dědické vypořádání

Forum Fóra Občanské právo Dědictví dědické vypořádání

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #71055 Reply

  iveta fukalová

  Dobrý den,prosím Vás o pomoc s touto věcí.Po smrti mého otce jsme zdědili dům,polovinu vlastní naše matka,a otcova polovina byla rozdělena mezi mě,mou sestru a nezletilou dceru mého syna na kterou třetinu této poloviny přepsal náš otec,syn v domě s rodinou trvale bydlí.My se sestrou i matkou souhlasíme s prodejem ale můj syn požaduje vysoké odstupné které převyšuje odhadní cenu domu za souhlas k prodeji,jinak nám tento souhlas nedá.Proto Vás prosím o radu jak postupovat,zda se dům dá i přes jeho nesouhlas prodat,či ho prodat s ním a podílem nezletilé novému majiteli či nám nezbyde nic jiného než se soudit,jelikož domluva a soužití syna s naší matkou je nemožné.Děkuji Vám za odpověď

 • #71057 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  spoluvlastnický podíl na domě může prodat pouze jeho vlastník. Ostatní spoluvlastníci musí svůj podíl nabídnout ke koupi zbývajícím spoluvlastníkům, neboť ti mají k podílům předkupní právo. Jestliže spoluvlastník svého předkupního práva nevyužije, mohou ostatní prodat své podíly třetí osobě.

Odpověď na téma: dědické vypořádání
Informace o uživateli: