dan z prodeje nemovitosti

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti dan z prodeje nemovitosti

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jaroslav Roško a poslední změna je stará 8 let, 7 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #67408 Reply

  martina komarkova

  dobry den,

  chci priteli odprodat svou polovinu bytu za symbolickou castku, ale pritom nechci platit dan z prodeje nemovitosti.Staci v tomto pripade to, aby byl ve smlouve uveden pritel jako platce dane??

 • #67410 Reply

  Pavla Pokorná

  Ve smlouvě můžete mít napsané co chcete. Podle zákona ale jste povinna zaplatit daň vy. Pokud jí přítel zaplatí, tak je to bez problémů. Pokud ne, tak jí bude FU vymáhat nejdříve po Vás a pak po něm. Přiznání musíte podat stejně vy.

  Částka za daň bude vypočítána v tomto případě z ceny určené znaleckým posudkem.

 • #67411 Reply

  martina komarkova

  dekuju za rychlou odpoved.jak to tedy nejlepe udelat, abych si mohla byt jista, ze dan zaplati on??

  a priznani se bude podavat z ceny dle znaleckeho posudku ci z ceny, za kterou mi to dle smlouvy proda??

  dekuji

 • #67412 Reply

  Pavla Pokorná

  Daň se platí z té ceny, která je vyšší. Ve Vašem případě, pokud to chcete prodat za nízkou cenu, tak je pravděpodobné, že to bude z odhadní ceny.

  A jak to zajistit? No třeba tak, že si necháte udělat ten posudek, vypočítáte si daň a přítel Vám společně s kupní cenou zaplatí i tu daň, kterou pak sama zaplatíte na úřadě.

 • #67413 Reply

  Luděk Kalibán

  Dobrý den, chci prodat rodinný domek, který jsem postavil a bydlím v něm od roku 1987, kdy byl zkolaudován. Zároveň chci postavit nový bezbariérový, neboť jsem invalida. Zajímá mne jakou budu platit daň z prodeje nemovitosti, pokud neproinvestuji celou částku z prodeje. Děkuji Vám za odpovědˇ. S pozdravem Luděk Kalibán

 • #67414 Reply

  Pavla Pokorná

  daň z prodeje není daň z příjmů

  u daně z prodeje nezáleží na tom, co s penězi uděláte

  musíte si nechat udělat znalecký posudek

  porovnáte odhadní a prodejní cenu a zaplatíte 3% z té která bude vyšší

 • #67415 Reply

  Jaroslav Roško

  Vlastním stavební parcelu, kterou chci prodat. Získal jsem ji před dvěma roky od svého otce. Budu muset plati daň z prodeje? A nebo se na tento pozemek vztahuje osvobození od daně pro ty, kteří vlastní nemovitost nejméně 5 let vzhledem k tomu, že jsem ji dostal darem od otce? Předem díky za odpověď.

Odpověď na téma: dan z prodeje nemovitosti
Informace o uživateli: