Děti

Forum Fóra Rodinné právo Děti Děti

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petra a poslední změna je stará 9 let, 2 měsíce.

• Autor

Petra

Dobrý den,prosím Vás o radu…Mám měsíční dítě a s jeho otcem jsem se nedávno rozešla.Chtěla bych poradit co dělat dál.Jestli je dítě automaticky jen v mé péči když se o něj starám jen já nebo musím zažádat o svěření do péče u soudu?Bývalému příteli styk se synem nezakazuji,ale nechci aby to dopadlo tak,že mi dítě někdy nevrátí.Nebo stačí písemná dohoda obou rodičů?A je možné se s ní nějak bránit kdyby otec začal dělat problémy i když nebude notářsky ověřena?Předem děkuji za odpověd

• #30194 Reply

Petr Petr

Jestliže se rozejdou rodiče dítěte, kteří nežili v manželství, stačí když se na výchově a výživě dohodnou a k soudu vůbec nemusí. Postačí tedy když si mezi sebou sepíšete dohodu ohledně daných věcí (podpisy můžete nechat ověřit).

• #30195 Reply

Petra

Děkuji za odpověd.A je tedy možné se takovou dohodou bránit kdyby nastaly nějaké problémy nebo dohodu otec porušil?A musí ty podpisy být ověřeny nebo ne?Ještě jednou moc děkuji

Odpověď na téma: Děti
Informace o uživateli: