Diskrimnace zaměstnanců

Forum Fóra Pracovní právo Různé Diskrimnace zaměstnanců

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Milan Novotný a poslední změna je stará 7 let, 8 měsíců.

• Autor

Jan Luňáček

Dobrý den,

pracuji ve firmě (s.r.o.) jako mistr (segment THP pracovník).Zaměstnavatel zveřejnil nový bonus pro zaměstnance – příspěvek na dovolenou ve výši 10 000 Kč.Když jsem se zajímal jakým způsobem mám postupovat, bylo mi ústy personální pracovnice řečeno, že tento bonus skutečně existuje, ale že na něj nemám nárok, protože je určen segmentu D – dělníkům. Cítím se tímto postupem diskriminován, mám řádnou pracovní smlouvu, a přesto podle zaměstnavatele na tento bonus nemám nárok, ačkoliv mezi dalšími uváděnými bonusy jsou např.stravenky,příspěvek na penzijní připojitění a tyto mají oba segmenty.

Ještě podotýkám, že v této firmě nejsou zřízeny odbory a tak není možné se na ně obrátit.

Děkuji za odpověď.

• #38545 Reply

Milan Novotný

Dobrý den,

zaměstnavatel vypsal výběrové řízení na které jsem se přihlásil.Při vlastním pohovoru nebyla vůbec řešena profesní stránka,ale vše bylo směřováno na termín mého odchodu do důchodu.Nebyl jsem vybrán a cítím se diskriminován z důvodu věku neboť mi toto bylo opakovaně naznačováno.Mohu podat na průběh výběrového řízení stížnost?Vyhlašovateli nebo zřizovateli?/jsme příspěvková organizace/Má nadřízený orgán vůbec možnost zasahovat do výběrového řízení?není to čistě věc ředitele organizace? Děkuji a přeji hezký den .Novotný

Odpověď na téma: Diskrimnace zaměstnanců
Informace o uživateli: