Diskuze ke článku ‚Právní úprava obchodního rejstříku‘

Forum Fóra Diskuze ke článkům Diskuze ke článku ‚Právní úprava obchodního rejstříku‘

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Hana Hudáková a poslední změna je stará 8 let, 9 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #23512 Reply

  Josef Novák

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak dlouho rejstříkovému soudu trvá zapsat změnu do OR. Je na to nějaká zákonná lhůta? Návrh jsem podal 11.2.2008 a dnes 7.3.2008 to stále není zapsáno. Díky a s pozdravem Novák

 • #23514 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, podle §200db obchodního zákoníku platí, že není-li stanovena jiná lhůta zvláštním právním předpisem, pak má být zápis učiněn do 5 pracovních dnů ode dne podání návrhu. Vzhledem k množství agendy, které musejí rejstříkové soudy přijímat a vyřizovat, však velmi často nestíhají tyto lhůty dodržovat.

 • #23515 Reply

  Jana Motyková

  Dobrý den,

  jsem jediným společníkem s.r.o. a potřebovala bych zapsat změnu mého bydliště v OR. Mohli byste mi, prosím, poradit, jak mám postupovat a kolik se za změnu bude platit. Mohu změnu provést i já nebo pouze jednatel společnsoti.

  Děkuji za pomoc.

  S pozdravem Jana Motyková

 • #23516 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, návrh na změnu v OR podává statutární orgán (tedy jednatel), pokud k tomu nezplnomocní jinou osobu. Podpisy na návrhu musí být úředně ověřené. Správní poplatek za změnu činí 1.000,-Kč.

 • #23517 Reply

  Hana Hudáková

  Dobrý den,prosím o radu. Musí veřejná obchodní společnost,která nepodléhá auditu, zveřejnit svou účetní uzávěrku v obchodním rejstříku? děkuji

Odpověď na téma: Diskuze ke článku ‚Právní úprava obchodního rejstříku‘
Informace o uživateli: