Diskuze ke článku ‚Právní úprava obchodního rejstříku‘

Forum Fóra Diskuze ke článkům Diskuze ke článku ‚Právní úprava obchodního rejstříku‘

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Hana Hudáková a poslední změna je stará 8 let, 3 měsíce.

  • Autor
    Příspěvky
  • #23512 Reply

    Josef Novák

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak dlouho rejstříkovému soudu trvá zapsat změnu do OR. Je na to nějaká zákonná lhůta? Návrh jsem podal 11.2.2008 a dnes 7.3.2008 to stále není zapsáno. Díky a s pozdravem Novák

  • #23514 Reply

    Mgr. Oldřich Topka

    Dobrý den, podle §200db obchodního zákoníku platí, že není-li stanovena jiná lhůta zvláštním právním předpisem, pak má být zápis učiněn do 5 pracovních dnů ode dne podání návrhu. Vzhledem k množství agendy, které musejí rejstříkové soudy přijímat a vyřizovat, však velmi často nestíhají tyto lhůty dodržovat.

  • #23515 Reply

    Jana Motyková

    Dobrý den,

    jsem jediným společníkem s.r.o. a potřebovala bych zapsat změnu mého bydliště v OR. Mohli byste mi, prosím, poradit, jak mám postupovat a kolik se za změnu bude platit. Mohu změnu provést i já nebo pouze jednatel společnsoti.

    Děkuji za pomoc.

    S pozdravem Jana Motyková

  • #23516 Reply

    Mgr. Oldřich Topka

    Dobrý den, návrh na změnu v OR podává statutární orgán (tedy jednatel), pokud k tomu nezplnomocní jinou osobu. Podpisy na návrhu musí být úředně ověřené. Správní poplatek za změnu činí 1.000,-Kč.

  • #23517 Reply

    Hana Hudáková

    Dobrý den,prosím o radu. Musí veřejná obchodní společnost,která nepodléhá auditu, zveřejnit svou účetní uzávěrku v obchodním rejstříku? děkuji

Odpověď na téma: Diskuze ke článku ‚Právní úprava obchodního rejstříku‘
Informace o uživateli: