Daň z příjmu při prodeji bytu

Forum Fóra Ostatní Obecné Daň z příjmu při prodeji bytu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #75982 Reply

  Jana Postoupná

  Dobrý den, prodáváme byt, který je v OV. Chceme se vyhnout placení daně z příjmu z prodeje tohoto bytu, proto musím splnit lhůtu 2 let vlastnictví a bydlení. Zde je problém. Tato skutečnost nastane až v září 2008. Je možné již nyní sepsat smlouvu o budoucí kupní smlouvě? Jedná se mi o to, jestli je pro výpočet daně z příjmu podstatné datum vkladu na katastr (to se provede až po podpisu samotné kupní smlouvy, tedy nejdříve v září 2008) nebo se bere v potaz, že kupující převede peníze k notáři do úschovy už teď v červenci,když je s nimi počítáno pro budoucího prodávajícího. Ten je však dostane až po uplynutí 2 leté lhůty (bude byt i vlastnit i v něm žít min. 2 roky), tj. nejdříve v září tohoto roku.

 • #75984 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, účinky vkladu práva do KN nastávají pravomocným rozhodnutím KÚ o povolení vkladu a to ke dni podání návrhu. Teprve vkladem nabývá kupující vlastnické právo. Takže to je rozhodná doba pro posuzování převodu, nikoliv doba složení kupní ceny.

Odpověď na téma: Daň z příjmu při prodeji bytu
Informace o uživateli: