Dědictví mezi sourozenci

Forum Fóra Občanské právo Dědictví Dědictví mezi sourozenci

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Lubomír Balga a poslední změna je stará 8 let, 7 měsíců.

• Autor

Michaela Maštalířová

Dobrý den.Chtěla bych poprosit o právní radu.Zemřela mi babička.(dědeček již dříve)Moje maminka má bratra,s kterým se nestýká.Předmětem dědictví je domek s pozemky,který jim byl rozdělen rovným dílem.Strýc se snaží maminku vyplatit,ale částka kterou nabízí mi připadá směšná.Maminka nechce dělat problémy a je ochotna souhlasit.Mohu se já,jako vnučka pozůstalé proti tomuto ohradit a zjistit skutečnou cenu zaplacením odhadu nemovitosti?Děkuji za odpověď

• #72111 Reply

Lubomír Balga

Jak jste již naznačila sama, tak dědicové jsou sourozenci a pokud jsou právně způsobilí,tak rozhodnutí,jakým způsobem se vypořádají mezi sebou,je čistě jejich záležitostí…I kdyby tržní hodnota byla ve zřetelném nepoměru k nabízené finanční kompenzaci,tak pokud s tím bude Vaše maminka souhlasit, není z Vaši strany žádné oprávnění (byť vedeno dobrými úmysly),do vypořádání sourozenců nějakým způsobem zasahovat.

Odpověď na téma: Dědictví mezi sourozenci
Informace o uživateli: