Dědičnost dluhů

Forum Fóra Rodinné právo Děti Dědičnost dluhů

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Tomáš H.

Dobrý den,chtěl bych Vás požádat o radu. Jsem již plnoletý,pracuji a nebydlím s rodiči. Žiji se svou babičkou (z matčiny strany). Rodiče jsou rozvedeni a oba se postupně dostávájí do finanční tísně, kterou řeší úvěry resp. půjčkami. Předpokládám, že otec matce se splátkami pomáhá. Zajímá mě, jestli jsem povinen tyto závazky hradit já, pokud oni z nějakého důvodu své dluhy nebudou splácet. Matka je bez práce a otec nestíhá hradit své resp. její dluhy. Proto se ptám, jaký dopad to bude mít na mě, popř. jak takovou situaci můžu řešit. Nevím zda se převádějí dluhy na děti – na mě. Nebo jestli plynou nějaké povinnosti platit dluhy dětí pro mou babičku. Předem děkuji za Vaši odpověď

• #28833 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

děti nenesou za své rodiče odpovědnost a to ani co se týče dluhů. Za života rodičů se tak nemohou věřitelé domáhat zaplacení svých pohledávek po dětech ani rodičích či jiných příbuzných dlužníků.

V případě smrti dlužníka pak jeho závazky přecházejí na dědice a to pouze do výše hodnoty jejich dědických podílů.

Odpověď na téma: Dědičnost dluhů
Informace o uživateli: