Darování nemovitosti nezletilému synovi

Forum Fóra Správní právo Různé Darování nemovitosti nezletilému synovi

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #50308 Reply

  Zimová Mária

  Dobrý den! Prosím, poraďte jak mám postupovat ohledně darování 1/2 bytu nezletilému synovi, který je v péči otce po rozvodu manželství. Chtěla bych, předejít tomu, aby můj bývalý manžel byt prodal nebo jinak s tím manipuloval. Moc děkuji.

 • #50310 Reply

  Šéfredaktor

  Dobrý den, především je zapotřebí, aby takový právní úkon učiněný za nezletilého, byl schválen soudem.

  Mgr. Lucie Jindrová

 • #50311 Reply

  Jiri Cedik

  Prosím o správnou formulaci v darovácí smlouvě. Dcera s manželem si postavili byt v podkroví našeho rod. domku za vlastní peníze, ale rod. domek se zhradou je stále zanešen na katastru na nás.Nyní bychom jako vlastníci /rodiče/ jim toto podkroví chtěli darovat. Žádám o sdělení jak ve smlouvě formulovat přístup do domku /společný vchod/, používání zahrady a parkování na zahradě popřípadě v garáži.Máme ještě syna,kterého bychom nechtěli darem poškodit.Děkuji za odpověď Jiří Čedík

 • #50312 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, to nejlepé ošetříte věcným břemenem. Nevíte-li jak věc přesně sepsat, obraťte se na poskytovatele komerčních právních služeb (notář, advokát).

Odpověď na téma: Darování nemovitosti nezletilému synovi
Informace o uživateli: