dan z prodeje nemovitosti

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti dan z prodeje nemovitosti

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jaroslav Roško a poslední změna je stará 5 let, 11 měsíců.

• Autor

martina komarkova

dobry den,

chci priteli odprodat svou polovinu bytu za symbolickou castku, ale pritom nechci platit dan z prodeje nemovitosti.Staci v tomto pripade to, aby byl ve smlouve uveden pritel jako platce dane??

• #67410 Reply

Pavla Pokorná

Ve smlouvě můžete mít napsané co chcete. Podle zákona ale jste povinna zaplatit daň vy. Pokud jí přítel zaplatí, tak je to bez problémů. Pokud ne, tak jí bude FU vymáhat nejdříve po Vás a pak po něm. Přiznání musíte podat stejně vy.

Částka za daň bude vypočítána v tomto případě z ceny určené znaleckým posudkem.

• #67411 Reply

martina komarkova

dekuju za rychlou odpoved.jak to tedy nejlepe udelat, abych si mohla byt jista, ze dan zaplati on??

a priznani se bude podavat z ceny dle znaleckeho posudku ci z ceny, za kterou mi to dle smlouvy proda??

dekuji

• #67412 Reply

Pavla Pokorná

Daň se platí z té ceny, která je vyšší. Ve Vašem případě, pokud to chcete prodat za nízkou cenu, tak je pravděpodobné, že to bude z odhadní ceny.

A jak to zajistit? No třeba tak, že si necháte udělat ten posudek, vypočítáte si daň a přítel Vám společně s kupní cenou zaplatí i tu daň, kterou pak sama zaplatíte na úřadě.

• #67413 Reply

Luděk Kalibán

Dobrý den, chci prodat rodinný domek, který jsem postavil a bydlím v něm od roku 1987, kdy byl zkolaudován. Zároveň chci postavit nový bezbariérový, neboť jsem invalida. Zajímá mne jakou budu platit daň z prodeje nemovitosti, pokud neproinvestuji celou částku z prodeje. Děkuji Vám za odpovědˇ. S pozdravem Luděk Kalibán

• #67414 Reply

Pavla Pokorná

daň z prodeje není daň z příjmů

u daně z prodeje nezáleží na tom, co s penězi uděláte

musíte si nechat udělat znalecký posudek

porovnáte odhadní a prodejní cenu a zaplatíte 3% z té která bude vyšší

• #67415 Reply

Jaroslav Roško

Vlastním stavební parcelu, kterou chci prodat. Získal jsem ji před dvěma roky od svého otce. Budu muset plati daň z prodeje? A nebo se na tento pozemek vztahuje osvobození od daně pro ty, kteří vlastní nemovitost nejméně 5 let vzhledem k tomu, že jsem ji dostal darem od otce? Předem díky za odpověď.

Odpověď na téma: dan z prodeje nemovitosti
Informace o uživateli: