Diskuze ke článku ‚Povinná výbava‘

Forum Fóra Diskuze ke článkům Diskuze ke článku ‚Povinná výbava‘

Zvolené téma neobsahuje zatím 11žádnou odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Donni a poslední změna je stará 4 měsíce, 2 týdny.

• Autor

Ota Mates

Patří mezi povinnou výbavu cyklisty i helma. Děkuji za odpověď.

• #15321 Reply

Aleš

Do 15 let ano, ale pokuď mte více naž 15 let tak už ne. V každém případě kdo jezdí bez je blbe c!!!

• #15322 Reply

FrantišekP.

Prosím o informaci, zda je povinná reflexní vesta, neboť v Makru je nabízejí s tím, že vesta musí být v každém automobilu.

Děkuji

• #15323 Reply

Kurt
  • #15324 Reply

Jirka

Pokud je mi známo, reflexní vesta je nutná pouze ve služebních automobilech – teď nevím přesnou definici zákona. Na druhou stranu, reflexní vesta nestojí zase tolik, aby ji v autě nemohl mít každý, protože není nad to, když se při poruše pohybujete kolem auta a je vás hezky vidět. Jeden můj známý přišel o život díky, tomu že ho srazilo auto, když vyměňoval kolo na relativně přehledném úseku. Bohužel pršelo a kdyby měl známý reflexní vestu, asi by si řidič všimnul člověka, který dřepí u auta a vyměňuje kolo…

• #15325 Reply

vasek

chci se zeptat jestli musim vlastnit ridicske opraveni na motocikly neprevisujici rychlost 45kmh dik

• #15326 Reply

Igor Trnava

Mají jízdní kola sportovní (tzv. silničky) a sportovní (speciální horská,popř. jiná crossová,atd.) vyjímku z předpisu o povinné výbavě (mimo sportovní akce)?

• #15327 Reply

Standa

Náhradní kolo je definované u každého motorového vozidla v technickém průkazu. Jestliže není povolen altrnativní rozměr, tak musí jít o stejný rozměr jaký je na vozidle.

• #15328 Reply

Jana Ujčíková

Poradďte mi prosím,jak je to se zdravotním pojištění dětí Ukrajinců.Ppracují v ČR osum let.Jakmile jejich děti dosáhli věku šesti let a měli nastoupit do školy,museli je naši známí odvézt zpět na Ukrajinu,protože údajně Zdravotní pojišťovna požaduje na děti velkou částku na úhradu zdravotního pojištění dětí.Je to velmi stresující jak pro matku,tak pro děti,je nějaké schůdné řešení tohoto problému?Děkuji Jana Ujčíková

• #15329 Reply

řepa

Blbec je ten, co jezdí hlavně v pátek nebo sobotu za tmy bez světla.

• #15330 Reply

Martin

A patří do povinné výbavy blatníky a zvonek?

• #15331 Reply

Belda

No pokud vim, tak zavodni a specialni kola maji vyjimku ze zakona, ale pouze pokud se jedna o trening a jezdec musi tusim mit s sebou zavodni licenci. Pak takove kolo nemusi byt za nezhorsenych viditelnostnich podminek vybaveno, blatniky, svitilnami a snad ani odrazky nemusi mit. Ale nejsem si jist, jestli ten zakon opet nezmenili:-)

• #15332 Reply

Jiří Vaněk

Prosím doplnit (skoro na konci):

a) výbava jízdního kola se nepovažuje za výbavu ve smyslu ustanovení §32 zákona o provozu na pozemních komunikacích, které stanoví povinnost svítit. Tedy po …. co???

• #15333 Reply

Richard

Z jakého zákona nebo vyhlášky vyplývá, co je obsahem lékárničky a že obsah lékárničky musí být udržován v době použitelnosti. Děkuji za odpověď.

• #15334 Reply

Petr

Dobrý den, lze nahradit rezervu umístěnou na nákladním automobilu smlouvou s autorizovaným servisem o dodávce náhradní pneumatiky v případě defektu?

• #15335 Reply

Michal

Pokud je povinná reflexní vesta nyní zatím jen pro služební vozidla, tak podle kterého zákona či vyhlášky?

• #15336 Reply

Marie Magnusková

Zajímalo by mne, jak je to s refleksní vestou. Patří do povinné výbavy auta,které používám k soukromým jízdám.

Děkuji za odpověď.

• #15337 Reply

Michal

Ano – Skupina ŘO A(M)

• #15338 Reply

Zdeněk

Mám malou otázku. Slyšel jsem, že v případě, že mám na vozidle xenonové světlomety, musím mít i ostřikovače světlometů. Prý je to v nějaké vyhlášce, ale ať hledám jak hledám, nikde to nemůžu najít.. Můžete mi poradit? Díky

• #15339 Reply

Michal

Viz Nařízení vlády č.168/2002

• #15340 Reply

Michal

Viz Nařízení vlády č.168/2002

• #15341 Reply

Jelena

Policista při silniční kontrole mně vytkl, že nemám na autě lapače nečistot, že jsou povinné a že mě zatím varuje, ale měl by mi dát 1.000,- Kč pokutu. Auto mám tři měsíce staré a prodejce mi na můj dotaz sdělil, že jsem první, kdo toto požaduje,na autě je prodloužený nárazník a lapače nejsou nutné ani povinné. Co je pravda?

• #15342 Reply

Jaska

Jsou nutné lapače nečistot na zadních kolech osobního auta.Děkuji.

• #15343 Reply

Václav

Musí být povinně traktor vybaven zakládacím

klínem? Má to v povinné výbavě?

Nikde jsem to nenašel.Díky.

• #15344 Reply

Mirek

je helma povinná na trajk (tříkolku)jež spadá pod řidičské oprávnění sk.B. Ptal jsem se několika policistů ale neshodli se. Děkuji.

• #15345 Reply

Mirek

je třeba mít helmu při jízdě na trajku (Trike)jenž je zařazen řidičské oprávnění sk.B. Policisté kterých jsem se ptal nejsou jednotní. Děkuji.

• #15346 Reply

Mirek

Je povinná helma při jízdě na motorové tříkolce (trike)na který se vztahuje řidičské oprávnění sk.B.Ptal jsem se několika policistů z dopravky ale ani ti nebyli za jedno. Děkuji

• #15347 Reply

Lucie

Patří mezi povinnou výbavu automobilu tažné lano?Jestli ano v jaké sbírce to najdu?

• #15348 Reply

LENKA

DOBRÝ DEN.

Chtěla bych se zeptat jestli je povinný hasičský přístroj do osob.vozidla?Děkuji za odpověď.Lenka

• #15349 Reply

Michal

Dobry den, chtel jsem se zeptat jaka je povinna vybava na babetu? Predem dekuji za odpovedet.

• #15350 Reply

Láďa

dobrý den, sice na to už ptala Lucka.. ale odpověd nikde.. je povinné mít v autě tažné lano?.. jestli ano, kde je to napsané? díky

• #15351 Reply

a

NE

• #15352 Reply

Mirek

Jsou povinné blatníky na jízdním kole?

• #15353 Reply

Daniel Masare

neví nekdo obsah lékárničky,kterou bych mohl vozit ssebou na motorce

• #15354 Reply

Daniel Masare

neví nekdo obsah lékárničky,kterou bych mohl vozit ssebou na motorce

• #15355 Reply

erik

Je podle pravidel silniční dopravy od 1.7.2006 povinnou součástí osobního soukromého vozidla i reflexní vesta?

• #15356 Reply

lenka hammerova

Je podle nové vyhlášky tažné lano?

• #15357 Reply

Pöschl

Jsou chybějící opěrky hlavy na zadních sedadlech vozidla Škoda Forman 135 závadou s nezpůsobilostí pro provoz a překážkou pro úspěšné abslolvování STK?

• #15358 Reply

Ulrych Václav

Je povinná reflexní vesta u osobního automobilu?

Děkuji za odpověď.

• #15359 Reply

Martina

Musí být v povinné výbavě auta reflexní vesta?

• #15360 Reply

Šavgerka Michal

U vozidla SMART je povolena vyjímka z vyhlášky-není vybaveno náhradním kolem-což je uvedeno v TP. Je i v tomto případě nutné mít v povinné výbavě zvedák a klíč na matice kol?

• #15361 Reply

Tomaš Pytlík

Je reflexní vesta povinnou výbavou vozu?

• #15362 Reply

Jana

Dobrý den, prosím o informaci je-li podle nových pravidel součástí povinné výbavy motorového vozidla do 3,5t malý hasící přistroj.Děkuji za odpověď.

• #15363 Reply

Honza

Zahrnuje posledního znění vyhlášky do povinné výbavy OA také náhradní šroub kola ? Díky za odpověď. Honza

• #15364 Reply

Martin

Prosím o informaci zda je povinná reflexní vesta pro motocykl.

Děkuji

• #15365 Reply

Rakosnik

Teď už až do 18 let

• #15366 Reply

Rakosnik

Nevíte někdo kde najdu co musí být v normální lékarničce děkuji

• #15367 Reply

ladik

Tazne lano ano ci ne

• #15368 Reply

Brendy

Chcem sa spýtať či je v Česku povinná detská autosedačka, ak áno za akých podmienok.

• #15369 Reply

Martin

Myslím,že to co hledáte je uvedeno zde: http://www.ospzv-aso.cz/bozp/bozpakt026.htm

• #15370 Reply

Martin

Doporučuji přečíst následující článek : http://www.novapravidla.cz/hlavni_zmeny_v_pravidlech/detske_autosedacky/

• #15371 Reply

Honziiik

Je povinná helma na GAS-Scooter 43 CZ ? Na stránce http://www.ecomotors.cz/gas.html z června 2006, píšou, že helma být nemusí… Ale nevím jestli je od července na tento (skoro) skůtr helma povinná taky…

• #15372 Reply

Henrryy

Myslím , že je to podle starého zákona. Teď je to asi jiné – marně něco hledám, podle čeho bych si doplnil lékarničku, ale nikde nic.

• #15373 Reply

Kotulán

Musím předložit Policii knihu jízd.Vedu ji na PC (money S3)kde píši služební cesty a rozdíl mezi služebními a najetými km je soukromá cesta.Tímto poměrem dávám do nákladů.

• #15374 Reply

krempula

musim mit reflexni vestu v osobnim automobilu

• #15375 Reply

Luboš

v případě, kdy je na vozidle použito více rozměrů kol, musí být náhradní kolo použitelné pro všechny tyto rozměry nebo musí být vozidlo vybaveno náhradními koly pro všechny rozměry.

• #15376 Reply

Luboš

Ne jen pátek a sobotu. Vždycky když je tma. Mám s tím zkušenosti. 100%% souhlas. Odsere to řidič.

• #15377 Reply

Jířa

Dobrý den,

jak je to u Picanta, kde namísto náhradního kola je pouze sada na opravení?

Jak lze doložit při silniční kontrole, že vozidlo vyhovuje vyhlášce?

Děkuji

• #15378 Reply

safrd

potřebuju na e.scooter helmu a řidičák?

• #15379 Reply

Definuje

v případě, kdy je na vozidle použito více rozměrů kol, musí být náhradní kolo použitelné pro všechny tyto rozměry nebo musí být vozidlo vybaveno náhradními koly pro všechny rozměry.

• #15380 Reply

piere

Jestliže mi přestavba N1 brání k přepravě mateiálu a zboží mohu ji demontovat? Hrozý mi nějaký postih.

• #15381 Reply

V.Dočekal

má být dle předpisu EHK č.27. Je možno tento předpis někde získat. Byla v něm vloni provedena nějaká změna? Údajně staré trojúhelníky musí být vyměněny za nové s doplněným reflexním pásem???

• #15382 Reply

Lenka

Koupila jsem ve vietnamské prodejně výstražný trojůhelník, na krabičce píší že odpovídá evropskému standardu ECE R27, je to jako EHK č. 27 ?Děkuji za odpověĎ

• #15383 Reply

ZDenek

Dobrý den,

chci se zeptat jestli je pravda, že když jsem členem cyklistického spolku, tak není nutná povinná výbava kola. Tím myslím hlavně světla. Popřípadě co všechno musí obsahovat cyklistický spolek a jak se stačí prokazovat, jejím členstvím.

Děkuji ZDenek

• #15384 Reply

Tomáš

Chtěl bych se zeptat, jestli si můžu v 15-ti letech udělat řidičák na motorku Jawa 23 mustang, která má objem 49,9ccm. a podle technických specifikací může dosáhnout rychlosti až 65km/h???

Nebo musím kvůli té rychlosti počkat až do 16 -ti?

• #15385 Reply

Honza

pochopil sem to tak ze podle :"c) jízdním kolem se rozumí i tříkolka, vícekolka nebo koloběžka.

" a tedy na koloběžce by mela být: " e) na paprscích předního nebo zadního kola nebo obou kol nejméně jednou boční odrazkou oranžové barvy na každé straně kola,".. mno zajímavé a pak , kam se na koloběžku dá upnout zadní odrazka, nebo světlo, kdyz to musi byt na kolobezce a ne na jezdci..

• #15386 Reply

Josef Hofman

Mám Peugeot 106 VINVF31CHDZE51492343

• #15318 Reply

ano, mam

Hmm, takze lze vozit i kolo od kocarku, nebot zakon explicitne nedefinuje nahradni kolo o velikosti ostatnich tri ?

• #15387 Reply

t.pinda@centrum

v kterem zakone najdu povinnou vybavu taxisluzby. diky za odpoved

• #15388 Reply

Nika

Chci se zeptat, jestli je možné získat řidičský průkaz skupiny A dříve než v 21 letech, nějakými zvláštními zkouškami, nebo praxí, díky

• #15389 Reply

panda

jen zarovky

• #15390 Reply

InToSSH

Musíš počkat do 16. Od 15 můžeš mít jestli se nemýlím do konstrukční rychlosti 43km/h(třeba babeta)

• #15391 Reply

Patrik

Mám na vás otázku ohledne skupiny pro řízení motorové tříkolky (BOOM TRIKE…).stačí opravnění na motocykl nebo osobní automobil? Děkuji Patrik

• #15392 Reply

Nikola

Dobry den chtela jsem se zeptat v kolika letech si mohu udelat ridicsky prukaz na motorku Cross. jde to uz v 15ti letech? predem dekuji

• #15393 Reply

Frizzynka

Dobrý den!

Chtěla jsem se zeptat, je mi 16let a chtěla bych si udělat řidičák na motorku.Na jak silnou motorku bych ho teda mohla mít?Předem děkuji za odpověď:)

• #15394 Reply

kuba

dobry den ja se chci zeptat od kdy si muzu udelat ridicak na 50 motorku předem diky

• #15395 Reply

Joe16

tyvole.. reflexní vesta se snad do povinné výbaví počítá ne kurva?? jelikož stanese-li nejaky problem na dalnici, tak k opuštění vozidla potřebujete vestu…

• #15396 Reply

JOE

Dobrý den

Chtel bych se zeptat jestli by vadilo od 15let mýt skutra ktery má objem(ccm) 49,1

• #15397 Reply

víchová jarmila

potřebuji na e.scooter helmu a řidičák ?

• #15398 Reply

Quest

Ja myslim,ze od 15 muzete umyvat i silnejsi skutry 😉

• #15399 Reply

Petr

Mohl bych na MZ ETZ 150,ktera ma objem 150ccm jetdit od 16 let.Diky

• #15400 Reply

pepa

nemohl.tak ji muzes aspon garazovat

• #15401 Reply

tomas

chci se zeptat jestli si muzu udelat v 15 letech ridicak na 125 motorku a jezdit na ni az od 16 let

• #15402 Reply

Tomáš

Chtěl bych se zeptat kolik stoji ridičák na babetu¨

děkuji

• #15403 Reply

Jyrkys

Chtel bych se zeptat jestli od 16 muzu jezdit na motorce 125ccm ktera jede 170km/h. Dik za odpoved.

• #15404 Reply

Vena

Na rychlosti nezalezi, zalezi jen na tom, jestli ma vykon maximalne 11 kw.

• #15405 Reply

Vena

Ridicak na babetu, to zalezi na tom, u koho si ridicak delas, jinak se to pohybuje okolo 2000

• #15406 Reply

motork…

Dobrý den chtěl bych se zeptat mám 100 jawu 4 KW mužu si na ni udělat řidičak v 15.

• #15407 Reply

Dom!n!ck

Dobry den.Chtel bych se zeptat,jestli si muzu udelat testy na motorku ve 14. a jezdit uz v 15.Samozřejme na padesátce.Děkuji

• #15408 Reply

Příbor

Jo takze muzu mit 250tku ktera bude mit vykon v TP. 11kw a muzu si na ni klidne brmbat o d 16ti jo?

• #15409 Reply

Vojta

Mýt mi můeš dokonce i moje Mondeo (po dohledem), má obsah 2 litry. Dokonce Ti i dám odměnu.

• #15410 Reply

Vojta

No jistě, …. můžeš. Překlep.

• #15411 Reply

Barbora Šedlbauerová

Dobrý den,chci se zeptat jestli když si udělam papíry v patnácti smím-li jezdit na motorce Aprilia rs 125?,Děkuji za odpověď.

• #15412 Reply

Tereza Hejduková

Chtěla bych se zeptat jestli řidič motorového vozidla musí mít při jízdě po dálnici reflexní vestu jako povinou výbavu vozidla.Děkuji předem za odpověď.

• #15413 Reply

macerick maverick

do jakyho obsahu jsou motorky na ktere si udělam řidičák v 16 ?

předem dík za odbověď.

• #15414 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

od 15 let můžete získat řidičský průkaz na mopedy a malé motocykly s max. rychlostí do 45 km/hod.

Od 16 let na lehké motocykly do 125 cm3 a výkonem do 11kW.

• #15415 Reply

Dobrý den,

až od 16ti let.

• #15416 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, testy je možné absolvovat před 15. rokem věku, ale řídit můžete až po vydání ŘP.

• #15417 Reply

Ale ne, musí to být max 125 s výkonem do 11kW.

• #15418 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, toto je zatím v ČR povinné jen u firemních vozidel.

• #15419 Reply

Lukáš Pantlík

Dobrý den. Mám od r. 2003 ŘP jen sk. B.. Je potřeba pro řízení malé motorky – skútru – řidičské oprávnění skupiny A1? Když jsem si dělal ŘP, tak se automicky papíry na malou motorku nedávali. Před tím ano, v současné době také prý ano. Můžu tedy jezdit na skútru se skupinou B, nebo si musím udělat papíry, nebo si můžu přijít dopsat skupinu na malou motorku na magistrát bez psaní zkoušek? Moc děkuji za odpověď

• #15420 Reply

Jan Fous

Zdrawim chtel bych se vas zeptat kdyz mam MZ150 ma 9kw ja vim ze vy pisete do 125 a 11kw ale jinde zase pisou nebo do 11kw chci se zeptat jak to teda je a co my muze byt udeleno za trest pokud mne chytne policie?dekuju nevim si s ti mopravdu rady

• #15421 Reply

Vanda Leciánová

Nikde se nemohu dočíst, jestli může jako spolujezdec na scootru 50 jezdit i dítě? Od jaké výšky, váhy?

Může malý motocykl ny cyklistické stezky?

Děkuji za odpověď.

• #15422 Reply

Jan Fous

holka nevim jesrli muze mala motorka na cykl stesky ale asi na90 procent bych rek ze ne a spolujezdci musi byt min 12 let a musi dosahnout na stupacky

• #15423 Reply

Petr Petr

Jak správěn píše pan Fous tak na motocyklu nesmí být přepravována osoba mladší 12ti let. Motocykl je motocykl a na cyklistické stezky tedy nemůže (viz silniční zákon).

• #15424 Reply

ondra blaha

kamarad mi rikal ze od pristiho roku bude 125ccm misto od 16ti let tak prej v 17let je to pravda???? NEO SI DELAL SRADNU prosim odpovezte dekuji

• #15425 Reply

Ivana Veisová

Ahoj Patriku,

mám taky BOOM TRIKA a taky jsme nevěli, jaký řidičák. Řešili jsme to až přes ministerstvo dopravy a výsledek je ten, že můžeš jezdit buď na řidičák na "velkou" motorku nebo normálka "béčko" na auto. Já jezdím na to "B". Snad ti to pomůže. Nevím jestli už funguje, ale kategorii řidičáku bude určovat výrobce. To se mě ale asi zatím netýká, protože na novýho nemám a toho svýho miluju. Zdarec Babka Iva z Ústí nad Labem

• #15426 Reply

Jack mmmmmm

Je mi 17 a chtěl bych si udělat papíry na 125.Jak silnou si můžu pořídit?125 11kW nebo 25kW?

• #15427 Reply

Tereza Smejkalo

Povinné ručení jsem si vybral během sledování zpráv v televizi – opravdu pohodlné a snadné, až se mi tomu nechtělo věřit. :-) Teď už mám vyřízenou novou pojistku a je o dva tisíce levnější, než má předchozí pojistka. Chcete také levnější pojistku?..klikněte na: http://pojisteni.cz9

• #15428 Reply

jarda šmida

Dobrý den,od kolikati let lze si udělat řidičský průkaz na jawa 20?díky

• #126030 Reply

Donni

Dobrý den, omlouvám se, ale asi moje otázka nebude tak úplně patřit do tématu. Jaké horské kolo z této nabídky ? Nemůže se rozhodnout a tak bych rád poprosil o radu profíky :)

Odpověď na téma: Diskuze ke článku ‚Povinná výbava‘
Informace o uživateli: