Diskriminace zaměstnance ve výpovědi

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru Diskriminace zaměstnance ve výpovědi

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Roman M. a poslední změna je stará 8 let, 7 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #46275 Reply

  Zuzana Švestková

  Dobrý den,

  manžel (řidič kamionu) dal v práci výpověď s 2 měsíční výpovědní lhůtou. Chtěl by ale skončit o 1 měsíc dřív, protože zaměstnavatel mu dává najevo, že je pro něj neperspektivní zamětnanec, když je ve výpovědi a nedává mu práci, jako ostatním zaměstnancům. Tzn. ostatní posílá za hranice a on je doma nebo jezdí po ČR, takže si nevydělá žádné peníze. Minulý měsíc mu navíc přišla o 17 dnů později výplata, než je výplatní termín. Může se nějak bránit a má možnost od něj odejít dřív? Děkuji za odpověď.

 • #46277 Reply

  Roman M.

  Dobrý den,

  zaměstnavatel vašenu manželovi klade klacky pod nohy ale více méně legální. Podívejte Váš manžel má asi smlouvu koncipovanou tak že jde tam kam jej zaměstnavatel pošle. To že nejezdí do zahraničí je blbý finančne ale zadávání úkolů je v gesci zaměstnavatele.

  Má rada zní:

  Pokud se bude opakovat situace s výplatou tak dle § 56 b) Zaměstnanec může pracovní poměr okamžitě zrušit jen, jestliže zaměstnavatel mu nevyplatil mzdu nebo plat nebo náhradu mzdy nebo platu anebo jakoukoli jejich část do 15 dnů po uplynutí termínu splatnosti

  Jako nějaké dokazovačky že zaměstnavatel Vašeho manžela nějako "diskriminuje" jsou jen na soudné tahanice. To raděj ty 2 měsíce počkejte.

Odpověď na téma: Diskriminace zaměstnance ve výpovědi
Informace o uživateli: