Daň z nabytí nemovitých věcí po 1.11.2016

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Daň z nabytí nemovitých věcí po 1.11.2016

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Tomáš a poslední změna je stará 10 měsíců, 3 týdny.

• Autor

Tomáš

Dobrý den,

V červenci 2015 jsme uzavřeli smlouvu o budoucí smlouvě kupní k rodinnému domku, kde máme ohledně daně z převodu nemovitosti následující odstavec:

Náklady související s vkladem vlastnického práva

Smluvní strany se dohodly, že náklady související s vkladem vlastnického práva Klienta k Předmětu budoucího převodu do katastru nemovitostí hradí Společnost. V souvislosti s převodem vlastnického práva Klienta k Předmětu budoucího převodu se Společnost zavazuje, že v souladu se zákonem uhradí ve stanovené lhůtě a výši daň z nabytí nemovitých věcí, nebudou-li dány důvody pro osvobození od této daně.

Dům ještě není hotov a návrh na vklad do katastru se tedy do 1.11.2016 nestihl. Právní oddělení developera tvrdí, že novelou zákona tento odstavec neplatí a jsem tedy povinnen daň nyní hradit jakožto kupující (ačkoli je větší část osvobozena od daně – tedy jako plocha určená k bydlení = dům a pozemek pod ním, za zbytek zahrady musím zaplatit) a z kupní ceny slevit nechtějí, aby mi tak tuto skutečnost kompenzovali. Moje otázka zní – dá se proti tomuto nějak bránit, nebo kdo si prostě smlouvy před 1.11.2016 nepohlídal, má smůlu ? Nechci to vzdát a rád bych věděl, jestli lze něco proti tomuto podniknout.

Děkuji

• #119127 Reply

Tomáš

Oprava: V červenci 2016 jsme uzavřeli…

Odpověď na téma: Daň z nabytí nemovitých věcí po 1.11.2016
Informace o uživateli: