Dědictví s podmínkou

Forum Fóra Občanské právo Dědictví Dědictví s podmínkou

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Notářské Služby a poslední změna je stará 3 roky, 8 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #72791 Reply

    Zuzka

    Dobrý den, prosím o radu. Jde dedictví podmínit tím, že nesmí být děděná nemovitost prodána? Jak se toto v praxi řeší? Případně jaké jsou postihy, když dedic zděděnou nemovitost prodá?

    Děkuji za odpověď.

  • #72793 Reply

    Notářské Služby

    § 1569

    (2)

    Zákaz zcizení nebo zatížení zavazuje obtíženého, jen je-li nařízen na určitou přiměřenou dobu a odůvodněn vážným zájmem hodným právní ochrany, jinak může soud na návrh obtíženého rozhodnout, že se k zákazu nepřihlíží. Byl-li zákaz zapsán

    do veřejného seznamu, může obtížený požadovat, aby soud zákaz zrušil; soud návrhu nevyhoví, neprokáže-li se, že zájem na zrušení zákazu zřejmě převyšuje zájem na jeho zachování.

    Příkaz ze závěti bude zapsán do katastru nemovitostí a nemovitost nemůže být prodána, ledaže soud na návrh dědice zákaz zruší. Další informace o závěti podle NOZ najdete zde:

    http://pravni-poradna-zdarma.blogspot.cz/2013/06/zavet-podle-noveho-obcanskeho-zakoniku.html

Odpověď na téma: Dědictví s podmínkou
Informace o uživateli: