děditství

Forum Fóra Občanské právo Dědictví děditství

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Notářské Služby a poslední změna je stará 4 roky, 5 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #72745 Reply

  Martin Kubík

  Dobrý večer. Máme s manželkou dotaz ale nejdříve vám popíšeme situaci. Manželčina maminka měla za svobodna dceru Ivetu.Iveta je mou manželkou. Poté se manželčina maminka provdala a měla s nevlastním otcem ještě dvě dcery. Martinu a Lucii. Maminka si založila pojistku a jako dědice pro případ úmrtí určila manžela. Bohužel maminka za nějaký rok zemřela a pojistka by se měla příští rok vyplatit manželovi. Jenže je to 3 roky co umřel i nevlastní otec mé ženy a vlastní otec Martiny a Lucie. Nastala situace kdy zůstaly po jedné mamince 3 dcery Iveta , Martina a Lucie. Martina sebrala smlouvu a šla na pojišťovnu zjišťovat jak to bude. Přišla s tím že moje žena z pojistky nemá na nic nárok že jí to tak bylo sděleno na pojišťovně a bude se dělit pojistka mezi Martinu a Lucii. A teď dotaz. Má moje žena nárok na stejný díl pojistky jako Martina a Lucie?

 • #72747 Reply

  Notářské Služby

  V některých případech výnos pojištění nejde do dědictví. Popsáno je to například v tomto článku:

  http://www.novinky.cz/bydleni/reality-a-finance/157988-do-dedictvi-nespada-veskery-majetek-existuji-vyjimky.html Pokud maminka Vaší manželky uvedla v pojistné smlouvě manžela jako obmyšlenou osobu a v době jejího úmrtí manžel již nežil, pak nárok manžela z pojistného budou dědit jeho děti.

Odpověď na téma: děditství
Informace o uživateli: