Daň z prodeje družstevních práv

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Daň z prodeje družstevních práv

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Šéfredaktor a poslední změna je stará 9 let, 10 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #60269 Reply

    Martina

    Dobrý den.

    Chci prodat družstevní byt, je pravda

    že z prodeje družstevních práv bych zaplatila daň z příjmu jako z nemovitosti v osobním vlastnictví ?

    Byt užívám cca 25 let a jako jedinný vlastník práv, druhý

    rok. Děkuji za odpověď.

  • #60271 Reply

    Šéfredaktor

    Dobrý den, daň z příjmů se platí za jakýkoli příjem, tedy nejen z nemovitosti. Pokud jde o byt družstevní, nejedná se o nemovitost ale o členská práva.

    V tomto případě jsou od daně z příjmů osvobozeny příjmy z převodu členských práv družstva, přesahuje-li doba mezi nabytím a převodem 5 let (viz § 4 odst. 1 písm. r) zákona o daních z příjmu).

    Mgr. Lucie Jindrová

Odpověď na téma: Daň z prodeje družstevních práv
Informace o uživateli: