Diskuze ke článku ‚Církevní sňatek‘

Forum Fóra Diskuze ke článkům Diskuze ke článku ‚Církevní sňatek‘

Zvolené téma obsahuje celkem 16 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karel Dlouhý a poslední změna je stará 7 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #14508 Reply

  Justyna Volkova

  Je pravoplatne uznavana statem CR svatba pouze v kostele? Jsem obcanka Ceske Republiky a ptam se: jake doklady je treba predlozit na matricnim urade me a meho pritele, ktery je obcanem Nemecka? Musi byt doklady snoubence, ktery je cizinec soudne prelozeny?

  predem dekuji za rychlou odpoved.

 • #14509 Reply

  Justyna

  Je pravoplatne uznavana statem CR svatba pouze v kostele? Jsem obcanka Ceske Republiky a ptam se: jake doklady je treba predlozit na matricnim urade me a meho pritele, ktery je obcanem Nemecka? Musi byt doklady snoubence, ktery je cizinec soudne prelozeny?

  predem dekuji za rychlou odpoved.

 • #14510 Reply

  V. Gajdošíková

  Prosím o sdělení, která místa jsou určena k provádění svatebního obřadu. Je možné církevní obřad provádět i mimo kostely nebo budovy modliteben? Např. pod širým nebem – na horách – na louce? Děkuji předem za odpověď.

 • #14511 Reply

  Martina

  Můj snoubenec ani já nejsme pokřtěni ani nejsme příslušníky žádné z registrovaných církví,což neznamená,že jsme nevěřící, je i za těchto okolností možné požádat o uzavření církevního sňatku?(konkrétně by se jednalo o církev českolslovenskou husitskou)Děkuji za odpověď.

 • #14512 Reply

  Monik

  Jsem nepokřtěná, přítel je. Moji rodiče křtění nejsou, jen prarodiče. K vůli zesnulé babičky,která měla přání, abychom se vzali v kostele, chceme mít církevní sňatek. Na místní faře mi farář řekl, že by měla svatbu zařizovat křtěná osoba a já se o to vůbec nemám zajímat, pokud pokřtěná být nechci. Nemusím tedy docházet ani na žádné sezení s farářem před sňatkem? Nemusím ani ke zpovědi? Nebo třeba na nějakou mši? Opravdu stačí vyřídit veškeré formality na matrice a s tímto přijít do kostela, kde chceme mít obřad? Zajímalo by mě taky, kde se stanovuje termín. Na matrice nebo v kostele?

 • #14513 Reply

  Lucka

  Přeji pěkný den,

  chtěla jsme se zeptat, zda je možné mít církevní svatbu, pokud je můj přítel rozvedený? První svatbu měl na úřadě. Děkuji za váš čas.

 • #14514 Reply

  I.Melkusová

  Prosim o informaci, co musim udelat, abych mohla uzavřít civilní sňatek s občanem Indie

  /žijícím v Indii/. Chtěli bychom uzavřít sňatek a žít v ČR.

  Mohu ho pozvat do ČR na turistické vizum?

  Jaké doklady budou potřebné k uzavření

  sňatku? Dekuji za odpověď.

 • #14515 Reply

  david h.

  dobry den mam jeden dotaz. ve skole mam referat o snatcich a potrebuji rychle zjistit ktere cirkve u nas maji povoleni oddavat.

  diky za rychlou odpoved, specha..

 • #14516 Reply

  Libuše

  Chtěla jsem se informovat,můžu se vdávat v kostele,když jsem se už jednou vdávala na radnici,jsem rozvedená.

 • #14506 Reply

  Roman

  Jsem vášnivý fotograf kynologického sportu. Fotografoval jsem výcvik psů svého známeho.Fotografie, které jsem pořídil jsem uložil na CD a předal člověku, jehož psi jsem fotografoval. Následně jsem zjistil, že některé fotografie nebo jejich části jsou použity na webu jeho příbuzného. Požádal jsem provozovatele webu, aby tyto fotografie odstranil, nerepektuje to. Chci se proto zeptat zda se tím doupouští porušování autorských práv či nikoliv?

 • #14517 Reply

  mikaela

  Dobrý den,

  jsem slovenka, můj nastávajíci je čech. Svadba bude na Slovensku v kostele a žít budeme tady v Čechách. Zajímalo by mně jaké doklady potřebuji já jako cizinec s České republiky.

  Ďekuji za rychlou odpověď.

  S pozdravem Mikaela

 • #14518 Reply

  Lucia

  Ahoj Michalo,

  otázka by správně měla být co bude potřebovat tvuj prítel do SR ne?

 • #14519 Reply

  Kateřina

  Zajímalo by nás, jestli je nutné při svatbě v kostele byl i svědek pokřtěný?? Víme, že nevěsta i ženich musí, ale co svědci???Děkuji za odpověď.

 • #14520 Reply

  * Listövka*

  Jak kde. většinou ale svedek byt pekrteny byt nemusi, sle musi se učastnit příprav na ktere manželé chodi…

 • #14521 Reply

  Jana Blazkova

  Dobrý den,zajímá mě zda je to možné a jestli se povedlo na turistické vizum váš snatek uskutečnit?Mám podobný problém.Jana

 • #14522 Reply

  Alena Martinová

  Dobrý den,zajímalo by mě,jak dlouho je potřeba zajít za knězem před termínem svatby? Jsme oba pokřtěni,ale do kostela často nechodíme….Ještě by mě zajímalo zda není problém,že už spolu máme dvouletého synka??

  Moc děkuji za odpověď

 • #14523 Reply

  Karel Dlouhý

  Nejlépe je zajít na faru příslušné církve, kde Vám vše řeknou. Zde na tomto fóru těžko.

Odpověď na téma: Diskuze ke článku ‚Církevní sňatek‘
Informace o uživateli: