dědictví z nemovistosti zatížené hypotékou

Forum Fóra Občanské právo Dědictví dědictví z nemovistosti zatížené hypotékou

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  hana hettová a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #70979 Reply

  Leona Sedláková

  Dobrý den, s přítelem vlastníme každý polovinu bytu.Byt je zatížen na 30 let hypotékou.Hypotéka je psaná pouze na mě. Přítel má z prvního manželství 10 letou dceru.A spolu čekáme 1 dítě.Jak by to prosím bylo s dědictvím v případě nenadálé události přítele?Co by jeho dcera dědila?Počítala by se celá cena polovina bytu i když vlastně do splacení je vlastníkem banka?Pokud bych byt prodala a hypotéka přešla na jiného vlastníka-dcera by byla vyplacena jen ze získané částky po prodeji?

  Děkuji za odpověď Sedláková

 • #70981 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  předně, vlastníkem bytu není banka, ale Vy. Banka má pouze na nemovitosti zástavní právo.

  Pokud přítel zemře, bude dědit stejným dílem jeho dcera a Vaše společné dítě. Jestliže tedy jste podílovými spoluvlastníky bytu a každý jste vlastníkem podílu o velikosti 1/2, z dědictví získá 1/4 jeho dcera, 1/4 Vaše společné dítě. Skutečnost, že je byt zatížen hypotékou, je pro dědické řízení nepodstatný.

 • #70982 Reply

  hana hettová

  Dobrý den,

  chci požádat o radu ohledně vyřizování dědického řízení.V případě, že zemře jeden z manželů, kteří byli členy byt. družstva, kam byl vložen vklad(státní podp. na výst.bytu ),ale na byt. domě, který byl postaven je dvacetiletá hypotéka.Na katastru je zapsáno byt. družstvo a notář žádá doložení odhadu bytu, jak postupovat.

Odpověď na téma: dědictví z nemovistosti zatížené hypotékou
Informace o uživateli: