Darování RD se zahradou

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Darování RD se zahradou

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Jana Boudová

Dobrý den,ráda bych se zeptala jak je to s darováním RD.Otec by mi chtěl darovat RD se zahradou(chtěl by mít ve smlouvě břemeno o užívání části domu)a já bych ráda věděla,zda to může darovat pouze mě nebo to musí darovat i manželovi?Zda budu muset platit nějakou darovací daň nebo ne?Zda stačí smlouva nebo je nutný odhad nemovitosti?A ještě zda to budu muset hlásit na finanční úřad,Děkuji Boudová

• #63837 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

darovací smlouva může být napsána jen na Vás, nebo i na manžela; to záleží na dohodě. Od darovací daně jste osvobozena a z toho důvodu není odhad zapotřebí. Sepište darovací smlouvu a návrh na vklad a to dejte na k.ú. Na finanční úřad to hlásit nemusíte, to ze zákona činí katastrální úřad.

• #63838 Reply

Michael Havránek

Dobrý den. Je třeba v tomto případě řešit daň z převodu nemovitosti? Děkuji.

• #63839 Reply

pavel klesnil

dobry den chci se zeptat co mam delat,moje mamka dostala od sve mamky dum ,ale moje mamka ho nechtela tak nam to mamka nase darovala myslim tim mne a moji sestru, ale mame mensi problem v nasi garazi uzivaho nas stryc tudis mamky bratr ale nas vztach neni pekny,tak jsme se rozhodli ze ho vystehujeme a budeme garaz vyuzivat poslali jsme mu dopis pozadaliho o vystehovani garaze ale on nereaguje a nadale ji vyuziva,porad te jak mam nadale postupovat dekuji za radu s pozdravem pavel

• #63840 Reply

Iveta Sedláčková

Dobrý den,požádala bych o radu,co dělat v připadě,že mi chtějí staří lidé,kterí nejsou mými příbuznými darovat domek,v němž chtějí dožít.Mají děti,které několik let nejeví žádnou starost o ně.Nebylo by lepší domek raději koupit a stát se tak vlastníkem,a předejít tak možným tahanicím v případě dědictví?Z aodpověď moc děkuji.

• #63841 Reply

Dobrý den,

darování se daně z převodu nemovitosti netýká. To jsou dvě různé věci. Daň z převodu nemovitosti se použije např. u prodeje.

• #63842 Reply

Dobrý den,

pro vlastnické právo je naprosto nepodstatné, jestli dům získáte koupí nebo darováním. Navíc, dědické řízení se Vás vůbec nebude týkat.

Odpověď na téma: Darování RD se zahradou
Informace o uživateli: