Diskuze ke článku ‚Novinky v on-line právní poradně‘

Forum Fóra Diskuze ke článkům Diskuze ke článku ‚Novinky v on-line právní poradně‘

Zvolené téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jakub hosi a poslední změna je stará 2 roky, 4 měsíce.

• Autor

miluše skoupilová

zasílám tímto varování!!! již 3 týdny mám zaplaceno 85,- za dotaz na právní radu a N I C. píši hledám a zse nic. telefon nenajdete a právník neradí ani nereaguje. pozor na ně!!!!

• #25387 Reply

Rogan Černý

Připojte se a dejte svůj hlas této petici! http://jednej.cz/petition.php?id=123 ! Stačí pouze 50 000 podpisů a petice se stane největší, co se na českém internetu podepsala. Řekněme společně NE, nebuďme ovce!

• #25388 Reply

Denisa

Dobrý den, byla jsem předvolána do advokátní kanceláře k projednání dědictví. Dědictví bych se chtěla vzdát, bylo mi řečeno, že na tu schůzku musím a tam se ho vzdám. Je to dost daleko, lze to udělat písemně bez účasti na té schůzce? Proplatí mi někdo náklady na cestu, kdybych tam přeci jen jela?

Děkuji

Denisa

• #25389 Reply

notarskesluzby.cz

Předně dědickým řízením jsou pověřeni notáři jako soudní komisaři, nikoliv advokáti. Pokud se hodláte vzdát dědictví, musíte být notářem poučena, jaké to má právní následky. Poučení i odmítnutí dědictví by šlo realizovat i písemně, musíte se ale na tom dohodnout s notářem, který vyřizuje dědictví. Doporučuji též seznámit se s tím, jak probíhá dědické řízení:

http://pravni-poradna-zdarma.blogspot.cz/2012/11/jak-probiha-dedicke-rizeni.html

• #25390 Reply

linda linda

dobrý den, s přítelem stavíme rodinný dům a na jaro budeme kolaudovat.přítel je rozvedený a má 2děti.my zatím děti nemáme, ale plánujeme.

můj dotaz zní, pokud se s přítelem něco stane, zda mají jeho děti z 1.manželství nárok na náš společný majetek.pokud ano, jak se může tomuto nároku předejít, např.tím, že při kolaudaci se napíše dům jen na jednoho vlastníka, a to tedy na mě a mezi sebou stačí sepsat notářsky ověřenou smlouvu, že jsme vlastníci oba dva nebo existuje ještě jiné řešení?již během stavby jsem oba vedeni jako investoři.

jedná se mně o to, abych nebyla nucena dům prodat, pokud by mělo dojít k majetkovému vyrovnání.

předem děkuji za odpověď.

• #25391 Reply

Notářské Služby

Protože nejste manželé, dům budete mít v podílovém spoluvlastnictví. Potomci partnera jsou neopominutelní dědicové. Vyloučit je můžete tím, že partner Vám daruje svůj podíl na nemovitosti. Další variantou je sepsání závěti Ve Váš prospěch. Podíl neopominutelného dědice se podle nového občanského zákoníku, který bude platit od 1.1.2014, dále snižuje.

• #25392 Reply

kateřina meissnerová

dobrý den chci se zeptat jak mám postupovat-reagovala jsem na inzerát o koupi kabelky,paní mi poslala její učet a já jí poslala peníze,paní mi už měsíc tvrdí že nic nedostala,byla jsem i v bance a tam mi potvrdily že peníze byly odeslány na učet,nemám peníze ani kabelku

• #25393 Reply

K.Z.

Dobrý den,

mám dotaz, je mi 16 let a chtěla bych se

nechat zplnoletnit, ale nechci svatbu ani

miminko. Lze nechat zplnoletnit z jiných

důvodů? například omezování. Doma to s

rodiči opravdu nejde a mám možnost bydlet u

plnoletého přitele. Musí se zplnoletněním

rodiče souhlasit?

Děkuji za odpověď.

• #25394 Reply

Your Europe

Pro více informací ohledně spotřebitelských práv v EU, můžete navštívit i stránky http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/unfair-treatment/index_sk.htm?utm_source-forum_MC

• #25395 Reply

Julie

Můj dotaz se týká toho, zda jsou peníze z pronájmu družstevního bytu, který jsem nabyla před sňatkem společným jměním. Peníze jsem použila na chod domácnosti, jídlo, oblečení, děti….Manželovy příjmy ze zaměstnání byly značně vyšší (já byla na rodičovské). On si ze svého ušetřil, já nic vše šlo na rodinu. Nyní se chci tedy zeptat, zda peníze z mého výhradního majetku (pronájmu bytu získaného před svatbou) byly jen moje a mám nárok na to, aby mi manžel část vrátil?

• #25396 Reply

právní vrba

Pokud nemáte své společné jmění manželů nějak modifikováno (zúženo soudem nebo notářským zápisem), tak platí, že výnosy z majetku jen jednoho z manželů jsou v jejcih společném jmění manželů. Stejně tak výdělky každého z manželů patří jim oběma (patří do jejich SJM a stejný režim mají i úspory.

• #25397 Reply

Tomáš Macek

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat a zároveň poprosit o radu zda je v případě nevyplacení mzdy mým zaměstnavatelem za měsíc listopad lepší varianta "zrušení pracovního poměru ve zkušební době bez udání důvodu…" nebo počkat do 15. ledna kdy skončí splatnost vyplacení listopadové mzdy a podat "okamžité zrušení pracovního poměru z důvodu nevyplacení mzdy…" a požadovat tak zároveň odstupné?? Upozorňuji, že jsem ve zkušební tříměsíční době a můj datum nástupu byl právě listopad 2014 tak nevím zda i ve ZD lze uplatňovat nárok na náhradu/odstupné.

Děkuji, hezký den!

• #25398 Reply

Jakub hosi

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaký mám právo o snížení nebo prominutí poplatku za delší studium na vš, jsem pobíratelem sirotčího důchodu, bydlím na koleji a již s rodičem nebydlím. Chtěl jsem se zeptat zda má škola právo pro doložení výplatní pásky moji matky. ¨děkuji za odpověď

Odpověď na téma: Diskuze ke článku ‚Novinky v on-line právní poradně‘
Informace o uživateli: