dětictví

Forum Fóra Občanské právo Dědictví dětictví

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 10 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #70836 Reply

  Martin

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, v případě že by má matka svou polovinu domu napsala na mé syny-její vnuky, je toto do budoucna napadnutelné? Myslím jestli je to vhodnější než kdyby napsala svou polovinu na mě, to potom může sestra napadnout. Je lepší darem, či část domu odkoupit?

  Jsou mi něco platné faktury a účtenky od stavebních materiálů? Mám si vše co děláme na domu sami dokumentovat,fotit atd.? Pro případ budoucího vyplácení sestry, která o dům zájem nemá.

  Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne

 • #70838 Reply

  Libor Radomský

  Dobrý den,zemřel mi nevlastní otec(z prvního manželství měl jednu dceru)a zanechal po sobě závěť.V závěti bylo popsáno co má jeho dcera dostat.Se svou druhou ženou (moje matka)měli společný peněžní účet.Ptám se, zda otcova dcera má nárok na nějakou část s jejich společného peněžního účtu.

 • #70839 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  jejich společný účet bude nejprve předmětem vypořádání SJM a 1/2 finančních prostředků bude zřejmě určena jako ve výlučném vlastnictví jeho manželky a zbývající 1/2 jako jeho vlastnictví, ze které bude dědit i jeho dcera. Pokud je ale sepsaná závěť, bude záležet především na jejím obsahu.

Odpověď na téma: dětictví
Informace o uživateli: