Diskuze ke článku ‚Noční práce‘

Forum Fóra Diskuze ke článkům Diskuze ke článku ‚Noční práce‘

Zvolené téma obsahuje celkem 54 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Zdeněk Cetkovbský a poslední změna je stará 6 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #20202 Reply

  Fox

  Pěkný článek avšak bohužel obsahuje pravopisné chyby-))

 • #20203 Reply

  m

  Podle mě by měl i brigádník nárok na noční příplatky a příplatky za víkendy. Na mysli mám otázku brigádníků v supermarketech. Mohl by jste se k tomu? prosím, někdo vyjádřit? děkuji.

 • #20204 Reply

  O.Bohdálková

  Je v pořádku, aby můj syn (16,5 let) obsluhoval myčku nádobí v závodní kuchyni, kde je na praxi ( 1.ročník) ,v rámci přípravy na povolání kuchař-číčník ? Myčku obsluhuje včetně ukládání nádobí a vyndavání umytého nádobí společně s jiným stejně starým učněm. Potřebovala bych konkrétní odkaz. Děkuji O.B.

 • #20205 Reply

  Svaťa

  Zajímá mě,jak to,že v poloturnusu na ranní směně ve státní svátek mám placené volno a u noční směny musím do práce.Proč tomu tak je?

 • #20206 Reply

  Michalica

  V současné době se ve firmě pracuje v nepřetržitém provozu ve 12-ti

  hodinových směnách. Denní 6:00 – 18:00, noční 18:00 – 6:00. Směny jsou

  rozvrženy ve čtyřdenním cyklu: denní – noční – volno – volno. Požadavek

  některých zaměstnanců je upravit cyklus směn na osmidenní: denní – denní –

  volno – volno – noční – noční – volno – volno. Nejsem si jist, jestli tento

  nový cyklus směn není v rozporu se zákoníkem práce §99 čl. (3). Já to chápu

  tak, že pokud jsou dvě noční směny za sebou, nesmí délka směny přesáhnout 8

  hodin. To znamená, že nelze mít za sebou dvě 12-ti hodinové noční směny.

  Prosím o vyjádření se k tomuto problému, nejraději z úst právníka.

 • #20207 Reply

  Jan Suchopa

  Dobry den,

  obcas pracuji v praci v noci a tak musim kazdorocne na zdravotni prohlidku.Muj zamestanvatel mne poskytuje bezplatnou zdravotni prohlidku u zavodniho lekare(ona tak uplne bezplatna neni,zavodni lekar vyzaduje vypis ktery u obvodoveho stoji 200,-)Kdyz vsak chci jit na prohlidku ke svemu lekari uctuje si za toto taktez 200,- korum.Zamestnavatel me ovsem tuto castku nechce proplatit s tim,ze mam zajistenou bezplatnou prohlidku u zavodniho lekare.Proto se ptam jedna zamestnavatel v souladu se zakonem.Za odpoved predem diky

 • #20208 Reply

  Pavla Havrankova

  To je sice všechno moc pěkné, ale nám stejně nic jiného nezbývá, než ty noční směny dělat, pokud si chceme zachovat práci. Zaměstnavatel si s námi dělá co chce, když se ti to nelíbí tak jdi. Já jsem podepsala pracovní smlouvu s určitou pracovní dobou (ranní sm.), má zaměstnavatel právo měnit tuto dohodu. Jak se mám bránit? Mám vůbec na něco právo? Samozřejmě mám právo odejít.

 • #20209 Reply

  Prokopová

  Dobrý den,

  ráda bych se Vás zeptala, zda má zaměstnavatel ze zákona povinnost dávat zaměstnanům vodu na léto. Vždy jsme vodu každé léto dostávali, ale letos nám bylo sděleno, že na ni nemáme nárok.

  Předem děkuji za odpověď

 • #20210 Reply

  Prokopová

  Dobrý den,

  ráda bych se Vás zeptala, zda má zaměstnavatel ze zákona povinnost dávat zaměstnanům vodu na léto. Vždy jsme vodu každé léto dostávali, ale letos nám bylo sděleno, že na ni nemáme nárok.

  Předem děkuji za odpověď

 • #20211 Reply

  katerina Lorencová

  Dobrý den,chtěla bych se jen zeptat,jsu na mateřské dovolené a chtěla bych začít drobně podnikat!!Tak by mě zajímalo kolik si mohu vydělat abych nepřišla o mateřskou a jesltly je vůbec možné podnikat,když jsu na mateřské dovolené!!Dále by mě zajímalo jak je to se zdravotním a sociálním pojištěním??Zda bych si ho musela platit sama!!

  Předem děkuji za odpověď.

  S přáním pěkného dne

  Katerina Lorencová

 • #20212 Reply

  Markéta

  Mám malý dotaz, můj syn kterému je 15 let ale ještě je základní školou povinný by chtěl na brigádu, je možné aby ji vykonával? Děkuji

 • #20213 Reply

  Daniela Jeníčková

  Vážení,

  naše zařízení poskytuje non-stop provoz sociálních služeb v chráněném bydlení pro lidi se zdr. postižením. Je skutečně nemožné sloužit noční 12h. směnu? 8h. je velice nepraktické jak na dojíždění, tak proto, že v podvečer a večer je tam mnoho práce a v noci jenom minimum.

  Děkuji Vám za odpověď.Daniela Jeníčková za všechny zaměstnance.

 • #20214 Reply

  Lucie

  Dobrý večer, chtěla jsem se vás zeptat..když ve výplatní pásce mám jeden den proplacený v nějaké částce je možné, aby to bylo jen vyčíslené aniž by to bylo dané k výplatě?

  Má to smysl?Tento odpracovaný den byl ve státní svátek 1.1 2007

  Nemohli by jste mi poslat i novelu tohoto zákona

 • #20200 Reply

  a
 • #20215 Reply

  mouricova

  je možné zaměstnat 15-tiletého brigádníka s ukončenou školní docházkou podle platného zákoníku práce?

 • #20216 Reply

  Smitkova Nada

  Dodry den.Jsem ceska a pracuji ve Skotsku 17.04.07.se mi stal pracovni uraz muj zamestnavatel mi radne nevyplaci nemocenske davky a dokonce mi napsal tydenni dovolenou,o kterou jsem nezadala.Prosim o radu,na koho kde se mohu obratit,jsem stale prace neschopna.DEKUJI V.AM

 • #20217 Reply

  Andrea

  Dobrý den, jsem vedená na úřadu práce a od pondělí mám nastoupit do nové práce. Je to bezpečnostní agentura takže práce v noci po 12 hodinových směnách. Na úřadu práce jsem dva měsíce a předtím jsem v posledním zaměstnání odpracovala jen týden, protože jsem byla přijata omylem. Byla to práce pro chlapa ale mysleli si že to zvládnu. Nicméně předtím jsem pracovala rok a půl v jedné firmě a toto zaměstnání druhé navazovalo hned na to první. Jenže můj problém je v tom, že jsem právě zjistila, že jsem těhotná. Nevím tedy zda mohu pracovat v noci a pokud ne, určitě dostanu neschopenku jenže z čeho se mi vypočítá? Jak je dlouhá ochranná lhůta?

 • #20218 Reply

  Hanka

  Dobrý den vypomáhám v supermarketu na nočních směnách,zajímalo by mě proč jako brigádník nemám nárok na nočí příplatky? Děkuji za odpověd.

 • #20219 Reply

  Soňa Drábková

  Může pracovat v noci žena, která je samoživitelka a má dítě do 6 let?

 • #20220 Reply

  Kalivoda Petr

  Dobrý den.Dělám noční,která mi začíná v 8 večer a končí ráno ve 4:30 h. mám nárok na noční příplatek za celou směnu,nebo jen za dobu od 22 hodin do 6 rana.

  Předem děkuji.

 • #20221 Reply

  Kalivoda Petr

  Dobrý den.Dělám noční která mi začíná v 8 večer a končí ráno ve 4:30 h. mám nárok na noční příplatek za celou směnu nebo jen za dobu od 22 hodin do 04:30 h rana.

  Předem děkuji.

 • #20222 Reply

  Roman

  Dobrý den. Dělám noční od 19h do 7h rána.Od pondělí do soboty. Takto každý druhý týden. Chci se zeptat jak mám postupovat se zaměstnavatelem když mám tuto pracovní dobu nařízenou. Vždy přijdou s argumentem že pokud tuto práci nezvládám, mohu odejít a za mě nastoupí někdo jiný. Je to vubec možný aby si zamestnavatel takto dělal pracovní dobu? Víte mě ta práce hodně unavuje ale peníze potřebuji. Předem děkuji za rady a postřehy.

 • #20223 Reply

  Šéfredaktor

  Dobrý den, příplatek za práci v noci Vám náleží pouze po dobu výkonu noční práce, tj. od 22 hodiny. Doba od 20 do 22 hodin není noční práce.

  Mgr. Lucie Jindrová

 • #20224 Reply

  Šéfredaktor

  Dobrý den, samozřejmě, že pokud bude taková žena v noci chtít pracovat, tak může. Na druhou stranu, pokud taková matka pečuje o dítě mladší 15 let zaměstnavatele o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené pracovní doby, je zaměstnavatel povinen takové žádosti vyhovět, nebrání-li tomu závažné provozní důvody. Vyhovět převedení z noční práce na denní práci na žádost zaměstnankyně je zaměstnavatel povinen u těhotné zaměstnankyně. Pro Vámi uvedený případ takovou povinnost zaměstnavateli zákon nestanoví.

  Mgr. Lucie Jindrová

 • #20225 Reply

  Šéfredaktor

  Dobrý den, předně záleží na tom, jakou práci a v jakém provozu vykonáváte. Obecně platí, že délka směny nesmí překročit 8 hodin v rámci 24 hodin po sobě jdoucích, není-li to z provozních důvodů možné, je zaměstnavatel povinen rozvrhnout stanovenou týdenní pracovní dobu tak, aby průměrná délka směny nepřekročila 8 hodin v období nejdéle 26 týdnů po sobě jdoucích, přičemž se vychází z pětidenního pracovního týdne (§ 94 odst. 1 zákoníku práce). Zřejmě bych Vám doporučila obrátit se na příslušný úřad práce, aby u Vašeho zaměstnavatele provedl kontrolu dodržování pracovní doby.

  Přeji hodně štěstí.

  Mgr. Lucie Jindrová

 • #20226 Reply

  Šéfredaktor

  Dobrý den, podle ust. § 6 odst. 1 zákoníku práce vzniká způsobilost fyzické osoby jako zaměstnance dosáhnutím 15 let věku, ne však dříve, než ukončí povinnou školní docházku.

  Mgr. Lucie Jindrová

 • #20227 Reply

  Petr

  Je možné nařídit ve tří směném provoze osm hodin přesčasu týdně jak rani, odpoledni i noční směně? Byl by to vlastně pro zaměstnance šesti dení pracovní tyden, se skrácenou dobou na nepřetržitý odpočinek!

  Děkuji

 • #20228 Reply

  Petr

  Zdravim vas a zadam o odpoved.Ranni smena mi zacina v 05.00hod ,mam narok na nocni priplatek do 06.00hod???

 • #20229 Reply

  Šéfredaktor – Mgr. Lucie Jindrová

  Dobrý den,

  nemáte. Ten by Vám náležel pouze tehdy, pokud byste odpracoval v rámci 24 hodin min. 3 hodiny v noci, tedy mezi 22. a 6. hodinou.

 • #20230 Reply

  playmake

  Dobrý den, potřebovala bych poradit s hledanim zamestnani- nemam s tim doposud zadne zkusenosti a opravdu si nevim rady- prozatim jsem se zaregistroval na nekolika pracovnich portalech http://www.pracw.cz, http://www.prace-rychle.cz atd. ale co dál??

  Poradte mi prosim.

  Petra R.

 • #20231 Reply

  Roman

  Chtěl jsem se optat, vykonávám noční směnu od 18-06 hod. Podle kolektivní smlouvy s dodatkem na bezpečnost práce, mám vykonávat obchůzku ve dvou a

  více lidech tak to zaměstnavatel neustále porušuje.Obchůzky provádím sám jak a kde uplatnit stížnost.Děkuji za odpověď.

 • #20232 Reply

  Oskar

  Dobrý den, pracuji na jednom z republikových hotelů jako údržbář. Toto zařazení mám i ve smlouvě.Rád bych se Vás zeptal na několik otázek ohledně nočního provozu a jeho funkčnosti a samotného zařazení "údržbář"..Hotel změnil majitele a z nočních směn se stala noční můra.Co se dodržování pracovní doby,odpočinku a všech záležitostí ohledně §94 týče, je vše v souladu, ale chtěl bych se zeptat na nutný počet zaměstnanců a prací vykonávaných v běžném provozu, zejména v noci.Jsme rozděleni na 2 směny tzn. denní 12hod a noční 12hod.Zajímalo by mě, co se pod pojmem "údržbář" skrývá a co může a co ne.Jsou-li daná nějaká pravidla a jaký rozsah prací, popř.kde bych tuto úpravu našel.

  Příklad:i přesto,že jsme všichni elektrikáři, máme příkaz při nočních směnách malovat pokoje.

  A je-li nutné, z hlediska bezpečnosti práce,abychom byli na nočních směnách po dvou.

  Předem děkuji za odpověď s pozdravem Oskar.

 • #20233 Reply

  Ivan Huťa

  Dobrý den.

  Má otázka zní: Pracuji jako dohodář (100 hod, za měsíc) jen na noční směnu.Mám nárok na příplatek, a v jaké finančí výši.

  Děkuji za vyřízení

  Ivan

 • #20234 Reply

  Darina Janotová

  Dobrý den, prosím o odpověď na dotaz, zda je za noční práci považována práce referentských řidičů, kteří nepravidelně 1-2x měsíčne začínají práci před 6. hod. ráno nebo končí po 22:00 večer. Jsme povinni posílat je na lékařské prohlídky 1 x ročně?

  Jsme povinni posílat na lékařské prohlídky 1 x ročně (noční práce)zaměstnance, kterým začína směna ráno v 5: 30 ?

  Děkuji

 • #20235 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, můžete podat podat podnět na oblastní inspektorát práce.

 • #20236 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, přesná náplň práce údržbáře nikde v právních předpsiech specifikována není. Je možné nahlédnout do nařízení vlády č. 469/2002 Sb., kterým se stanoví katalog prací a kvalifikační předpoklady a kterým se mění nařízení vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, které se netýká soukromé sféry, ale pro orientaci k pojmu poslouží. Především není upraven přímo pojem "údržbář", ale údržba je přímou náplní profesí jako např. storjníci, domovníci, zámečníci atd. Musí se vycházet ze slovního vyjádření a z činností, které si lze pod tímto pojmem představit. Vymalování pokoje by mohl do údržby spadat. Ve Vašem případě se můžete obrátit na oblastní inspektorát práce nebo si najít nového zaměstnavatele.

 • #20237 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, pravidelným lékařským prohlídkám se podle §87 odst. 1) písm. b) zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, musí podrobovat řidič, který řídí motorové vozidlo v pracovněprávním vztahu a u něhož je řízení motorového vozidla druhem práce sjednaným v pracovní smlouvě. Jestli tedy zaměstnanec nemá druh sjednané práce výslovně jako řidič, povinné prohlídky nejsou. Pokud jde o práce v noci, pak podle §78 zákoníku práce se rozumí zaměstnancem pracujícím v noci zaměstnanec, který během noční doby pravidelně odpracuje nejméně 3 hodiny ze své pracovní doby v rámci 24 hodin po sobě jdoucích. Jinak zaměstnancům, o kterých píšete náleží za dobu noční práce (22-6 hodin) příplatek (§116).

 • #20238 Reply

  Petr Novak

  Dobry den,

  Pracuji ve 3-smenem provozu a moje smena se ma pravidelne stridat. Problem je, ze me zamestnavatel nuti neustale na odpoledni a nocni, uz 5 tydnu jsem nemel zadnou ranni. Kdyz jsem si stezoval, ze bych chtel nejakou ranni smenu, odpoved byla, ze "aspon dostanu trochu vice penez" a dalsi tyden opet odpoledni. Jak se mam branit?

 • #20239 Reply

  Aleš Hájek

  Dobrý den. Chci se zeptat jestli je možné nařídit práci přesčas, jestliže v týdnu vykonávám noční směnu(22-6 hod.-práci na obráběcích strojích,ve strojírenství)

  v pěti směnách s nástupem v neděli 22.hod. Přesněji šestou noční, nebou celou 8.hod směnu v sobotu, nebo neděli. A porušit tak tu dobu 35.hodin nepřetržitého odpočinku. Oddůvodněno skluzem výroby, námi nezavyněných výrobních vad výrobků. Prostě nestíhá se vyrábět,a zamestnavatel se snaží z trojsměného pondělí-pátek provozu,vyhrožováním Ačky,za neuposlechnutí dobrovolně-povinného přesčasu, zajistit provoz nepřetržitý . Děkuji

 • #20240 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, §93 ZP: "Práci přesčas může zaměstnavatel zaměstnanci nařídit jen z vážných provozních důvodů, a to i na dobu nepřetržitého odpočinku mezi dvěma směnami, popřípadě za podmínek uvedených v § 91 odst. 2 až 4 i na dny pracovního klidu. Nařízená práce přesčas nesmí u zaměstnance činit více než 8 hodin v jednotlivých týdnech a 150 hodin v kalendářním roce.". Takže při splnění těchto podmínek je to možné. Jestliže se domníváte, že zaměstnavatel porušuje zákoník práce, můžete podat podnět na Oblastní inspektorát práce.

 • #20241 Reply

  Tomáš Czudek

  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jaké jsou možnosti při rušení pracovního poměru z důvodu neschopnosti vykonávat noční práci ze zdravotních důvodů. Jsem zaměstnán na dobu neurčitou, ale už přestávám zvládat noční směny a navštěvuji z důvodů nespavosti a depresí i odborného lékaře(psychiatra) a chtěl bych okamžitě zrušit pracovní poměr(bez výpovědní lhůty) mám v tomto směru nějaké možnosti?

 • #20242 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, na to si budete muset opatřit lékařský posudek, který jasně stanoví, že nemůžete tuto práci vykonávat bez toho, že by nebylo vážně ohroženo Vaše zdraví. Bez takového posudku nárok na okamžité zrušení PP mít nebudete.

 • #20243 Reply

  Tatana Kolodejova

  Jsem samoživitelka 2 děti,zamestnavatel chce aby já chodila do práce na 2 smeny.Zatím dělám jen na ráno.Prosím Vás,muže mně nějak k tomu přinutit?Děkují za odpověd.

 • #20244 Reply

  STANISLAVA HOPPOVA

  Dobrý den,pracuji v automobilovém průmyslu.Můj podnik nás posílal na vyšetření karpálních tunelů.Boužel u mě je našli.Po roce nemá podnik peníze na další vyšetření,a tak ukončil vyšetření karpálních tunelů.Po roce jsem byla u závodního lékaře,a ten,mi nařídil že mám toto vašetření postoupit,ale že mě má na toto vašetření poslat můj obvodní lékař,že podnik nemá peníze na další vyšetření.Má nato právo a jaká mám právo já jako zaměstnanec a pacient?děkuji.

 • #20245 Reply

  Iva K

  Dobrý den, mám pouze ranní směny (6-14,30 s přestávkou). Pokud jsem potřebovala jít např. k lékaři, šla jsem ráno na 5 hodin a nadělala si tak přesčasovou hodinu, abych mohla odejít dříve z práce. Nyní mi zaměstnavatel zakázal chodit do práce před šestou hodinou. Prý mi povinně ze zákona náleží příplatek za noční práci, takže aby firma nemusela vyplácet příplatky, zakázala chodit před šestou – je to, dle firmy, noční práce. V zákoníku práce jsem se dozvěděla, že na příplatek mám nárok pouze, pokud jsem pravidelně směnující a v noční směně odpracuji více než tři hodiny. Což u mne neplatí. V noční směně odpracuji max. 2-3 hodiny měsíčně. Tento příplatek nechci a chtěla bych vědět, kde je pravda. Chybí mi možnost odpracovat si přesčasovou hodinu ráno.

 • #20246 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  Váš zaměstnavatel tomu zjevně nerozumí – pravdu máte Vy. Za noční práci se považuje práce, pokud ji vykonáváte min. 3 hodiny v rámci 24 hodin po sobě jdoucích. To však není tento případ. Sdělte zaměstnavateli, že by si měl přečíst důkladně zákoník práce a to konkrétně § 78 odst. 1 písm. k), l).

 • #20247 Reply

  Lucie Čejková

  Pracuji ve školní jídelně jako kuchařka. Vzhledem k náročným dvěma jídlům jednou týdně chodím na 5:00h nebo na 5:30h ráno, do 14:30h. Zaměstnavatel mi sdělil,že tak nesmím dělat,protože by mi musel platit 1hodinu noční příplatek. Já,ale nechci a chci si brát za to náhradní volno. Je to možné? Děkuji za odpověď

 • #20248 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, za noční práci (22-06) se poskytuje příplatek. Možnost sjednání náhradního volna pro tento případ stanovena není.

 • #20249 Reply

  Naděžda Tlapáková

  Dobrý den, pracuji v automobilovém průmyslu ve třísměnném provozu, vždy celý týden (5 směn) ranní, noční nebo odpolední , noční směna 22.00-6.00 hod. Zaměstnavatel nám v rámci vyrovnání konta pracovní doby nařizuje uprostřed týdne dvanáctihodinové směny od 18 do 6 hod nebo od 22 do 10 hod a to i dva dny za sebou. Prý je to v pořádku, protože odpočinek 12 hod mezi směnami byl dodržen. Domnívám se, že je to v rozporu a par.94 odst.l ZP. Jak je to správně? Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Tlapáková

 • #20250 Reply

  Claudie Claudie

  Dobrý den,v podniku pracujeme na ranní a noční směny. První noční směnu začínáme v neděli v 22.15 hod. a končíme v pondělí v 7.00 hod. Poslední noční směnu v týdnu začínáme ve čtvrtek v 22.15 hod. a končíme v pátek v 7.00 hod. Odpracujeme 5 směn. Prosím vás o radu, podle čeho se určuje, zda mám odpracovanou směnu na neděli nebo pondělí, a podle jakého předpisu je tato směnnost schválena. V případě,že je v pátek státní svátek a já jsem začla pracovat v neděli večer, musím jít na běžnou směnu ještě ve čtvrtek večer a tudíž končím v pátek ráno? Nebo se jedná už o práci ve svátek? Děkuji za odpověď.

 • #20251 Reply

  ivana mrázková

  Prosím co mi musí zaměstnavatel umožnit a zajistit při práci na noční směně,která trvá od 19 do 7 hod.Jaká jsou moje práva a jeké povinnosti.(eventuelně zda je možné se třeba natáhnout na nějakou rozkládací pohovku)

 • #20252 Reply

  Eva Linnertova

  Dobrý den,

  pracuji jako mzdová účetní a na jednom školení ZP nám byl přednášejícím objasňován příplatek za noční práci, paragraf 78 k, ten je jasný, ale problém je k písmenu l) zaměstnancem pracujícím v noci je zaměstnanec, který během noční doby pravidelně odpracuje nejméně 3 hodiny ze své pracovní doby v rámci 24 hodin po sobě jdoucích- že toto písmno se nevtahuje k podmíne odpracovní nejméně 3 hodin, aby mohl být proplacen noční příplatek, ale k poddmínce, že pracovník pacuje v noční směně a tudíž musí se podrobovat paavidelným lékařským prohlídkám.

  Tak posím o objasnění,kde je pravda, zda tedy zaměstnanci přísluší příplatek za noční směnu, jesliže odpracuje jen 1hodinu v průběhu 24hodin – pracovní doba od 5,00-13,00 ,na tomto školení uváděll dokonce možnost proplacení zlomku hodiny.

 • #20253 Reply

  Karel Dlouhý

  Práva a povinnosti jsou obecně v zákoníku práce, resp. se neliší od práce v denní směně.

  Nechápu, proč předpokládáte, že budete v pracovní směně spát (a za to dostanete zaplaceno). Vyspíte se až po skončení směny (jako ostatní zaměstnanci po noční směně).

 • #20254 Reply

  Petra Kotková

  Dobrý den,

  pracuji jako recepční na odpolední a noční směny (8h od Po do Pá) a denní a noční směny (12h o víkendech). Náš zaměstnavatel nám z jeho vlastní iniciativy, ale ze státních financí zařídil kurz AJ 2 dny v týdnu od 12:00 do 16:00 na 6 měsíců bez ohledu na to, jestli jsme zrovna po noční směně nebo máme volno. Chci se zeptat, jestli jsme opravdu povinni se toho kurzu účastnit. Mám přece právo se po noční směně normálně vyspat a mít taky nějaké volno na zařizovaní soukromých věcí, nebo ne? Děkuji za odpověď.

 • #20255 Reply

  Zdeněk Cetkovbský

  Dobrý den Pracuji v třísměnném provozu. Kolega zaspal a já musel pracovat než přišla náhrada. Může mi nadřízený nařídít práci po noční směně? Předem děkujin za odpověd S pozdravem Cetkovský

Odpověď na téma: Diskuze ke článku ‚Noční práce‘
Informace o uživateli: