Diskuze ke článku ‚Povolení uzavřít manželství nezletilému staršímu 16 let‘

Forum Fóra Diskuze ke článkům Diskuze ke článku ‚Povolení uzavřít manželství nezletilému staršímu 16 let‘

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  iwetca a poslední změna je stará 7 let, 3 měsíce.

• Autor

Jakub Niebauer

Dobrý den měl bych dotaz mam 16ti letou přítelkini jsme spolu již 7měsíců a mame závažné rodiné problémi které se týkají její rodiču,její otec se jí vzadala ajejí matka již 2roky nemá zaměstnání a byt tudíž ji nemůže mít u sebe,mě je 19 let zatím nem´´am svůj vlastní byt ten budu mít v měsíci říjnu přítelkině je nyní umístěna v diagnostickém ustavu chtěl bych se zeptat jaké by byly možnosti na snatek aby má přítelkyně mohla být se mnou??popřípadě jestli by nebyla možnost jejího splnoletnění? předem děkuji za odpověd

Niebauer

• #12043 Reply

Veronika Soukupová

Jiná možnost než sňatek pro "splnoletnění" nexistuje. Vaše přítelkyne musí podat na soudu žádost o povolení uzavření manželství. V řízení budou vyslechnuti jako svědci její rodiče, sociálka, ale i vy. Soud na základě předložených zpráv o rodinných a majetkových poměrech rozhodne, jestli Vaše přítelkyně může uzavřít manželství s Vámi, či nikoliv.

• #12044 Reply

veronika chadrabová

dobry den mam dotaz..mne 16let a memu priteli 23let ve sve podstate spolu uz zijeme…ja se svou matkou mam uz nekolik let rozpory a proto jsem byla sverena do vychovy otce na moji zadost u socialni pracovnice..bohuzel jsem zjistila ze muj otec je neschopny sehnat podnajem a proto jsem se prestehovala ke svemu pritely se kterym jsem 5mesicu a z toho u nej bydlim 3mesice..chtely bychom oba spolu byt a zit spolu,tedy jinak receno se vzit…proto se vas chci zeptat jestli by to slo a jakou mame sanci ze nam to soud zchvali???a kde bych si to s pritelem mela vse viridit..predem vam velice dekuji za vasi odpoved..

• #12045 Reply

lukáš jurkovský

dobrý den měl bych dotaz je mi 18 let a chodím se svojí sestřenicí jí je 16 let jsme spolu už rok a půl roku spolu už bydlíme v mém bytě.no a sestřenice je ve druhým měsíci těhotenstí a chtěli bychom se vzít ale předtím musí zažádat o splnoletnění tak se chci zeptat jestli je nějaká ance že sestřenice bude splnoletněná…předem děkuji za odpověd

• #12046 Reply

Hana Trávníčková

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli v případě, kdy soud někoho zplnoletní, má dotyčný i všechna ostatní práva a povinnosti jako plnoletý (např. je souzen jako plnoletý, může si udělat řidičský průkaz na auto, legálně si kupovat alkohol a cigarety apod.). Pokud ano, ve kterém zákoně je toto zakotveno?

Děkuji za odpověď.

• #12047 Reply

Hana Koudelková

U těchto záležitostí jsou většinou ve zvláštních zákonech stanoveny přesné věkové hranice bez ohledu na zletilost, u řidičáku se to liší i podle jeho typu, trestní odpovědnost jako dospělý je až od věku 18 let bez ohledu na zletilost, od 15 do 18 let odpovídá jako mladistvý (§ 74 TZ,§ 2 písm. d zákona o soudnictví ve věcech mládeže), volit lze také až od 18 let (čl. 18 odst. 3 ústavy). Za konzumaci alkoholu nemůže být trestán mladistvý, ale ten, kdo mu tyto látky podává.(§ 218 trestního zákona), prodej cigaret je jen přestupek, takže lze za něj uložit pouze pokutu.

• #12048 Reply

Hana Koudelková

Jak vyplývá z článku, soudy jako důvod většinou uznávají těhotenství i společné bydlení, příbuzenství v tomto případě není překážkou, protože dle § 12 zákona o rodině je neplatné pouze manželství uzavřené mezi předky a potomky nebo mezi sourozenci. Takže si myslím, že rozhodně šanci získat povolení máte.

• #12049 Reply

Veronika Chadrabova

dobry den psala jsem tu uz asi pred 3mesici a odpoved mi neprisla proto se ptam znovu prosim o vassi odpoved dekuji vam moooc:

dobry den mam dotaz..mne 16let a memu priteli 23let ve sve podstate spolu uz zijeme…ja se svou matkou mam uz nekolik let rozpory a proto jsem byla sverena do vychovy otce na moji zadost u socialni pracovnice..bohuzel jsem zjistila ze muj otec je neschopny sehnat podnajem a proto jsem se prestehovala ke svemu pritely se kterym jsem 5mesicu a z toho u nej bydlim 3mesice..chtely bychom oba spolu byt a zit spolu,tedy jinak receno se vzit…proto se vas chci zeptat jestli by to slo a jakou mame sanci ze nam to soud zchvali???a kde bych si to s pritelem mela vse viridit..predem vam velice dekuji za vasi odpoved..

• #12050 Reply

iwetca

Je mi 16, partnerovi 31.S partnerem mám vztah už rok. Tak se chci zeptat, jak jsme na tom my? Těhotná nejsem,ale miminko plánujeme, zatím spolu nežijeme, ale chceme(rodiče se nemohou dohodnout), přítel má práci, a velmi dobře placenou, já si také přivydělávám. Jen si myslím, že rodiče mi souhlas nedají. Bez něj to nejde, nebo jsou nějaké vyjímky, popř. jiní příbuzní?

Odpověď na téma: Diskuze ke článku ‚Povolení uzavřít manželství nezletilému staršímu 16 let‘
Informace o uživateli: