Dedičtvo

Forum Fóra Občanské právo Dědictví Dedičtvo

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Lucie Zítková a poslední změna je stará 9 let, 9 měsíců.

• Autor

Anna

Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu ako máme postupovať v tomto prípade.

Ocino býva v dvojizbovom byte v ktorom býva zo svojou priateľkou(ktorá ma pri nom aj trvalé bydlisko nakoľko svoj byt musela predať lebo pila a mala veľké dlžoby a nemala ich s čoho platiť a on jej dal povolenie si ho tam dať)ale medzi časom tento byt prepísal ako darovanie mne ako svojej dcére ale on tam býva až kým neumre ,lebo som to ja tak napísala v zmluve že aby on tam mohol bývať.

ocino je teraz ťažko chorý a má len pár týždnov na život a chcem sa opýtať ako mám postupovať ked ocino umre ohľadom jeho priatelky aby sa s toho bytu odstahovala na koľko je byt prepísaný na mna a ona je už 4 roky nezamestnaná a nemala by za čo ten byt platiť !!aké potvrdenie alebo čo vlastne potom potrebujem aby nám nerobila problémy že ona tam býva a má tam trvalé bydlisko ale v zmluve darovacej o nej nieje žiaden ani riadok že tam ona býva.

nechcem byť akože hnusná ale dosť som za nich poplatila dlžôb a im prispievam na jedlo,a stravu a môj ocino ju živý takoľko on je na dôchodku a ona je len nezamestnaná.

či jej mám zohnať náhradné ubytovanie prenájom a už bude na jej či si to bude paltiť alebo ju s tade vyhodia alebo ako???

dakujem vám veľmi pekne lebo už chcem to mať do predu trošku pozistované

• #69702 Reply

Lucie Zítková

Dobrý den, mám dotaz jak postupovat v tomto případě.

Je to rok po smrti matky a dědické řízení v ČR bylo ukončeno. Na Slovensku ale po matce zůstaly pozemky, které nebyly převedeny a dle sdělení právníka nešly zařadit do dědického řízení v ČR. Obec v jejíž katastru pozemky leží, má nyní zájem je odkoupit. Jak prosím postupovat při vyřízení dědictví na Slovensku. Na jaký úřad na Slovensku se obrátit?

Předem děkuji za odpověď.

Odpověď na téma: Dedičtvo
Informace o uživateli: