a chaty po svém zemřelém manželovi, pokud datum úmrtí bylo 5.10.2007? Děkuji.

• #70151 Reply

Darja Vrátnáda

jak si vypočítám dědickou daň z domu a chaty po svém zemřelém manželovi, pokud datum úmrtí bylo 5.10.2007? Děkuji.

[celé téma]

• #70152 Reply

monika mirgova

Dobrý den, zdědila jsem v závěti nemvitost v hodnotě 480tis.,jsem neteří zemřelého, který zemřel loni v listopadu. Zajímalo by mě zda dudu platit dědic.daň, když nabytí právní moci bude až letos. Děkuji

• #70153 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, vzhledem k tomu, že dědictví se nabývá smrtí zůstavitele, bude se Vaše dědictví zdaňovat v souladu s přechodnými ustanoveními novely zákona č. 357/1992 Sb., o dani dědické, dani darovací a dani z převodu nemovitostí, podle znění předpisu platného do 31.12.2007. To znamená, že od daně dědické osvobozena nebudete. Další informace a formuláře si vyžádejte na finančním úřadu.

• #70154 Reply

Růžena Burianová

Máme dvě zletilé děti a chceme jim přepsat byt. Je lepší jim byt prodat nebo darovat? Jak si vypočítám dědickou a jak darovací daň? Děkuji

Odpověď na téma: daň dědická
Informace o uživateli: